Gražiausias Lietuvos kruizas į Nidą

Kai keliaujame užsienyje, dažnai naujoje vietoje skubame į turizmo centrus ir lekiame išbandyti vietinių turų ir ekskursijų. Bet ar tikrai esam visas tokias ekskursijas išbandę Lietuvoje? Keliaujančios mamos nusprendė paieškoti įdomiausių ir gražiausių ekskursijų Lietuvoje ir visiškai netikėtai atradome patį gražiausią Lietuvos kruizą į Nidą. Pirmą kartą išbandžiusios negalėjome patikėti, kad apie šį perlą nebuvome girdėjusios anksčiau. Todėl grįžusios ir pasidalinusios nepakartojamais įspūdžiais, šovė mintis parodyti šį kruizą ir kitoms keliaujančioms šeimoms su vaikais.

Ir jau birželio 28 dieną, Keliaujančios mamos pakvietė visas įspūdžių išsiilgusias šeimas plaukti į gražiausią Lietuvos kruizą laivu Šturmai su visų vaikučių numylėtine Mažojo aitvaro Pirate.

Kruizas Mingė-Nida-Mingė

Plaukimas iš Mingės iki Nidos vyko apie 2 valandas. Lėtai kanalais praplaukėme pro Mingės kaimą, Uostadvarį ir Ventės ragą, kol pasiekėme Kuršių marias. Saulė švietė, o marios spindėjo kaip veidrodis, buvo visiška ramuma. Nors ant kranto buvo net labai karšta, visa laimė, laive sėdėjome po stogu. O skrodžiant tokias ramias marias, pro atvirus laivo šonus nuo vandens maloniai dvelkė gaiva, todėl nei saulės spinduliai nei karštis kelionės pradžioje visiškai neišvargino. Nors iš pradžių klausimų kėlė 2 valandų plaukimas, bet laikas tiesiog praskriejo neįtikėtinu greičiu. Net nepajutome, kai visi jau mėgavomės Nidos kopos fonu ir tuoj pat išsilaipinome Nidos centre.

Pasiekus Nidą, ta pati profesionali įgula kantriai išlaipino visas šeimas su jų asmeninėmis transporto priemonėmis iš laivo ir visi pasipylė kas kur. Kas turėjo planų užkopti į kopą, kas suvalgyti ledų šalia Beno skulptūros, kas mėgavosi pietumis. Keturios valandos praskriejo taip pat dideliu greičiu, todėl niekam neteko nuobodžiauti.

Grįžtant į laivą, mus vėl pasitiko tos pačios kantrios šypsenos, dar kartą surinkinėjančios mūsų mažuosius ir vežimėlius į laivą. Pajudėjom atgal. Nors buvo tikėtasi, kad visi vaikai po dienos įspūdžiu kris miegoti, tačiau įvyko atvirkščiai. Tėveliai grįždami jau buvo ramūs atsipalaidavę, o mažieji susidraugavę, jau mokė vieni kitus idėjų. Laikas atgal praskriejo dar greičiau. Grįžome jau kitu keliu, todėl visus vėl atgaivino nauji vaizdai.

Grįžtant pasukome pro Nemuno deltos rezervatą ir kai jau atrodė, kad ekskursija jau baiginėjasi, tėvelių miegai visai išsiblaškė ir visi net pašoko ant kojų: plaukėme tarp gausybės žydinčių nendrių žiedų, gausybės paukščių ir kartais nendrės atrodė kad ims ir įlys į laivo vidų. Tai buvo tikras užbaigiamasis ekskursijos akordas. Dar kartelį privertęs aikčioti iš susižavėjimo. Nors plaukėme dvi valandas, sustojus sukosi galvoje klausimas, o gal galima dar?

Kuo ypatingas šeimų kruizas?

Nors laivas Šturmai organizuoja, nemažai skirtingų ekskursijų, kurias galite rasti jų puslapyje . Tačiau šis buvo ypatingas tuo, kad buvo pritaikytas būtent Šeimoms.

Tik atvykus mus pasitiko labai maloni ir profesionali įgula, kuri ne tik maloniai pasitiko, bet ir padėjo sukilnoti saugiai visus mažuosius ir jų transporto priemones (vežimėliai, dviratukai, paspirtukai ir t.t.) ir kantriai kiekvienam padovanojo po šypseną.

Tuomet Keliaujančios mamos vaikučių užimtumui, į pagalbą pasikvietę nuostabiąją Piratę iš Mažojo Aitvaro. Patogiai ir erdviai įrengtame laive Piratė ir taip intensyviai draugavo su mažaisiais jūreiviais viso plaukimo metu, kad tėveliai turėjo progą pasimėgauti poilsiu, ramybe ir nuostabiais vaizdais. Net išlipus Nidoje, vaikai niekaip nesiliovė žaisti lobių ieškojimo žaidimo. Laive, prieš pat plaukimą kartu su vaikais išklausėme instruktažo ir gavome kiekvienam po liemenę. Viso plaukimo metu buvo galima vaišintis nemokamu vandeniu, vietoje pašildyti kūdikių maistelį, pervystyti kūdikius ir taip pat vaišintis savo atsineštais užkandžiais, kuriais, mielai keitėsi ir dalinosi tarpusavyje visi vaikai (nes iš draugo gaunamas obuolys visada skanesnis nei įdėtas mamos ar ne?). Bet mums, mamytėms, labiausiai žinoma patiko kava, kurią galima užsisakyti čia pat bare. Kava plaukiant tokiu nuostabiu oru ir tokiame vaizdų fone, tikrai įgavo magišką skonį.

Plaukimo metu, tiek vienos mamos, tiek šeimos jautėmės labai saugiai ir užtikrintai, nebuvo jokių baimių ar nesaugumo jausmo, aplinka buvo tobula šeimos poilsiui. O kelionė tokių pat šeimų apsuptyje buvo smagi ir linksma.

Idėjos ką veikti Nidoje su vaikais per pusdienį

Jei visgi abejojate ką galima nuveikti Nidoje per 4 valandas dalinamės pasiūlymais:

  • Žaidimų aikštelės. Išlipus iš laivo jei jūsų mažyliai vis dar jaučia energijos perteklių Nidoje rasite nemažai atvirų žaidimų aikštelių išsidėsčiusių palei marias. Kol vaikai žais jūs galėsite mėgautis puikia aplinka.
  • Parnidžio kopa ir smėlio laikrodis. Jei jau esate Nidoje tai yra viena iš būtinų aplankyti vietų. Nemeluosime, su vaikučiais tai gali nebūti nemenkas iššūkis, bet jei jūsų mažylis telpa nešyklėje arba drąsiai leidžiasi į iššūkius, paimkite jį į kalno iššūkį, kur pasiekus finišą (saulės laikrodį) vaikų jau gali laukti iš anksto paruošti nugalėtojų prizai. Čia nuostabios panoramos fone galėsite ir piknikauti su šeima.
  • Dviračiai. Nidoje visi takai pritaikyti lankytojams su dviračiais, o palei marias nusidriekęs, lygus, be didelių įkalnių dviračių takas patogus net ir pradedantiems dviratininkams. Todėl ypač greitam Nidos aplankymui, labiausiai rekomenduojame šeimoms pasiimti savo dviračius ar paspirtukus ir nesunkiai aplėkti visą Nidą.
  • Pramoginis takas lobių takas nacionalinio parko direkcijos kiemelyje (Naglių g. 8, Nida) įrengtas mokomasis pramoginis takas vaikams apie gamtą „Lobių takelis“.
  • Mini golfo aikštelės. Jei pritrūkote idėjų ir norėtumėte išbandyti šeimos golfą pušų šešėlyje, Nidoje įrengtos mini golfo aikšteles, kuriuose galite išsinuomokite lazdas ir net surengti šeimos turnyrus!
  • Nidos paplūdimiai. Jei oras labai karštas ir nesinori daug pramogauti, keliaukite į paplūdimių. Vienas švariausių Lietuvos paplūdimių su pačiu maloniausiu baltu smėliu. Saulės vonios tėveliams ir smėlio dėžės pramogos – vaikučiams ir žinoma nuolatinis atsigaivinimas jūros bangose.
  • Orientavimosi sporto parkai. Šeimos su vaikais taip pat kviečiamos išbandyti orientavimosi sporto parkus, kurie įrengti visose Neringos gyvenvietėse. Įsigijus žemėlapį, pėsčiomis ar dviračiais galima leistis į punktų paiešką po dar nematytas gyvenviečių apylinkes, o gal net surengti šeimų turnyrus ar dalyvauti vasarą rengiamame žaidime ir pretenduoti į didįjį prizą.
  • Patirkite Nidą. Išlipus šiame krante, iš karto pasijunti tarsi užsienyje. Visiška ramybė ir neskubėjimas, gera nuotaika ir atostogų jausmas. Tai turbūt ir yra svarbiausia būnant Nidoje – pajusti ir pasimėgauti tiesiog buvimu čia, nesvarbu ar ant marių kranto suolelio valgant ledus ar iš kavinės žvelgiant į jachtų linguojančius stiebus.
Už puikų laiką, įdomius žaidimus, pramogas ir gražius piešinėlius vaikučiams dėkojame puikiausiai animatorei, kurią teko susitikti iš Linksmasis Aitvaras, o už saugumą, rūpestį, kantrias šypsenas ir skaniausią kavą dėkojame Laivo Šturmai įgulai.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas