Šiauliai su vaikais – gidas ką veikti!

Šiauliai – ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas, neturintis susisiekimo su jūra ir nėra nominuotas ežerų kraštu. Bet „Keliaujančios mamos” nutarė patikrinti, ką ten galima veikti. Tad šiandien pasakojime – Šiauliai su vaikais! Aprodyti slapčiausius kampelius ir vietos įžymybes paprašėme tikros vietinės – gidės Kristinos. Susipažinome su lankytinomis vietomis ir net su legendomis apipintu Pietiniu rajonu! Apie „Keliaujančių mamų” nuotykius bei rekomendacijas skaitykite toliau.

Visai šalia Šiaulių – Naisiai, tad galite mūsų maršrutu užsukti ir ten.

Šiauliai – mes atvykstam!

Katinų muziejus ir zoologijos sodas

Šią vasarą stengiamės aplankyti vietas, kuriose dar nebuvome spėję apsilankyti, tačiau apie kurias nemažai girdėjome gerų atsiliepimų iš mamų „Keliaujančios mamos Lietuvoje – poilsis, pramogos, įdomybės” facebook grupėje. Viena tokių smalsumą žadinančių vietų  buvo Šiauliuose įsikūręs Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejus. Jis ir tapo įkvėpimu mūsų savaitgalio kelionei į Šiaulius. Tad penktadienį popiet pradėjusios autokelionę Klaipėda-Šiauliai, vakarop jau sustojome ties smagiai besišypsančiais geležiniais katinais.

Katinų muziejuje gyvena 7 katės ir virš 4000 eksponatų, čia galite sužinoti ir kaip žodis „katinas” rašomas įvairiose šalyse.

Tačiau tai toli gražu ne viskas kuo gali sudominti ši vieta įsikūrusi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Čia yra ir tikras zoologijos sodas!

Katinų muziejų galite aplankyti tiek su šeima, tiek su klase ar net atšvęsti čia savo  vaikų gimtadienį! Vaikams čia tikrai patinka, tad nusiteikite skirti tam pakankamai laiko. O mes, patenkinę savo smalsumą ir aplankę Katinų muziejų bei jame radę net kalbančias papūgas ir roplius, išsiruošėme aplankyti ir kitas Šiaulių vietas. Jas aplankę su vaikais – tikrai nepasigailėsite. O pačią pačiausią vaikams – pasilikome straipsnio pabaigoje, tad skaitykite!

TOP lankytinos vietos Šiauliuose su vaikais:

„Geležinė lapė” ir Talkšos ežero pakrantė

„Auksinis berniukas” ir Saulės Laikrodžio aikštė

„Baltų kelias”, TIC ir interaktyvi saulė – trys įdomūs objektai vienoje vietoje

„Baltų kelias” – tai pirmasis Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvus baltų kultūros populiarinimo centras, kuriame galite pažinti baltų genčių palikimą.

Šiaulių TIC – Šiaulių turizmo informacijos centras, kuriame rasite visą reikalingą informaciją ne tik apie Šiaulius, regioną, bet ir Lietuvą. Taip pat čia galėsite įsigyti suvenyrų. Irgi čia išsinuomavę dviračius (net ir su vaikiškomis kėdutėmis) bei pasitelkę į pagalbą specialų dviračių maršrutų žemėlapį šeimoms – galite leistis į smagią pažintinę kelionę Šiauliuose.

Interaktyvus Šiaulių „Saulės veidrodis” – naujausia miesto puošmena.

Bulvaras ir gatvės zoologijos sodas

Muziejai:

Fotografijos muziejus

Geležinkelių muziejus

Botanikos sodas

Chaimo Frenkelio vila-muziejus ir parkas

Radijo ir televizijos muziejus

Jame eksponuojami seni, bet dar veikiantys gramofonai, patefonai, radijo ir televizijos aparatai, muzikinės dėžutės.

„Rūtos” šokolado muziejus

Kur nakvojome, nes dienos Šiauliams tikrai neužteks

Apsistojome Šiaulių centre vos keli žingsniai nuo Bulvaro čia. Tai privatūs, tvarkingi svečių namai pačiame Šiaulių centre, tad beveik visus išvardintus objektus pasieksite pėstute.

Šiauliuose alkani neliksite

Bulvare rasite kur ir papusryčiauti, ir papietauti ir vakarienę gausite. Galite rinktis pagal skonį ir piniginę. Mes užsukome visur: nuo pusryčių į kepyklėlę, pietų į piceriją Pietiniam iki prabangaus restorano vakarienei (vaikai neįvertino, nors buvo labai skanu, bet dauguma žinot vaikų skonį…).

Dar būnant Šiauliuose ir aplink galite aplankyti:

  • Centų kambarį, kuriam įrengti panaudota 157 130 monetų.
  • Vaistinę „Valerijonas”, kuri gyvuoja nuo 1870 metų, o dabar čia veikia ir Provanso stiliaus arbatinė ir Vaistininkystės muziejus.
  • Muziejus: Dviračių muziejų, Žaliūkų malūnininko sodyba-muziejų
  • Talkšos ekologinį taką: čia gyvena virš 150 rūšių drugelių, yra rečiausių šalyje augalų buveinės. Ir tai – miesto centre!
  • Pėsčiųjų tiltą per Ventos upę: originalios išvaizdos tiltas traukia interaktyviais ir išmaniais sprendimais, šalia įrengti pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai, maudykla, prieplauka, lauko terasa.
  • Gyvūnus: Šiaulių jaunųjų gamtininkų  centro žirgyną; Kurtuvėnų gyvojo žirgo muziejus; Dargaičių zoologijos sodą; Paukščių ir naminių gyvūnų ūkį „Raiba plunksna”.
  • Kryžių kalną
  • Naisius (ką ten galima veikti aprašėme čia).

Linkime smagių, įdomių ir saldžių įspūdžių Šiauliuose!

#kelionėsLietuvoje #poilsissušeima #vaikams #siauliai #pramogos #nakvyne #kurpavalgyti #kaveikti #siauliuose#reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas