Viena didžiausių baimių kelionėje su vaikais yra nelaimingi atsitikimai ir ligos. Todėl dažnai tėvams, ypač vykstantiems pirmą kartą į kelionę, kyla klausimas kokius vaistus pasiimti vaikui į kelionę? Todėl „Keliaujančios mamos” mielai dalinasi savo patirtimi, kokia turi būti vaistinėlė vaikui, kad būtumėte pasiruošę netikėtumams, bet neapsikrautumėte. Čia mūsų išbandytas ir pasiteisinęs kelioninės vaistinėlės sudėties sąrašas.
Nesvarbu, vykstate į tolimą kelionę ar vos kelioms dienoms prie jūros, kelioninė vaistinėlė vaikui visuomet turėtų būti Jūsų krepšyje.
Jeigu vaikas privalo vartoti specifinius receptinius vaistus – būtent jais pasirūpinkite pirmiausia, įsidėkite jų kelionei tiek, kad tikrai užtektų. Labai svarbu keliaujant į užsienį turėti receptą, kad esant reikalui galėtumėt įrodyti jų būtinumą. Dažniausiai recepto gali paprašyti oro uostuose ar kertant valstybių sieną muitinėje. Taip pat receptas pravers, jei reikėtų įsigyti vaistų užsienyje.
Vykstant automobiliu, vaistinėlę rekomenduojama turėti automobilio salone, kad prireikus vaistų ar kitų priemonių nereikėtų specialiai sustabdyti automobilio ir ilgai kraustyti bagažinės. Skrendant lėktuvu, ypač tolimaisiais reisais, vaistinėlę ar kelis būtiniausius vaistus (pvz. žvakutės nuo karščiavimo) rekomenduojama pasiimti su savimi į lėktuvo saloną.
Kas jei vaikas susirgs kelionėje?
Remiantis patirtimi, “Keliaujančios mamos” rekomenduoja tokią vaikiškos vaistinėlės sudėtį.
Būtinoji pirmoji pagalba vaistinėlėje
- Pleistrai – galima rasti tikrai vaikams labai patinkančių su paveiksliukais;
- Termometras – toks, kokį esate įpratę naudoti namuose, kad naudojantis juo vaikui nekiltų diskomforto. Tačiau vis tik kelionių metu rekomenduojama naudotis elektroniniu termometru, o ne stikliniu, ypač dėl dūžio rizikos, jau nekalbant apie gyvsidabrinių termometrų keliamą pavojų. Be to, elektroniniu temperatūrą pamatuosite greičiau;
- Gerosios bakterijos – visi žinome, kad ir kaip besistengtume, kelionės metu pasikeičia vaiko mityba – nauji neįprasti produktai, ne visada sveikas maistas, valgymo grafiko pakitimas. Visa tai gali pakenkti virškinimo sistemai ir sukelti nemalonius pojūčius pilve. Gerosios bakterijos neleidžia virusams prisijungti prie ląstelių, aktyvina imuninį atsaką, atstato žarnyno gleivinės pralaidumą. Jeigu tikrai žinote, kad atostogų metu pasikeis vaiko mityba ar vaikas susidurs su naujais žarnyno pavojais – rekomenduojame turėti bifovalius ir apsaugoti sveikatą atostogų metu. Mums labai patinka Bifoval Babe nes yra braškinio skonio, todėl vaikai su malonumu juos vartoja;
- Kremai: nuo pašutimų arba pataisų sporos milteliai – keliaujant tai tikrai dažnai pasitaikanti problema, net ir tiems, kas namuose su ja nesusiduria. Apsauginiai (deginimuisi, nuo šalčio ir pan. priklausomai kur keliaujate). Po nudegimų (saulės).
Būtinų vaistų sąrašas vaistinėlėje
- Vaistai nuo karščiavimo ir skausmo – kūdikiams ir vaikams naudojami vaistai nuo karščiavimo yra paracetamolis ir ibuprofenas, duodami kai temperatūra yra aukštesnė nei 38,5°C. Rekomenduojame turėti su savimi ir žvakutes ir sirupą. Jei karščiavimas tęsiasi ir vaiko savijauta nepagerėja per 3-4 valandas, rekomenduojama sirupą pakeisti žvakutėmis arba atvirkščiai;
Jei skausmas nėra labai intensyvus (po patempimo, sutrenkimo ir pan.), rekomenduojame neskubėti iškart naudoti stiprių geriamų vaistų. Skausmui numalšinti turėkite momentinį šaldomą maišelį (plačiau čia) ar patepus šaldančiu geliu iš naturalių medžiagų (ICE POWER, galite įsigyti internetinėje vaistinėje čia).
Bet kuriuo atveju, nepamirškite pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
- Nuo alergijos – būtina, jei jūsų vaikui dažnai pasireiškia alerginės reakcijos, bet geriausiai šiuo klausimu gali patarti jūsų gydytojas, žinodamas vaiko sveikatos būklę;
- Preparatai gerklei – dažniausias negalavimas tiek vaikams, tiek suaugusiems kelionės pradžioje būna perštinti gerklė. Dėl automobiliuose ir lėktuvuose naudojamų kondicionierių, temperatūrų skirtumų oro uostuose, parduotuvėse, kavinėse ir lauke dažnas iš mūsų susiduriame su šia problema, ypač mažieji. Mūsų atradimas – Lietuvoje gaminamos propolio tabletės su vitaminu C ir augaliniais ekstraktais, kurių yra kiekvienoje vaistinėje geltonai juodai dryžuotoje dėžutėje. Propolis dezinfekuoja kvėpavimo takus, drėkina juos, neleidžia bakterijoms ir virusams plisti. Taip pat nuskausmina burnos gleivinę, jei jaučiasi perštėjimas. Žinote tą jausmą, kai dirgina gerklę sausas oras kondicionuojamose patalpose, vartojant šias tabletes jo nebelieka. Paprastos sudėtyje, o veiksmingos. Idealiai tinka ir važinėjant dviračiu, paspirtuku, kai vaikas sušyla, pučia vėjelis ir atsiranda didelė tikimybė skaudančiai gerklytei. Mūsų mažieji labiausiai mėgsta propolį su avietėmis, o mamų „favoritas“ naujiena – su vaistažolėmis;
- Dezinfekcinis skystis – geriausiai tinka nesukeliantis deginimo jausmo. Pasirinkite tokį, kuris bus tinkamas visoms išorinėms žaizdelėms dezinfekuoti ir gydyti;
Rekomendacijos
Vykdami net ir į trumpą kelionę pasiimkite būtiniausių vaistų, tačiau apsikrauti tikrai neverta – esant reikalui galėsite jų įsigyti jau vietinėse vaistinėse.
Jei tik susiduriate su rimtesne trauma ar negalavimu reikia kuo skubiau kreiptis į medicinos įstaigą. Jeigu šeimos nariai turi rimtų lėtinių ligų, keliaujant geriausia turėti išrašą iš gydytojo su aktualia informacija apie sveikatos būklę, kad prireikus galima būtų pateikti vietos gydytojams.
Svarbiausia – pozityviai nusiteikti ir nesibaiminti potencialių (o dažnai tiesiog išgalvotų) grėsmių. Tinkamai pasiruoškite ir keliaukite su plačia šypsena!
#reklama #vaistinėlė vaikui #kelionine vaistinėlė vaikui