Legolandas, Disneylandas bei vizitas pas Kalėdų Senelį greičiausiai yra privalomų kelionių sąraše ne tik pas vaikus, bet ir daugelio suaugusiųjų mintyse, kurie vaikystėje neturėjo galimybės šias vietas pamatyti. O gal dega noru tai pakartoti?! „Keliaujančių mamų” ambasadorė Dovilė kelione į Legolandą pakeitė vaiko gimtadienio vakarėlį Lietuvoje. Tad domimės, ar tikrai pavasaris – geriausias metas keliauti į Daniją? Kaip sutaupyti Danijoje? Ar gimtadienio kelionė į Legolendą pigiau nei gimtadienio vakarėlis Lietuvoje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, skaitykite straipsnyje!
Kaip nuvykti į Legolandą bei nakvynė jame
Pigių skrydžių bendrovė Ryanair skraidina į Danijos miestą Billund, kuriame ir yra įsikūręs žymusis Lego miestas. Kelionės trūkmė – vos 2 valandos. Oro uostą ir Legolendą skiria vos 3 kilometrai, todėl labai norint, galima nueiti net ir pėsčiomis. Galima pasinaudoti viešuoju transportu (maršrutai nr. 43, 143, 119, 144, 166, 944x) arba nuvykti taksi. Nakvynė Lego viešbutyje – brangus malonumas, tačiau tie, kas buvo, sako, kad tikrai verta. Pasidomėkite ir pigesnėmis nakvynės alternatyvomis: Legolende esančiu moteliu su piratų numeriais ar mediniais nameliais, iš kurių vienas įspūdingesnių variantų – tai bačkos formos namukas.
Aš svarsčiau apie apsistojimą Lego miestelyje ir nakvynę būtent statinėse, tačiau norimu laikotarpiu viskas jau buvo rezervuota. Kadangi mūsų šeima keliavo su dar viena draugų kompanija, nutarėme apsistoti didesnėje užmiesčio viloje, kurią užsisakėme per Airbnb. Visų pirma, galvojome, jog keliausime viešuoju transportu (juk Danija, kaip ir visa likusi Skandinavija, garsėja itin gerai išvystytu viešuoju transportu!), tačiau patikrinus tvarkaraštį, pasirodė, jog autobusas važiuoja itin retai. Dėl šios priežasties, turėjome nuomotis automobilį. Didelio autobusiuko nuoma buvo brangesnė nei dviejų atskirų automobilių. O dar geriau pagalvojus, nusprendėme, jog apseisime su vienu – juk nieko tokio suvažinėti po kelis kartus. Dabar jau galvoju, kad tai nebuvo pati geriausia mintis. 20 kilometrų į vieną pusę atrodė mažiau nei buvo iš tiesų. O kai dar įvertini, jog kažkam tenka pasilikti ir laukti su keliais vaikais…
Legolandas bei Legohouse
Legolande praleidome dvi dienas ir tikrai nesigailime. Viską apeiti ir pamatyti per vieną dieną yra neįmanoma. Legolendo vizitacijai pasirinkome šeštadienį ir sekmadienį. Šeštadienį mus pasitiko milžiniškos eilės, kurios prasidėjo jau autostradoje. Prie įdomiausių atrakcionų teko laukti po pusvalandį, o kartais net dar ilgiau. Patarimas: parsisiųskite specialią Legolendo programėlę, kurioje visada matysite ne tik nuo tokio ūgio vaikai įleidžiami, bet ir kiek laiko reikės laukti prie tam tikro atrakciono. O bilietus iš anksto galite įsigyti online čia.
Sekmadienį tikėjomės tokio paties antplūdžio, tačiau jo nebuvo! Aplankėme visus atrakcionus, kur nepavyko patekti vakar, įspūdingiausius pasivažinėjimus kartojome po kelis kartus. Taip pat sekmadienį daug labiau pasisekė su oru ir pagaliau galėjome nusivilkti striukes ir išbandyti kelias vandens pramogas.
Legolende daugybė pramogų visiems skoniams: mažiausių laukia pasiplaukiojimas su valtele, kur plaukiant galima pasigrožėti įstabiausiais pasaulio architektūriniais kūryniais (panašiai kaip Babilono sodai Lietuvoje, tik iš kaladėlių), taip pat keletas Legotraukinukų, mašinėlės. Vyrenėliams netrūksta pačių įvairiausių kalnelių, apžvalgos bokštas, kino teatras, siaubo kambarys, vaidinimai ir kita. Išalkote? Nors kavinių tikrai labai daug, tačiau eilės prie jų vis tiek milžiniškos. Rekomenduojame pasirūpinti papildomais užkandžiais, nes laukti eilėse teks tikrai labai ilgai.
Norite įsigyti bilietus į Legolendą pigiau? Ieškokite nuolaidos kodų specialiuose reklaminiuose Lego knygutėse (jų galite rasti visur, kas prekiauja Lego kaladėlėmis). Mums pavyko rasti „Senukuose“.
Jeigu atvykote į Legolandą, automobilį galite palikti mokamoje parkavimo aikštelėje (arčiausia P1). Jeigu nenorite po visą miestelį vaikščioti su daugybe daiktų, rekomenduojame juos palikti rakinamose rūbinėse (mokamos) arba parko pabaigoje esančiose nemokamose (tačiau nerakinamose) spintelėse.
Legohouse
Prieš vykstant į Legolandą, domėjausi ir skaičiau atsiliepimus apie Legohouse. Kaip visada, nuomonių buvo visokių. Vieniems labai patiko, kitiems – nepatiko visiškai. Mes visiškai nesigailime priėmę sprendimą aplankyti Legohouse! Tiesą sakant, bent jau mums, suaugusiems, jis paliko daug didesnį įspūdį nei pats Legolandas! Tokios galybės, didybės, techninių ir aukšto lygio programavimo sprendimų – nesitikėjome! Legohouse galėjai valdyti robotes bitutes, kurių užduotis buvo surinkti nektarą bei jį perkelti į korius. Buvo galima sukonstruoti figūrėlę, kurią nuskaičiusi programa, sukardavo unikalų šokį! Lenktynės iš savo sukonstruotų bolidų, lego kaladėlių istorija ir dar daug malonių staigmenų, kaip pavyzdžiui kiekvienam atspausdinama speciali Legohouse kortelė bei įteikiamos 7 lego figūrėlės!
Patarimas: norint atvykti į Legohouse – būtina registracija. Įleidžiama du kartus per dieną ir tik tam tikras žmonių skaičius! Bilietus patogiausia ir pigiausia įsigyti iš anksto internetu.
Kitos Billund lankykinos vietos
Danijos mieste Billunde nusprendėme praleisti tris dienas: dvi dienas skyrėme Legolendui (nuo pat atidarymo iki uždarymo), o kitą dieną dalinome į dvi dalis. Pusdienį skyrėme Legohouse, o kitą pusienį – zoologijos sodui Givskud Zootopia (bilietai online čia). Šio zoologijos sodo lankymas galimas ir pėsčiomis, ir nuosavu automobiliu ar autobusu. Teritorija tikrai labai didelė, su vaikų žaidimo aikštelėmis, keliomis skirtingomis kavinėmis, todėl drąsiai galima praleisti net ir visą dieną. Mums labai nepasisekė su oru – visą dieną lijo. Todėl džiaugėmės safariu autobuse, iš kurio nelabai norėjosi išlipti ir gyvūnus apžiūrėti iš arčiau. Gyvūnai taip pat norėjo slėptis nuo lietaus, todėl buvo sunkiau juos pamatyti. Vaikų žaidimo aikštelės buvo šlapios – kas pridėjo papildomo erzulio. Kadangi zoologijos sodui buvome paskyrę tik pusdienį (antroje dienos pusėje buvome užsisakę bilietus į Legohouse), manau, kad pamatėme per mažai ir pabuvome per trumpai.
Billunde – begalė pasivaikščiojimo takų, laipynių parkai, vandens atrakcinų parkas Lalandia. Tačiau ir kainos visur – skandinaviškos. Todėl savaitgalis, aplankant kelis objektus, yra itin ekonomiškas, bet tikrai be galo įdomus ir ilgam paliekantis įspūdį, variantas.
Naudingi patarimai
Nors daugelis kelionę į Legolandą planuoja ankstyvą pavasarį, norėčiau priminti, kad Danija priklauso Skandinavijai, todėl orai ten tikrai nelepina ir mūsų atveju, buvo netgi šalčiau nei Lietuvoje. Daugelis atrakcionų yra atviri, todėl lietaus atveju, nebus smagu vaikščioti ir šlapti. Ką rekomenduotume turėti, tai jau minėti užkandžiai vaikams. Taip pat turėkite su savimi rankšluostėlį, kad po lietaus turėtumėte kuo nusišluostyti šliapius atrakcionus. Išeinant iš Legolando, bus sunku praeiti pro bet kokias suvenyrines. O kainos ten, vėlgi, labai daniškos. Patikrinome, kad tie patys rinkiniai Legolande kainuoja apie 30 – 40% brangiau nei tie patys Lietuvoje.
Na ir pabaigai, kiek mums viskas kainavo? Mūsų keturių asmenų šeimai (kadangi mažajai dar nėra 3 metukų, kai kur buvo įėjimas pigiau), ši savaitgalio kelionė kainavo apie 1200 eurų. Nors skrydžio bilietai šeimai nesiekė 60 eurų, tačiau nakvynė atsiėjo apie 266 eurus, dviejų dienų įėjimo bilietai į Legolandą 4 asmenims su kuponais atsėjo apie 260 eurų, įėjimas į Legohouse – dar 117 eurų. Nekalbant apie išlaidas automobilio nuomai, kurui, maistui, bilietus į zoologijos sodą, suvenyrų ir t.t. Taigi, už tokią sumą Lietuvoje galima iškelti tikrai neblogą gimtadienio vakarėlį ir dar net ne vieną. Tačiau įspūdžiai, emocijos, patirtis – nei kiek nesigailime išleistų pinigų! Manau, kad bent kartą gyvenime, esant galimybei, Legolandą aplankyti tiesiog būtina!
Nori pasidalinti savo kelionių istorija? Parašyk mums!
#legolendas #danija #kelionesuvaikais #kelioneidanija #keliaujanciosmamos #disneylandas #pramoguparkas