Kūrybinės stovyklos: Robotikos akademija

Motorikos lavinimas – tai vienas pagrindinių įgūdžių, kuriuos tėveliai lavina jau nuo pirmųjų vaiko metų. Paaugusiam mažyliui be galo smagu iškilusius statinius griauti (o dar jeigu jie kažkieno kito sukonstruoti!). Kiekvieno vaiko gyvenime ateina ta diena, kai atsiranda noras kurti. Kūrybai pasitelkiamos medinės kaladėlės, plastilinas ar LEGO kaladėlės. Kiekvienai mamai be galo smagu matyti, kaip vaiko fantazija materializuojasi į tvirtoves, kosminius laivus ar net atskirus miestus.

Mokymasis per žaidimą – itin populiari priemonė, siekiant sudominti vaiką ir ugdyti meilę mokymuisi. Būtent šiuo principu Robotikos akademija jau daugiau nei 10 metų kasmet jaunuosius kūrėjus kviečia į technologines stovyklas net 50 Lietuvos miestų. Vadovaudamiesi ,,prasmingai šiandien, reikšmingai rytoj” lavina 4-14 metų amžiaus vaikų inžinerinį, loginį mąstymą, ugdo komandiškumą, empatiją, meilę mokymuisi ir problemų sprendimui. Stovyklose net patys mažiausi konstruoja LEGO robotus, mokosi programuoti, atlieka interaktyvias užduotis, susipažįsta su aktualiomis pasaulio problemomis ir žinoma, aktyviai leidžia laiką lauke! O pasirinkti tikrai yra iš ko – šiemet net 7 skirtingos temos! Kviečiame apie kiekvieną jų sužinoti plačiau ir išsirinkti tinkamiausią savo vaikui stovyklą.

Aš – pasaulių gelbėtojas

Stovykla skirta 4 – 5 metų amžiaus vaikams. Jeigu abejojate, ar jūsų keturmetis vaikas gali programuoti – patikėkite, su patyrusių mokytojų pagalba, tinkamais įrankiais jūsų vaikas galės išspręsti klimato kaitos, užterštumo, energijos ir resursų problemas. Bus konstruojami tokie LEGO robotai: vežimas ir mašina, malūnas ir paukštis, liftas ir grąžtas bei kiti. Stovyklos metu vaikai ne tik konstruoja robotus, jie visų pirmą supažindinami su tema, todėl išgirsta daug naujos bei įdomios informacijos. Kiekvieną dieną vaikai tarsi vykdys atskirą misiją, atliks įdomius mokslinius cheminius, fizikinius eksperimentus bei interaktyvias ir STEAM metodika paremtas užduotis. Judančių robotų konstravimas bus derinamas su aktyviomis lauko pramogomis.  Stovyklos metu bus ugdomas ir vaiko emocinis intelektas: vaikas ne tik bendraus su stovyklos vadovu, bet ir užmegs naujas pažintis su tokius pačius pomėgius turinčiais stovyklos draugais, na o užduotys reikalaus ne tik loginių, bet ir emocinių resursų. Kasdien vaikams bus teikiamas karštas maitinimas (sriuba, karštas patiekalas ir daržovės) bei  užkandžiai.

Aš – pasaulių gelbėtojas 2

Tai stovykla idealiai tinkanti būsimiems pirmokams (6 – 7 metų amžiaus vaikams). Šios, antro lygio išradėjų programos metu, vaikai konstruos ir įgis programavimo pradmenis, kurie sužadins vaikų domėjimąsi technologijomis. Tai padės ruoštis į pirmąją klasę. Jaunieji kūrėjai ne tik gelbės pasaulį nuo klimato kaitos, užterštumo, bet ir spręs energetikos ir resursų problemas. Norą dalyvauti ir įsitraukti didins specialiosios misijos bei eksperimentai. Stovyklautojai konstruos, programuos, taip pat atliks logines, aritmetines, judesio ir komandines užduotis. Na, o vaikų lauke lauks aktyvūs žaidimai, sportas bei šokiai.

Aš – kosmoso tyrinėtojas

Jeigu jūsų vaikas nuo pat mažens svajoja būti astronautu, domisi moksline fantastika bei dangaus kūnais – ši 4 – 8 metų amžiaus vaikams skirta stovykla yra būtent jūsų vaikui. Bus daug gilinamasi į tai, ką reiškia būti astronautu, kokių reikia žinių bei kokius įpročius derėtų išsiugdyti. Todėl stovyklos metu daug dėmesio bus skiriama naudingiems kertiniams gyvenimo įpročiams, kuriuos tikimasi, jog tėveliai skatins ugdyti ir namuose.

  1. Laiko valdymas – planuoju savo laiką.
  2. Meilė mokymuisi – ieškau patinkančio mokymosi būdo.
  3. Fizinis aktyvumas – aktyviai leidžiu laiką.
  4. Emocijų valdymas – mokausi susikaupti ir atsipalaiduoti.
  5. Kūrybiškumas – nebijau būti kitoks.

Aš – technologijų kūrėja

Išskirtinai 7 – 10 metų amžiaus mergaitėms paruošta stovykla, kurios pagrindinis tikslas – technologinė kūryba pasitelkiant moderniąsias technologijas. Mergaitės bandys atrasti savo techninės kūrybos pusę, lavins socialinius įgūdžius dirbamos komandoje, užmegs naujas pažintis. Įtraukiančias stovyklos istorijas papildys interaktyvios užduotys, kurios padės mergaitėms atsiskleisti ir lavinti savo emocinį intelektą. Robotų konstravimui bus pasitelkiami net du skirtingi rinkiniai: LEGO Education SPIKE Prime ir LEGO Friends. Stovyklos veiklos yra orientuotos į rankų darbo projektus, apimančius platų mergaičių interesų lauką – nuo plaukų lankelio gamybos iki kosminio laivo konstravimo, kuriuos mergaitės galės sukurti ir parsinešti namo. Šios užduotys skatina mergaites susidomėti technologijomis, kurti ir mąstyti kūrybiškai. Šioje stovykloje mergaitės taip pat mokysis savarankiškumo ir problemų sprendimo, kurie yra labai svarbūs technologiniam sektoriui. Svarbiausia, kad šioje stovykloje mergaitės bus įkvėptos tapti technologijų kūrėjomis ir aktyviai įsitraukti į  technologinius sprendimus. Stovykla taip pat skatina individualumą ir savo minties išsakymą, nes kiekviena mergaitė yra skirtinga ir turi savo unikalią kūrybinę viziją.

Aš – varžybų valdovas (8 – 12 m. amžiaus vaikams)

Jeigu jūsų vaikui šiuo metu yra ,,aš – pirmas” etapas, o noras visur ir visada varžytis yra itin išreikštas, kviečiame į stovyklą, kurios metu vaikai varžysis. Tik… varžysis ne vienas prieš kitą, o susitelks bendrai kovai prieš laiką, sudėtingas problemas bei pavojus. Stovyklautojai turės sukaupti visą turimą išmintį, pasitelkti logiką ir kūrybiškumą bei dirbti komandoje, siekiant įveikti vis naujai atsiradusius iššūkius. Šioje, visiškai naujai parengtoje stovykloje, pasižyminčioje netikėtumo faktoriumi, vaikai mokysis dirbti su naujausiais LEGO Education SPIKE PRIME robotais, turinčiais naujos kartos detales, elektroninius komponentus ir pažangesnę programavimo aplinką.

Aš – išradimų programuotojas (9-14 m amžiaus vaikams)

Stovyklos variklis – sustiprintas programavimas. Vaikai turės galimybę išbandyti įvairias programavimo aplinkas (SWIFT, SCRATCH, LEGO Education Classroom, Code.org). Per savaitę laiko stovyklautojai sužinos apie populiariausių kompiuterinių žaidimų kūrėjus, žais, konstruos, programuos bei aktyviai leis laiką lauke. Ypatingai svarbu tai, kad stovyklos metu vaikai bus supažindinti su kompiuterinių žaidimų žala bei grėsmėmis. Bus aiškiai brėžiamos ribos tarp virtualaus ir realaus pasaulio bei LEGO robotų pagalba jaunieji programuotojai mokysis spręsti realias problemas: “kaip susikurti sau tinkamą erdvę? Kokių priemonių man reikia?”. Bus mokomasi realiai išsikelti dienos tikslus bei juos įgyvendinti.

Aš – žaidimų mylėtojas (7 -12 m amžiaus vaikams)

Tai pirmoji ir vienintelė stovykla Lietuvoje, kurioje vaikas mokosi kurti sveiką santykį su informacinėmis technologijomis ir žaidimais. Didėjanti vaikų priklausomybė nuo žaidimų ir ekranų kelia nerimą tėvams. Todėl stovyklos metu vaikai bus supažindinti su žaidimų keliamais pavojais, išmogs jų vengti, o svarbiausia – pradės mokytis prasmingo žaidimo! Stovyklautojai bus skatinami žaidime įgytas žinias ir gebėjimus perkelti į savo kasdieninius namų ruošos darbus bei mokymąsi mokykloje. Į mokymosi procesą bus pasitelkti LEGO Education rinkiniai. Žaisdami, vykdydami misijas bei programuodami vaikai mokysis priimti sprendimus, valdyti emocinę reakciją, garbingai varžytis bei spręsti iššūkius, su kuriais vaikas susiduria savo kasdienybėje. Tačiau pagrindinis stovyklos akcentas – sveikas santykis su žaidimais ir technologijomis, todėl galima teigti, jog vienas svarbiausių stovyklos keliamų uždavinių – padėti vaikams suprasti, jog įdomiausias žaidimas yra realus gyvenimas.

Jeigu perskaitę šį straipsnį vis dar negalite nuspręsti, kurią stovyklą pasirinkti, „Robotikos akademija“ sukūrė specialią anketą, kurios pagalba, atsakius į keletą klausimų apie jūsų vaiką, bus parinkta tinkamiausia stovyklos tema.  Nerimaujate, jog vasarą dar gali pasikeisti planai? „Robotikos akademija“ mielai jums pasiūlys kitą, jums tinkamą stovyklos datą arba grąžins sumokėtus pinigus. Na, o jau apsisprendusiems belieka tik surasti arčiausiai jūsų vykstančią stovyklą bei pasirinkti jums tinkamą datą. Pamainų tvarkaraštis bei registracijos formą rasite čia. Jei Jūsų vaikas nesidomi technologinę kūrybą ir jaučia potraukį visai kitoms sritims, rekomenduojame pasižvalgyti čia ir atrasti stovyklą, kuri ne tik sukels labai daug džiaugsmo, bet ir padės neprarasti mokslo metais įgytų žinių!

#stovyklos #robotikosakademija #reklama #vasarosstovyklos #robotika #vaikumotorika #vaikustovykla

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas