Švedija: ten gyvenančios 4 vaikų mamos patarimai

Švedija – tobula išvykoms su šeima šalis, kurią verta aplankyti bet kuriuo metų laiku. Šalies šiaurė pasižymi įspūdingais kalnais, skardžiais, snieguotais kraštovaizdžiais, o pietūs garsėja saulėtais paplūdimiais ir miestais, kuriuose gyvena didžioji gyventojų dalis.

Mama Eglė – gyvenanti Švedijoje jau nuo 2006 metų ir auginanti 4 vaikus: Kiprą (13), Vanessą (10), Joną (3) ir Luką (6 mėn), dalijasi savo šeimos kelionių įspūdžiais ir rekomendacijomis. Taigi, Švedija – kur apsilankyti su šeima.

Gotlandas. Švedijos sala

Joje lankomės jau 3 kartą. Ir visad panašiu metu, lygiai kas 2 metus. Nors čia pakankamai vėjuota, bet visada pataikėm, kad būtų geras oras. Ir net perkaršta, bent jau man asmeniškai. Salą įmanoma apvažiuoti aplink per 1 dieną. Daug paplūdimių. Dauguma iš jų akmenuoti. Todėl galima pasirūpinti vandens batais. Yra keletas ir smėlio paplūdimių. Bet beveik visi šalia esančioj Fårö saloj. Į ją kelia nemokamas keltas visą diena kas 15 min.


Kneipebyn vandens ir karuselių parkas

Patiks ne tik vaikams. Bilietą galima pirkti į abejas pramogas arba vieną iš jų. Taip pat yra šalia ir gyvenami namukai.

Na, o įspūdingiausia man šios salos dalis –  akmenys ir uolienos, kurios yra susidariusios natūraliai gamtoj. Žmonės čia susirenka stebėti saulėlydžio. Įspūdinga vieta.


Visby, Gotlando širdis, sostinė

Čia atplaukia keltas iš Nynäshamn. Kelionė trunka apie 3 val. Galimi ir skrydžiai. Na o Visby gražių kampelių taip pat. Siauros akmenuotos gatvelės. Skandinaviško stiliaus trobelės ir kiti pastatai apaugę vijokliais arba gėlėmis,rožėmis. Pačiame mieste yra botanikos sodas.
Nuostabi pakrantė pasivaikščioti ir stebėti saulėlydį. Kur apsistoti siūlyčiau žiūrinėtis iš anksto. Bent prieš 6 mėn. O geriausia prieš metus. Mes esame atostogavę Slite miestelyje. Ten yra labai jaukūs nameliai prie jūros, taip pat ir kempingo vieta. Baseinas uždaras, mini golfas, restoranas.

Uddevalla

Taip pat esam atostogavę vakarinėj Švedijos pusėje Uddevalla. Ten nuomojomės gyvenamą vietą iš lietuvės. Labai graži vieta prie jūros įlankos. Šalia buvom aplankyti keletą miestų: Marstrand ir nuostabaus grožio vietą – Smögen. Apie 5 val. kelio nuo Stokholmo.

Kiti patarimai:

Jei keliaujate iš Latvijos, tik atplaukus is Ventspilio į Švediją – Nynäshamn, būsite pakerėti šio miestelio grožiu. Iš jo važiuoja traukinys iki Stokholmo. Važiuojant traukiniu matosi gražus kraštovaizdis.

Mes patys gyvename ne ką prastesnėje vietoj Hanninge. 25 min ir km iki Stokholmo. 15 km iki jūros. Ežerų gausa. Kempingas ne vienas. Populiariausias – Gålö. Tikrai labai graži vieta, rekomenduoju. Pati šiose vietovėse mėgstu atvažiuot išsimaudyt su šeima arba į žygį. Noriu pridurti, kad dabar yra labai patogus ir pigus skrydžio maršrutas Kaunas – Stokstamas, pasinaudokite proga ir apsilankykite.

Švedijoje su vaikais aplankykite:

1. Junibacken‘as (JUNIBACKEN) — tikras pasakų namas Jurgordeno saloje, Stokholmo centre. Junibacken‘as laukia svečių ištisus metus, ir visi atrakcionai organizuojami patalpose.
 
2. Taip pat pasistenkite nepraleisti kepinių ir šokolado festivalio, kuris kasmet, spalio mėnesį vyksta Stockholmsmässan. Visi vaikai mėgsta saldumynus, o šokoladinių dekoracijų grožis garantuotai sužavės.
 
Eriksbergo miestas randasi pietuose ir yra vienas didžiausių Šiaurės Europoje laukinės gamtos rezervatų ir didžiausias safario parkas Šiaurės regione, turintis apie 1500 gyvūnų. Vaikams iki 8 metų – nemokamas įėjimas.
 
Kultrorp miesto parke, Švedijos pietuose patirsite 1800-ųjų laukinių vakarų dvasią, kuomet Amerikoje gyveno kaubojai, nusikaltėliai, šerifai, meksikiečiai ir indėnai.
 

5. „KREATIVUM” – mokslo ir pramogų centras

KREATIVUM centras randasi Karlshamo mieste. Šis centras pritaikytas mokleivių klasėms ir šeimoms. Iki centro galite nusigauti keltu, maršrutas Klaipėda – Karlsham.

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas