Mamos pataria

Vaistinėlė vaikui kelionėje – kokius vaistus rinktis?

Teatro Antico di Taormina Sicilija

Viena didžiausių baimių kelionėje su vaikais yra nelaimingi atsitikimai ir ligos. Todėl dažnai tėvams, ypač vykstantiems pirmą kartą į kelionę, kyla klausimas kokius vaistus pasiimti vaikui į kelionę?  Todėl „Keliaujančios mamos” mielai dalinasi savo patirtimi, kokia turi būti vaistinėlė vaikui, kad būtumėte pasiruošę netikėtumams, bet neapsikrautumėte. Čia mūsų išbandytas ir pasiteisinęs kelioninės vaistinėlės sudėties sąrašas.

Nesvarbu, vykstate į tolimą kelionę ar vos kelioms dienoms prie jūros, kelioninė  vaistinėlė vaikui visuomet turėtų būti Jūsų krepšyje.

Jeigu vaikas privalo vartoti specifinius receptinius vaistus – būtent jais pasirūpinkite pirmiausia, įsidėkite jų kelionei tiek, kad tikrai užtektų. Labai svarbu keliaujant į užsienį turėti receptą, kad esant reikalui galėtumėt įrodyti jų būtinumą. Dažniausiai recepto gali paprašyti oro uostuose ar kertant valstybių sieną muitinėje. Taip pat receptas pravers, jei reikėtų įsigyti vaistų užsienyje.

Vykstant automobiliu, vaistinėlę rekomenduojama turėti automobilio salone, kad prireikus vaistų ar kitų priemonių nereikėtų specialiai sustabdyti automobilio ir ilgai kraustyti bagažinės. Skrendant lėktuvu, ypač tolimaisiais reisais, vaistinėlę ar kelis būtiniausius vaistus (pvz. žvakutės nuo karščiavimo) rekomenduojama pasiimti su savimi į lėktuvo saloną.

 

Kas jei vaikas susirgs kelionėje?

Remiantis patirtimi ir specialistų patarimais, “Keliaujančios mamos” rekomenduoja tokią vaikiškos vaistinėlės sudėtį:

Pirmoji pagalba vaistinėlėje – būtinų vaistų sąrašas

Karščiavimas
  • Termometras – toks, kokį esate įpratę naudoti namuose, kad naudojantis juo vaikui nekiltų diskomforto. Tačiau vis tik kelionių metu rekomenduojama naudotis elektroniniu termometru, o ne stikliniu, ypač dėl dūžio rizikos, jau nekalbant apie gyvsidabrinių termometrų keliamą pavojų. Be to, elektroniniu temperatūrą pamatuosite greičiau.
  • Vaistai nuo karščiavimo ir skausmo – kūdikiams ir vaikams naudojami vaistai nuo karščiavimo yra paracetamolis ir ibuprofenas, duodami kai temperatūra yra aukštesnė nei 38,5°C. Rekomenduojame turėti su savimi ir žvakutes ir sirupą. Jei karščiavimas tęsiasi ir vaiko savijauta nepagerėja per 3-4 valandas, rekomenduojama sirupą pakeisti žvakutėmis arba atvirkščiai. Esant karščiavimui vaikui geresnei savijautai pagelbės ir vėsinantys pleistrai.
Dezinfekcija ir žaizdos
  • Dezinfekcinis skystis – geriausiai tinka nesukeliantis deginimo jausmo. Pasirinkite tokį, kuris bus tinkamas visoms išorinėms žaizdelėms dezinfekuoti ir gydyti.
  • Kremai: nuo pašutimų arba pataisų sporos milteliai – keliaujant tai tikrai dažnai pasitaikanti problema, net ir tiems, kas namuose su ja nesusiduria.
  • Servetėlės ir tualeto higieniniai užklotai. Kelionėse neturint po ranka vandens, tikrai pravers servetėlės su soda, kurios ir dezinfekuoja, ir nekenkia – galėsite nuvalyti tiek obuolį, tiek vaiko rankytes. Šios servetėlės yra 100% iš medvilnės be alkoholio ir kvapiklių. Arba pravers ir  dezinfekcinės servetėlės su etanoliu vaiko daiktams nuvalyti. Tualeto vienkartiniai higieniniai užklotai – sutikite, dažnai nežinome ar apskritai rasime popieriaus viešame tualete, jau nekalbant apie vaiko sodinimą ant klozeto.
  • Pleistrai – galima rasti tikrai vaikams labai patinkančių su paveiksliukais. Jie sprendžia daugelį „bėdų”.

ka_pasiimti_i_kelione_su_vaikais

Apsauga
Virškinimas
  • Gerosios bakterijos – visi žinome, kad ir kaip besistengtume, kelionės metu pasikeičia vaiko mityba – nauji neįprasti produktai, ne visada sveikas maistas, valgymo grafiko pakitimas. Visa tai gali pakenkti virškinimo sistemai ir sukelti nemalonius pojūčius pilve. Gerosios bakterijos neleidžia virusams prisijungti prie ląstelių, aktyvina imuninį atsaką, atstato žarnyno gleivinės pralaidumą. Jeigu tikrai žinote, kad atostogų metu pasikeis vaiko mityba ar vaikas susidurs su naujais žarnyno pavojais – rekomenduojame turėti bifovalius ir apsaugoti sveikatą atostogų metu.
Antihistamininiai vaistai vaikams
  • Nuo alergijos – būtina, jei jūsų vaikui dažnai pasireiškia alerginės reakcijos, bet geriausiai šiuo klausimu gali patarti jūsų gydytojas, žinodamas vaiko sveikatos būklę.
Skausmui mažinti
  • Jei skausmas nėra labai intensyvus (po patempimo, sutrenkimo ir pan.), rekomenduojame neskubėti iškart naudoti stiprių geriamų vaistų. Skausmui numalšinti turėkite momentinį šaldomą maišelį ar patepus šaldančiu geliu iš naturalių medžiagų.

Bet kuriuo atveju, nepamirškite pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Higiena

Rekomendacijos

Vykdami net ir į trumpą kelionę pasiimkite būtiniausių ar nuolat vartojamų vaistų, tačiau apsikrauti tikrai neverta – esant reikalui galėsite jų įsigyti jau vietinėse vaistinėse.

Jei susiduriate su rimtesne trauma ar negalavimu reikia kuo skubiau kreiptis į medicinos įstaigą. Jeigu šeimos nariai turi rimtų lėtinių ligų, keliaujant geriausia turėti išrašą iš gydytojo su aktualia informacija apie sveikatos būklę, kad prireikus galima būtų pateikti vietos gydytojams.

Kelionėms taip pat būtinai pasirūpinkite draudimu. Europos sąjungoje būtinąjai pagalbai visada pravers ESD kortelė ar bent jos mobilus sertifikatas. Bet vien būtinosios pagalbos kartais gali neužtekti. Todėl rekomenduojame ir papildomą draudimą – keleivius nuo netikėtumų apsaugo bankų kreditinės kortelės ar specialūs kelionių draudimai.

Svarbiausia – pozityviai nusiteikti ir nesibaiminti potencialių (o dažnai tiesiog išgalvotų) grėsmių. Tinkamai pasiruoškite ir keliaukite su plačia šypsena!

Dalinamės tikromis patirtimis

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones ar pramogas su vaikais, visada laukiame:

keliaujancios mamos_didziausia keliaujanciu seimu bendruomene lietuvoje

Kai kurios nuorodos straipsnyje veda į partnerystės puslapius.