Ką pamatyti Kelmės rajone su vaikais?

Keliaujančios mamos lankosi Kelmėje. Dar vienas iki šiol nelankytas ir nepažintas kraštas, nustebinęs unikaliomis stebuklingomis versmėmis ir galimybę patirti ryšį ir meilę gamtai. Kur rasti stebuklingo vandens, ką pamatyti Kelmėje ir kokias legendas papasakoti vaikams?

Bridvaišio ežeras

Keliaujant su vaikais vasaromis, pagrindinis klausimas, kur ir kada maudysimės, todėl pažintį su Kelmės rajonu, galima pradėti nuo vandens pramogų. O maudynėms ir smagiam laisvalaikiui gryname ore, geriausiai tiks šalia Tytuvėnų miestelio esantis ežeras. Ši vieta jus nustebins aktyvių pramogų gausa, puikiai sutvarkyta ežero pakrante, aplink šalia esantį Bridvaišio piliakalnį nusidriekusiu pažintiniu taku. Netoli ežero rasite ir nedidelį apžvalgos bokštą, nuo kurio viršaus galėsite apžvelgti Tytuvėnų apylinkes.

Akmenų rūžos pažintinis takas

Pasivaikščiojimų su vaikais gryname ore, niekuomet nebus per daug. Todėl kitas lankytinas objektas su šeima Tučkinės pažintinis takas. Įspūdingas savo ilgiu – terasos šlaitu driekiasi net 1,65 km., kuriame gausu akmens skulptūrų, prie pažintinio tako įrengta poilsiavietė, kuri tiks atsipūtimui ar smagiam šeimos piknikui. Taką rasite Kiaunorių miške, netoli kelio Tytuvėnai-Šiauliai.

Svilės šaltiniai

Gal jūsų vaikai pelkių braidymo entuziastai? O gal tiki legendomis apie stebuklingus šaltinius? Tuomet būtinai aplankykite vienus įspūdingiausių šaltinių Lietuvoje – Svilės šaltinius. Dėl ištirpusių mineralų vandenyje šie šaltiniai tikrai turi gydomųjų savybių, o kas įdomiausia, net karščiausią vasaros dieną, šie šaltiniai neviršija daug 6 laipsnių šilumos. Argi ne stebuklinga vieta įmerkti pirštą?

Burbaičių piliakalnis

Lankantis piliakalniuose, tam kad tai būtų įdomu visai šeimai, visada rekomenduojame vaikams papasakoti šiek tiek istorijos ar legendų. Tai suteiks objektui dar daugiau spalvų. Pasak legendos, Burbaičių piliakalnį senovėje supylęs milžinas ir čia yra prasmegusi kadaise stovėjusi bažnyčia. Burbaičių piliakalnis išsiskiria savo forma – kūgio. Piliakalnį rasite prie Burbaičių kaimo, Kražantės dešiniajame šlaite.

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras

Kad nepraleistumėte jokių lankytinų perliukų būtinai užsukite į lankytojų centrą, kur galima išsamiai susipažinti su įdomiausiais parko lankytinais objektais bei saugomomis vertybėmis. Taip pat tiek tėveliams , tiek vaikučiams patiks įdomi ekspozicija “Iš gervės skrydžio”, kurioje galima pamatyti filmą apie gerves, išvysti jos lizdą bei bebro namą, be to galėsite susipažinti ir su kitais įvairiais paukščiais ir išgirsti jų balsų.

Užvenčio sveikatingumo takas

Puikus takas, visos šeimos pasivaikščiojimui. Šis takas įrengtas palei Ventos upę. Juo galite nueiti iki Dvaro malūno ar kraštotyros muziejaus. Takas gausiai papuoštas medinėmis skulptūromis bei Užventis‘Art plenero dalyvių kalviškais dirbiniais, parke vaikų lauks sūpynės ir kitos pramogos. Taką rasite Dvarčiaus k., už tiltelio per Ventos upę.

Kelmės muziejus

Kelmės muziejus įsikūręs pradžiugins tiek didelį, tiek mažą. Įdomu tai, kad muziejuje galite išvysti gausią indėniškos kultūros ekspoziciją, sudalyvauti indėniškos tematikos edukacinėse programose. Suaugę ištroškę žinių, galės plačiau susipažinti su krašto istorija, o mažieji net pabandyti „pajusti“ baudžiavinį kalėjimą.

Kriaučiaus akmuo

Šis objektas gali būti įdomus trumpas stabtelėjimas su šeima. Kriaučiaus akmuo guli plyname ariamame lauke, prie Kražių-Jauniškės kelio, beveik ant aptakios 157 m aukščio kalvos viršaus. Šis riedulys yra trečias pagal dydį Lietuvoje. Pasimatuokite ir pažiūrėkite gal kartu su vaikais galėtumėte jį pajudinti?

MINI ZOO „Gaja“

Na, kaipgi keliauti su vaikais ir neaplankyti gyvūnėlių? Šioje sodyboje karaliauja poniai, žirgai, lamos, kupranugaris, įvairios ožkos, naminiai bei egzotiniai paukščiai ir kiti gyvūnėliai. Nors MINI ZOO gyventojų nuolat daugėja, tačiau džiugina tai, kad šeimininkai pagrindiniu tikslu išlaiko ne gyvūnėlių skaičių ar rūšių įvairovę, bet gyvūnų ir žmogaus draugystę. Su vaikais galėsite ne tik pažinti gyvūnus, paukščius, bet taip pat paragausite natūralių sulčių, arbatos ar sodyboje gaminamo pušų limonado, kurį ypač mėgsta mažieji lankytojai.

Skruzdėlynės viensėdis

Dar viena puiki vieta mažiesiems gyvūnėlių mylėtojams. Keli kilometrai nuo Kražių įsikūręs Skruzdėlynės viensėdis savo gyvenimo metus skaičiuoja net nuo 1771— ųjų. Žemaitiškoje sodyboje šeimininkas Marijus Čekavičius vysto ekologinį ūkį, augina senąsias prigimtines daržoves, senojo tipo kiaules, žaliakojes vištas, senuosius žirgus – žemaitukus. Nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi ir pasakojimais apie savo ūkį. Šiame Skruzdėlynės viensėdyje galima užsisakyti jojimo žemaitukais pamokas, pažintinę veiklą apie žemaitukų auginimą ar net raitųjų žygius.

Lazdų muziejus

Unikalus ir smagus muziejus visai šeimai. Kelmėje gyvenantis Mečislovas Ežerskis turi pridrožęs per 3 700 lazdų. Ilgiausia Mečislovo padaryta lazda siekia du metrus, trumpiausia – penkiolika centimetrų. Nedideliame muziejuje gausu kitų meistro gaminių – į lazdas panašių švilpukų, statulėlių. Muziejų galima aplankyti iš anksto susitarus su muziejaus šeimininku telefonu.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas