Kelionė į Bali su vaiku: patarimai

Ar žinojote, jog 2023 m. labiausiai geidžiama atostogų kryptis Azijoje yra Bali? Indonezijos sala Bali traukia ieškančius egzotikos, nusiraminimo bei meditacijų, gamtos ir banglenčių sporto mylėtojus. Be to, Bali labai populiarus ir tarp keliaujančių šeimų! Šiemet Keliaujančių mamų ambasadorė Dovilė apsisprendė – metas 11 metų trukusią svajonę paversti realybe! Kaip vyksta pasiruošimas į tolimąjį egzotiškąjį Bali?

Pirmiausia – lėktuvo bilietų paieška

Savarankiškai kelionei į Bali bilietų ieškojau per momondo svetainę. Ieškojau kuo trumpesnio skrydžio su kuo mažiau persėdimų. Papildomai galima nusistatyti išvykimo laiką (jeigu norite vengti ankstyvų išvykimų), galima filtruoti konkrečias skrydžius vykandčias bendroves, nusistatyti persėdimų skaičių ir kita. Buvau išsirinkusi skrydį, kurio trukmė į priekį būtų buvusi 20 valandų, o atgal 32 valandos. Nors valandos ir atrodo bauginančiai, tačiau skrydžiai naktiniai, o dienos metu oro uoste praleisti iki 5 valandų neatrodė labai sudėtinga (laikas pavalgyti, suvenyrai ir kt.). Tačiau vis nesiryžau pirkti. Man labai pasisekė, nes kai jau pradėjau abejoti šia ilga skrydžio trukme kelionėje su dviem vaikais, ir jau ketinau visiškai pakeisti kelionės kryptį – likus dviem su puse mėnesio iki išvykimo, Turkish Airlines paskelbė akciją skrydžiams į Bali. Ir už tą pačią kainą nusipirkau 17 valandų trukmės skrydį į priekį ir 23 valandų skrydį atgal tik su vienu persėdimu!

Sveikatos klausimai

Šiuo metu Bali vis dar įsileidžia tik pilnai nuo COVID-19 pasiskiepijusius turistus. Tiesa, skiepo reikalaujama tik asmenimis nuo 18 metų. Dar vienas mane neraminantis klausimas buvo maliarija. Norėdama sutaupyti laiko ir operatyviai gauti atsakymus, turėjau nuotolinę konsultaciją su Dimedic gydytoju. Rekomenduoju konsultaciją prieš egzotinę kelionę užsisakyti dar būnant Lietuvoje, nes galėsite pasitarti su gydytoju rūpimais klausimais prieš kelionę, o jeigu bus paskirti receptiniai vaistai – juos įsigyti bet kurioje Lietuvos vaistinėje. Lietuvos gydytojų paskirti elektroniniai receptai galioja tik Lietuvoje, su keletu išimčių ir kitose Europos Sajungos šalių vaistinėse, bet tokie receptai negalioja 3-čiųjų šalių vaistinėse (pvz. Indonezijoje ar pan.). Tad iš esmės – pavyzdžiui, esant Balyje, galima užsakyti nuotolinę konsultaciją su Dimedic gydytoju, bet gydytojas paskirti receptinių vaistų (kuriuos galėtumėte įsigyti Indonezijoje) negalėtų.

Indonezijoje maliarijos profilaktika vertinama C raide. Tai reiškia, kad egzistuoja tropinės maliarijos rizika. Vykstant į tokia šalį labai svarbu pasirūpinti apsauga nuo moskitų įkandimų (drabužiai ilgomis rankovėmis, tinkleliai nuo moskitų, repelentai). Suaugusiems, sveriantiems daugiau nei 40 kg, rekomenduojama vartoti prieš-maliarinius vaistus (pvz. prokvanilas/atovakinas) dvi dienos prieš kelionę, visos kelionės metu bei savaitę po jos. Vaikams šie vaistai nerekomenduojami.

Taip pat prieš kiekvieną kelionę svarbu pasirūpinti vaistinėle. Indonezijoje stengtis negerti čiaupo vandens, nevalgyti neplautų vaisių ir/ar daržovių. Vežtis vaistų nuo temperatūros ir skausmo ( paracetamolis, ibuprofenas), skysčius atstatančių preparatų (pvz. Rehydron), virškinimui padedančių vaistų (angliukas, diosmektitas). Labai svarbu pasirūpinti sveikatos kelionės draudimu visai šeimai, o nutikus ūmiam sveikatos sutrikimui reikėtu kreiptis į vietinę gydymo įstaigą, priėmimo skyrių.

Kelionės maršruto planavimas

Norėdama susidaryti savo šeimos atostogų planą Bali, rėmiausi kitų Keliaujančių mamų patirtimi! Juk kas geriausiai gali duoti naudingų ir aktualių patarimų, jei ne kita tokia pati keliaujanti šeima!

Mama Rugilė su vyru ir 1,5 m. Leonu Bali praleido 15 dienų. Rugilės rekomendacijų sąrašas:

 1. Paviršinis nardymas su milžiniškai vėžliais! Vėžlių didybė ir ramus plūduriavimas tiesiog užburiantis. O vyras Pijus net turėjo galimybę trumpam įsikibti į vėžlio kiautą ir paplaukti drauge!
 2. Keliautojams su vaikais (ir be jų) rekomenduoju aplankyti Monkey forest. Tai yra atogrąžų miškas-parkas, kuriame gyvena per 1000 beždžionėlių. Šios beždžionėlės gyvena laisvai, tačiau yra prižiūrimos, maitinamos, stebimos mokslininkų. Monkey forest puiki pramoga ne tik norint pasižvalgyti į beždžionėles, bet pačiame parke oras gaivesnis, tad galima šiek tiek atsivėsinti. Na, o Leonas po apsilankymo Monkey forest vėliau visos kelionės metu ieškodavo ir pastebėdavo beždžionėles. Taip pat, jam dar didelį įspūdį paliko maudynės, ir kiti iki šiol nematyti gyvūnai, pvz., dideli driežai.
 3. Taip pat, paskirkite vieną vakarą tradicinių įokių pasirodymui. Tiek muzika ir instrumentai, kuriais ji atliekama, tiek pats šokis ir juo pasakojama istorija bei kostiumai yra mums, lietuviams, neįprasti, nematyti. Visai tai pritraukia dėmesį ir leidžia geriau pažinti Balio salos kultūrą.
 4. Banglenčių sportas. Tai ir puikus sportas, ir galimybė išmokti ką nors naujo, ir smagi diena prie vandenyno. Pasportavę tėvai, laimingas vaikas – popietę praleidęs
 5. Ryžių terasos yra taip pat būtinas lankytinas Bali objektas! Mums teko pabuvoti Tegalalang terasose. Dar ilgai prisiminsime vaizdus kaip iš atviruko.

Agnė kartu su vyru ir dviem berniukais (11 mėnesių bei 3 metų amžiaus) Bali praleido visa mėnesį! Jos rekomenduojamų vietų sąrašas buvo toks:

 1. Ryžių terasos (Tegallalang)
 2. Kriokliai – jų Bali yra daugybė!
 3. Nardymas aplink Nusa Penida
 4. Vaikams tai būtina aplankyt Bali Zoo ir Bali Safari.

Taip pat Agnė papasakojo ir įsimintiniausią įvykį, nutikusį Bali. “Buvome išsinuomavę privačią žvejo valtį Nusa Lembongan saloje plaukiojimui su vamzdeliu, bet tai buvo mūsų ir didžiausias fail’as. Tą dieną buvo labai banguota ir gana baisoka… Na, bet grįžom sveiki. Todėl patarimas būtų – lietaus sezonu nesinuomoti privačių valčių”.

Ko nesidėti į lagaminą?

Rugilė patarė visiškai neimti šiltų drabužių, nes jų tiesiog neprireiks. Nebent ruošiatės kopti į kalnus, tuomet reikėtų vieno šiltesnio megztuko. Agnės patarimas buvo neprisikrauti sauskelnių, nes jų Balyje tikrai galima rasti puikios kokybės ir už itin gerą kainą. Taip pat Agnė patarė nesivežti daug grynųjų pinigų, o esant poreikiui, grynintis pinigus iš automatų.

Ką paskanauti Bali?

Keliaujanti mama Agnė teigia, jog Balis yra labai pritaikytas turistams ir įvairiems skoniams, nuo picų iki sushi. Ji patarė tikrai nepraleisti tų “pigesnių” vietų, kur galima paragauti tikrojo vietinio maisto (na, gal tik ne tokio aštraus). Agnė patarė būtinai paragauti Nasi Goreng, Mie Goreng ir aišku kario! Iš desertų labiausiai Agnę nustebino “Mango sticky rice” (su juodaisiais ryžiais). Taip pat Rugilės šeimai patiko ir šviežios žuvies patiekalai, pvz., šviežas tunas. Rugilė rekomendavo Mangostinus – tai vaisiai, kurių skonis tarsi vaisinės kramtomosios gumos. Na o Agnė pridūrė, jog skaniausi vaisiai yra turguje ir vietiniuose kioskeliuose.

Užkandžiai ir maistas vaikams

Mano beveik 2 metų mažylė prieš miegą geria pieno mišinį, todėl ieškojau būdo, kaip jį paruošti itin higieniškai bei išlaikyti nepakitusį skonį. Ir tuomet atradau visišką naujieną – greito paruošimo buteliuką iš Mother-K, kurį galima įsigyti ir www.mustbee.eu. Šis buteliukas pagamintas iš ekologiškos medžiagos Tritano, sugeria mažiau kvapų ir dėmių, yra patvarus, lengvas ir tvirtas, o naudotis yra labai paprasta:

 • Į greito paruošimo vienkartinį maišelį tereikia įdėti pieno mišinio, skirto vienai porcijai
 • Užsegti maišelį užspaudžiant jį taip, kad liktų kuo mažiau oro
 • Kai jau ateis maitinimo laikas, atsegti mašelį, į vidų pripilti drungno vandens ir vėl užsegti
 • Užsegamą maišelį įdėti į greito paruošimo buteliuką per apačią
 • Atsekite vienakrtinio maišelio kraštus ir jais uždengite buteliuko kaklelio kraštus
 • Užsukite žinduką ir mėgaukitės!

Sotiems ir gardiems užkandžiams į kelionę taip pasiėmėme ir maistingus, visos šeimos mėgstamus Gaidelio pusrytainius! Šių sausainių sudėtyje net septynių rūšių grūdai: speltos, kviečių, grikių, rugių, avižų, miežių ir ryžių, na o sudėtyje esančios skaidulinės medžiagos gerina virškinimą bei suteikia ilgesnio sotumo jausmą! Tiesiog bomba tobulai tinkanti ilgai kelionei. Vanilinio švelnaus skonio pusrytainiai – tai mažosios mėgstamiausi, vyresnėlis labiau renkasi šokolado ir kokoso skonio (šokolado milteliai ir šokolado gabaliukai suteikia dar daugiau energijos). Na o man patinka morkų su cinamonu: atrodo tarsi sudėtyje esantis cinamonas pažadina ryte bei suaktyvina kraujotaką!

Vasariški aksesuarai – kur jų rasti Lietuvoje žiemą

Itin kokybiškus ir labai dailių raštų bei tarpusavyje derančius mamai ir dukrai maudymosi kostiumėlius įsigijome iš DUE. Išskirtinius dizainus DUE kolekcijoje yra sukūrusi ir žymi Lietuvos dizainerė Julia Janus. Šie maudomai pasižymi itin aukšta kokybe, sudėtyje 8 procentai elastano, todėl gražiai priglunda prie kūno. Be to, po skalbimo jie nesusitraukia, spalvos neišblunka, labai greitai išdžiūna ir yra kvėpuojantys. Ar žinojote, jog visos DUE prekės yra siuvamos Lietuvoje?!

Akiniai nuo saulės – tai dar vienas daiktas, buvęs mano sąraše. Sveikata mūsų šeimai visuomet pirmoje vietoje, todėl akinius renkuosi ne bet kokius, o pirmiausiai TIKRAI atliekančius savo funkciją. Vien tik tamsintų akinių stiklų nepakanka apsaugoti tiek vaikų, tiek suaugusiujų akyčių. Renkantis akinius, svarbiausias kriterijus yra ultravioletinių spindulių (UV) filtras. Tik akiniai turintys UV filtrą gali maksimaliai apsaugoti akis ne tik nuo saulės, bet ir nuo kenksmingų UV spindulių. Pasirinkus tamsintus akinius, bet be UV spindulių, akims galima net pakenkti! Užsidėjus tokius akinius, akys gali matyti saulę, todėl išsiplėčia vyzdys ir taip priima daugiau kenksmingos UV šviesos! Norime nuoširdžiai padėkoti FIELMANN konsultantams, kurie suteikė žinių ir pagelbėjo renkantis akinius mažiesiems!

Abi mamos buvo beprotiškai patenkintos atostogomis Bali. Patarė pasilikti laiko poilsiui, neskubėti ir tiesiog mėgautis! Jau nekantraujame ir laukiame savo kelionės ir mes! Pažadame pasidalinti įspūdžiais su Jumis.

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada labai laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#kelionessuvaikais#balis#indonezija#pusrytainiaigaidelis#dimedic#reklama#due#mother-k#kelioneibali#uzsienis#patarimai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas