Naisiai: išskirtinis poilsio kampelis šeimai!

„Keliaujančios mamos” kviečia Lietuvos šeimas  atrasti, pažinti bei aplankyti pačius įdomiausius, unikaliausius ir visos šeimos poilsiui pritaikytus Lietuvos kampelius. Visas vietas stengiamės pirmiausiai išbandyti pačios kartu su savo šeimomis ir rekomenduoti jums įdomiausius, unikaliausius ir smagiausius objektus. Galvojate, kad poilsiauti Lietuvoje galima tik prie jūros ar didelio ežero? Jei manote, kad jau viską Lietuvoje aplankėte – būtinai pasitikrinkite, ar jau buvote pačiame svetingiausiame Lietuvos kaime, ypatingai pritaikytame poilsiui su mažaisiais. Tai – Naisiai!

Naisiai ne vienintelė vieta šiame regione, kurią norisi rekomenduoti. Visai šalia Naisių – Šiauliai, tad galite mūsų maršrutu užsukti ir į Šiaulius (jau netrukus).

Naisiai: ramiam šeimos poilsiui

Naisiai – tai nedidelė gyvenvietė visai netoli Šiaulių, kurioje gyvena mažiau nei 500 gyventojų. Tačiau – tai vienas geriausių pavyzdžių, kaip nedidelė, bet labai artima bendruomenė gali suburti daugybę jaunų žmonių bendrai veiklai. Naisiai yra žinomi dėl pirmųjų vasaros sezonu vykstančių blaivių festivalių, į kuriuos suguža šeimos iš visos Lietuvos. Čia šurmuliuoja mugė, groja gyva muzika, vaikams ir jų tėveliams vyksta įvairios edukacijos, sportinės varžytuvės, parodos bei pasirodymai.

Šią vasarą šeimų lauks: 

  • jau liepos 8d. nuo 13val. – 23 val. festivalis visai šeimai „Naisių Vasara 2023“
  • rugpjūčio 15 d. Žolinės šventė.

Tačiau ar yra ką veikti Naisiuose be festivalio šurmulio? Sakome – tikrai taip!

Lankytinos vietos Naisiuose

Iš pirmo žvilgsnio Naisiai gali pasirodyti nedideli, tačiau vaikštant po juos, supranti, kiek daug čia įdėta į aplinką meilės ir darbo bei baltų tradicijų puoselėjimo.

Muziejai po dangumi, išskirtinės aikštės ir gėlynai

Pirmiausia visus lankytojus Naisiai pasitinka Saulės aikšte, kurioje galima susipažinti su visata, pasaulio šalimis ir dangaus dievų šeima. Aikštės centre – unikalus Saulės laikrodis, kuriame surašyti senieji valandų bei švenčių pavadinimai. Naktį Saulės aikštę apšviečia per dieną saulės įkrauti šviestuvai. Yra ir Ugnies ženklo formos aikštė, kurios centre sukrautas aukuras, o šalia – deivės Gabijos skulptūra.

Laimės ežeras bei įspūdingos medinės žalčių šeimynos skulptūros: dvi iš jų yra net 60 metrų ilgio, o kitos dvi, pačios mažiausios – 25 metrų. Žiūrint iš toli, šios skulptūros sukuria šliaužiančių link Alkos kalno žalčių vaizdą.

Eiti tolyn link ežero galite takeliu arba beveik 300 metrų ilgio siekiančiu specialiai įrengtu Miško žiedų taku. Šiame take ne tik grožėsitės gamta, bet ir užuosite nuostabius rododendrų, magnolijų ar šluotelinių hortenzijų žiedų kvapus. Visi takeliai yra puikiai sutvarkyti, aplinka – išpuoselėta ir prižiūrėta.

Baltų dievų skulptūrų muziejus – tai 53 ąžuolinės dievų skulptūros, iš jų 38 puošia 1,4 km ilgio Baltų dievų skulptūrų muziejaus pažintinį taką. Šio maršruto vietos ir yra Saulės ir Ugnies aikštės bei Alkos kalnas.

Baltų žolynų muziejus – unikalus 85 metrų ilgio ir 40 metrų pločio genofondinis Baltų žolynų muziejus. Į tris dalis suskirstytas prieverpstės formos gėlynas, kurį įkurti padėjo Šiaulių universiteto botanikos sodo specialistai, matomas iš kosmoso.

Inkilų muziejus – iškelta per šimtą įvairaus dydžio inkilų, skirtų daugiau nei dvidešimčiai rūšių paukščių. Inkilai iškelti keliose gyvenvietės vietose, šalia įrengti 7 stendai, kuriuose pateikiama informacija apie inkilų iškėlimo zonas, aprašyti juose perintys paukščiai bei paaiškinta, kuriai paukščių rūšiai skirtas kiekvienas iškeltas inkilas.

Vandens pramogos Laimės ežere ir dar daugiau

Priėję Laimės ežerą, pamatysite maudynėms tinkamą vietą, kur puikiai įrengtas paplūdimys, yra
persiregimo kabinos, įrengta speciali vieta šokinėjimui į vandenį nuo tilto. Tuo pačiu tilteliu galima pereiti į salą, kurioje laisvai gyvena daugybė grynaveislių triušių, tokių kaip belgų milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai „drugeliai“, Kalifornijos triušiai, Zelandijos raudonieji! Vaikams be galo smagu stebėti ilgaausius, kaip jie rausia urvelius ar ilsisi savo nameliuose.

Iš Triušių salos aplink ežerą žvalgosi (ir tarsi jį saugo) baltų angelų statulos. Einant tilteliu aplink salą, galima sužinoti kiekvieno angelo vardą bei jo reikšmę. Taip eidami pamatysite ir gyvą vandens lelijų ekspoziciją. Lelijų muziejuje auga 30-ies veislių vandens lelijos, džiuginančios įvairiaspalviais žiedais.  Tuo pačiu galima pamatyti ežere gyvenančias įspūdingas žuvis.

Palei Laimės ežerą įrengta daugybė supynių, kurių užteks kiekvienam norinčiam prisėsti. Čia vienu metu gali suptis apie 100 įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusių. Supimosi džiaugsmą gali patirti ir neįgalieji specialiai jiems pritaikytose supynėse. Netoliese specialiai įrengta ir paplūdimio tinklinio aikštelė – jei norėsis pajudėti aktyviau.

Naisiuose rasite ir nostalgiją keliančią karuselę. Tai pramoga ne tik mažiesiems, bet ir vaikystę norintiems prisiminti tėveliams. Nors karuselė nesisuka, bet žirgai, vienaragiai ir suoliukai atrakciono pašonėje kviečia prisėsti ir pasilikti čia ilgiau. Stabtelėti privers ir didžiulė vaikų žaidimų bei treniruoklių aikštelė įsikūrusi Baltų arenos papėdėje.

Naisių simbolis – balti gandrai visur

Atvykę į Naisius, tikrai išvysite gandrų šeimyną. Gandrai garsina Naisius ir turėjo net savo paskyrą Facebook tinklapyje.  Šalia gandralizdžio įrengtos stebėjimo kameros fiksavo šių paukščių gyvenimą, o visą jų gyvenimo ciklą galima stebėti internete. Gandrų čia sutiksite daug. Neveltui du balti gandrai yra Naisių kaimo simbolis. Jie čia įsikūrę prie dažno namo, ramiai stoviniuoja kalendami gandralizdžiuose, sklando aplink ar tiesiog vaikštinėja pievoje šalia  žaidžiančių aikštelėje vaikų. Pripažinkime, laisvi didingi paukščiai visai šalia – vaikams tai tikrai daro įspūdį!

Nenuostabu, kad panašiu pavadinimu čia įsikūręs ir vienintelis restoranas bei svečių namai, kur beveik visas aptarnaujantis personalas – vietiniai gyventojai.

Restoranas „Baltas gandras” mėgstamas tiek lietuvių, tiek specialiai užsukančių latvių ir kitų šalių lankytojų,  ne tik dėl kruopščiai atrinktų patiekalų, tinkančių kiekvienam šeimos nariui. Meniu rasite aplinkinių rajonų ūkininkų, gamintojų produkciją (atsižvelgiant į sezoniškumą). Čia, kaip ir visuose Naisiuose, didelis dėmesys skiriamas ir mažiesiems. Restorano viduje įrengta didelė vaikų žaidimų ir pramogų erdvė, o lauke – vaikų žaidimų aikštelė. Vaikams patiekiamas atskiras vaikiškas meniu, kuriame ne tik pamėgtieji vištienos kepsneliai, bet ir belgiški vafliai ar amerikietiški blyneliai, lietiniai, makaronai su baltuoju padažu. Be to, nei vienas vaikas iš restorano neišeina be dovanų. „Baltas gandras“ dalyvauja vaikų švietimo programoje ir kiekvienam jaunajam lankytojui dovanoja išsirinktą lietuvių autorių kurtą vaikišką knygelę!

Restorane galite atšvęsti ir privačias šventes. Tai ypač tinkama vieta šeimos šventėms, tokioms kaip gimtadieniai ar krikštynos. Čia nesunkiai telpa 60 svečių kompanija. O šiltuoju metų laiku – lauko terasoje laukiamos iki 20 žmonių kompanijos. Norintiems privatumo, „Baltame gandre“ rasite 10-ties vietų salę.

Naisiai – lėto poilsio oazė

Į Naisius norisi ne trumpam užsukti, o lėtai ir kokybiškai pailsėti. Čia visa aplinka dvelkia ramybe, kokybišku laiku sau ir šeimai.  Tokiu atveju apsistoti rekomenduojame “Baltas gandras” svečių namuose, kur nakvynę rinkomės ir mes. Pailsėti svečius čia priims keturi keturviečiai bei vienas dvivietis kambarys. Šie svečių namai, kitaip nei galima tikėtis iš nedidelės gyvenvietės – tai itin šiuolaikiškai, minimalistiškai, naujai ir komfortiškai įrengti apartamentai. Juose rasite viską, ko gali prireikti šeimos poilsiui: dušą/tualetą ir dušo reikmenis, mini virtuvėlę (virdulį, mikrobangų krosnelę, šaldytuvą, kriauklę) bei pasveikinimo paketą – vandens, kavos ir arbatos.

Karštą vasaros dieną galėsite atsivėsinti kondicioneriais. Automobilį nemokamai palikti galite šalia pastato esančioje stovėjimo aikštelėje. Nusprendusiems pasilikti nakvynei, rekomenduojame pasirūpinti lengvais pusryčiais, nes pirmame svečių namų aukšte įsikūręs  restoranas savo darbo laiką pradeda nuo 12 valandos.

O ieškantiems dar didesnio privatumo laukia dviejų miegamųjų „Apartamentai Baltas Gandras“.

Ilsintis Naisiuose nejučia nurimsta protas, o kartu ir siela. Čia niekur nereikia skubėti, nereikia stovėti eilėje prie supynių, sukti galvą, kuo užimti vaikus. „Baltas gandras“ restorane tėveliai taip pat gali pasimėgauti ramybe bei ramiai, lėtai ir pasigardžiuojant suvalgyti dar karštą užsakytą savo maistą ar pasimėgauti kavos puodeliu, kol vaikai saugiai žaidžia vidaus ar lauko aikštelėje.

Genialumas slypi paprastume – Naisiai kviečia atvykti, sustoti, nurimti ir pabūti tiesiog šeimoje. Arčiau gamtos, dar arčiau žmogaus.

#kelionėsLietuvoje #poilsissušeima #vaikams #naisiai #gandras #pramogos #nakvyne #kurpavalgyti #kaveikti #naisiuose #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas