Kruizas su vaikais ir spindintis Dubajus

Pradedame ciklą straipsnių apie mūsų savarankišką #mamųkelionę į Jungtinius arabų emyratus, lankytinas vietas Dubajuje, Abu Dabyje bei neįtikėtiną kruizą po Persijos įlanką ir kelias kitas arabų šalis. Tai gali būti tikrai įdomi atostogų kryptis ir jūsų kelionei. O mes patarsime, kaip šioje prabangioje kelionėje dar ir sutaupyti! 1 dalis.

Taip pat galit paskaityti mūsų ankstesnus straipsnius apie Dubajų su mamų praktiniais patarimais ir įspūdžiais: Draugiškas vaikams Dubajus ir Dubajus su vaikais.

Į panašią kelionę jau plaukėme 2020 metų sausį (Dubajus-Kataras-Omanas), tačiau dėl nepalankių oro sąlygų tuomet netekome galimybės pamatyti Abu Dabį ir privačią Sir Bani Yas salą, o pamatę į šių metų maršrutą įtrauktą Bachreiną – jau nedvejojome, norime grįžti į šį kruizą!

Trumpa informacija apie šią #mamųkelionės kryptį

Skrydis: galimi įvairūs pasirinkimai iš Vilniaus, Rygos, Varšuvos, su persėdimais ir be, gera kaina skaitosi žmogui į vieną pusę nuo 250 eurų. Mes rinkomės tiesioginį Vilnius-Dubajus-Vilnius, mamai su vaiku pirmyn atgal bilietai gavosi beveik 1000 eurų. Į Dubajų skrydis naktinis, tad labai sukti galvą kuo užimti vaikus neteko, bet miegojimui komforto AirBaltic labai nedaug… Vaikams dar gali pagelbėti pagalvėlės transformeriai, bet mamos prasėdėjo 7 valandas praktiškai stačios su miegančiais vaikais ant kelių. Skrydžius rinkomės ir pirkome savarankiškai, bet jei reikia pagalbos – „Keliaujančių mamų Klubo” narėms visada padės kitos mamos dirbančios turizmo agentūrose.

Veiklos vaikams: grįžtant į Lietuvą, skrydis buvo rytinis, tad prisidėjo dar vienas galvosūkis – kuo užimti vaikus. Kiek nuvilia, kad ši oro bendrovė neskiria dėmesio vaikams – kiek tekę skristi ilgais skrydžiais su kitomis kompanijomis, tai vaikams dovanojamas užimtumo rinkinukas, esame gavę net labai gausių, kuriuos dar pusę kelionės naudojome. Bet pasirinkę mūsų skrydžio variantą neturėkite nepagrįstų lūkesčių. Todėl džiaugiamės pasirūpinę savo patikrintais variantais: daugkartinėmis kortelėmis , lavinamosiomis knygelėmis ir užkandžiais. Labai pasiteisino ir mūsų pasirinkimas iš Svajonių žaislai – daugkartiniai lipdukai, nedūžtantis veidrodėlis su blizgučiais, smagus suktukas limpantis prie paviršių ir net kelionių palydovas „Keliaujančių mamų” meškutis mus lydintis nuo „Adventur2024” parodos, kurioje dalyvavome.

Transferiai iš oro uosto į viešbutį ar uostą: Dubajuje puikiai išvystytas metro, tačiau čia taksi tokie pigūs, kad leidome sau naudotis būtent šia transporto rūšimi. Iš oro uosto tiesiog išėjus pro vartus rasite stovinčius taksi, o vėliau naudojomės Uber programėle, kurios net basic automobiliai atvykdavo  naujos Teslos ir Lexus, vairuotojai kalbantys laisvai anglų kalba, labai tvarkingi ir paslaugūs.

Kruizas: Dubajus, Doha (Kataras), Bahreinas, Abu Dabis (JAE) ir Sir Bani Yas privati sala. Pirkome „last minute” paketą be antkainių iš kruizinės kompanijos, panašiai likus mėnesiui iki kruizo. Gavome labai gerą kainą – vaikui su mama savaitė prabangiame, naujame, milžiniškame kruiziniame laive „Virtuosa” su įskaičiuotu maitinimu, nakvyne kajutėje ir pramogomis laive, atsiėjo turbūt ne daugiau kaip vidutiniškai siūloma kaina Turkijoje ar savaitės stovykla vaikui Lietuvoje. Žmogui tik 350 eurų. Tad kviečiame prisijungti prie mūsų „Keliaujančių mamų Klubo” ir tiesiai gauti „last minute” kainų pasiūlymus pagal jums tinkančią datą ir jūsų šeimos poreikius.

Kas įsiskaičiuoja į patį kruizą?

  • 7 nakvynės pasirinktoje kajutėje (vidinėje, su langu arba su balkonu);
  • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs – švediškas stalas su itin gausiu pasirinkimu, vakarienės restorane a la carte);
  • Aptarnavimo mokestis – 12 Eur/d. už kiekvieną asmenį, net vaiką. Todėl personalui arbatpinigių palikti nebūtina;
  • Pramogos laive: net keli baseinai, vandens pramogų parkas, vaikų žaidimų kambariai, animatoriai, sporto salė, teatras ir t.t.
  • Uosto mokesčiai.

Kainuoja papildomai: alkoholinių gėrimų paketas (kam aktualu, galima įsigyti jį, bet perkama visiems kajutėje plaukiantiems svečiams kartu. Mums nepritrūko. Galima pirkti ir atskirais užsakymais restorane ar bare); SPA masažai; casino; specifiniai barai (šokolado, japoniškas ir kt.); parduotuvės laive (juvelyrika, galanterija, suvenyrai ir pan.). Bet be šių išlaidų tikrai galima apsieiti arba jas nusimatyti papildomai.

Kruizo grafikas (atvykimas – išvykimas):

1 Dubajus, JAE –  check in baigiasi valanda prieš, laivas išplaukia 19:00
2 Doha, Kataras 08:00 – 18:00
3 Bahreinas 08:00 – 19:00
4 Diena jūroje – –
5 Abu Dabis, JAE 07:00 – 20:00
6 Sir Bani Yasas, JAE 08:00 – 18:00
7 Dubajus, JAE 09:00 – lieka uoste
8 Dubajus, JAE išsilaipinimas (iki 10:00)

Iš laivo, į laivą patenkama su svečio kortele, gauta per check-in įsėdimo uoste, kuri taip pat naudojama laive kaip kajutės raktas ir atsiskaitymo priemonė.

Dubajus ir kaip sutaupyti viename prabangiausių miestų pasaulyje

Nekantraujame pasidalinti savo patirtimi ir atradimais apie vieną įspūdingiausių pasaulio kampelių. Prabangųjį Dubajų puikiai apibūdintų būdvardis „pats pačiausias”, nes jame tikriausiai rasi viską kas pasaulyje apibūdinama rekordais – didžiausias, brangiausias, giliausias ir t.t. Šis miestas yra tikras rojus šeimoms, ieškančioms neišdildomų atostogų įspūdžių. Taigi, pradėkime nuo pagrindų, kad jūsų kelionė būtų kuo sklandesnė ir papasakosime kaip Dubajuje sekėsi mums.

Trumpai apie Jungtinius Arabų Emyratus ir Dubajų

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – tai federacija, susidedanti iš septynių emyratų, ir Dubajus yra vienas iš labiausiai žinomų. Šis miestas garsėja savo prabanga, įspūdingais dangoraižiais, apsipirkimo centrais ir inovatyvia architektūra. Gyvena čia apie 3,3 milijono žmonių, o miestas tęsiasi Persijos įlankos pakrantėje, siūlydamas tiek dykumos keliones, tiek paplūdimio atostogas, tiek megapolio šurmulį.

Vietinė valiuta yra Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (AED). Kainas dalindami iš 4 gausite apytikslę kainą eurais. Santykis su euru šiek tiek svyruoja, todėl prieš kelionę ar atvykus rekomenduoju pasitikrinti keitimo kursą. Iš anksto šiek tiek išsikeitėme ir dolerių, kuriuos arabai taip pat mielai priima. Bet tikrai bemaž visur galima atsiskaityti kortele, net turguose. Išimtis tik Uber, bet tuomet iškviečiant programėlėje matysite, kad atsiskaitoma tik grynais. Atsiskaitant kortele, rinkitės vietinę valiutą, o ne eurus, taip išvenksite dvigubo banko konvertavimo mokesčio.

Rekomenduojamas lankymosi laikas: Nors Dubajus yra puiki kelionės kryptis ištisus metus, vėsesni mėnesiai nuo lapkričio iki kovo yra tikrai ženkliai malonesni, ypač keliaujant su vaikais, nes temperatūra vasarą kyla virš 50 laipsnių ir gyvenimas persikelia į patalpas.

Kelionės į Dubajų patarimai:

Internetas ir mobilūs duomenys:

Labai svarbus momentas – jei neplanuojate nuolat būti viešbutyje, kuris suteikia nemokamą stiprų wi-fi ryšį, pasirūpinkite e-sim iš anksto!  Nes mobilus ryšys čia labai brangus. Geriausia, ką radome ir ką patarė jau dešimtmetį emyratuose gyvenantis gidas, tai Airalo e-sim, kurią galite parsisiųsti ir pasinaudoti nuolaidos kodu KELIAU4075 su kuriuo gausite 3 USD nuolaidą pirmajam Airalo eSIM duomenų paketui. Kodą galite pritaikyti registruodamiesi arba pritaikykite jį atsiskaitymo etape. Mes rinkomės Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regioną, nes plaukėme ir į Katarą, Bachreiną, tai 3 GB kainuoja 20 USD, jei rinksitės tik Dubajų, kainuos dar perpus mažiau arba už tą patį 20 USD gausite 10GB. Tiesa, atvykstant jau oro uoste tikrinant pasus jums padovanos 1 GB SIM kortelę, kurios gal pilnai pakaks.

Pramogas planuokite iš anksto:

Dubajus yra labai populiari turistų kryptis, todėl būtina iš anksto planuoti  bilietus į atrakcijas, gido užsakymą, kai kuriuos muziejus, nes artėjant datai, galite netekti galimybės apsilankyti pageidaujamose vietose. Tiesa, apgyvendinimui tai negalioja, nes visokiam skoniui viešbučių yra tiek, kad nevykstant Dubajuje kažkokiems masiniams renginiams, vietų tikrai juose rasite. Mes pačios naudojomės „last minute” pasiūlymais iš Booking. Ir tikrai labai sėkmingai (4* puikų viešbutį iš vakaro užsisakėme net trigubai pigiau nei jo įprasta kaina. Apsistojome iki kruizo porai naktų čia, su įskaičiuotais pusryčiais, kurie tikrai buvo itin gausūs, panašesni į pietus nei pusryčius, ir skanūs, mamoms po 10 e, vaikams po pusę kainos).

Rūbai:

Pats Dubajus gana laisvas dėl turistų aprangos, tačiau einant į mečetes pasiruoškite rankas, kojas ir net plaukus dengiančiu rūbus (vyrams ir vaikams plaukų dengti nereikia, tik svarbu neitų su šortais). Rūbai taip pat neturėtų būti perdaug aptemti, peršviečiami. Venkite vaikams ir sau priglundančių sintetinių rūbų, nes lengva sukaisti. Rekomenduojame rinktis natūralius audinius, medvilnę, o ypač liną, kuris vėsesniu oru šildo, o kaitroje vėsina. Labai džiaugiamės atradę Klaipėdoje siuvamus ir į visą pasaulį keliaujančius kokybiškus lino gaminius iš „Epic Linen” tiek vaikamstiek suaugusiems.

Epic Linen

Pakankamas vandens kiekis ir apsauga nuo saulės:

Atsiminkite, kad Dubajuje įprastai karšta, todėl svarbu gerti daug vandens ir saugoti savo šeimą nuo saulės. Mūsų buvimo metu karštis nekankino, laikėsi apie 20-25 laipsnius šilumos, bet saulutė Arabijoje aštri, todėl iš anksto pasirūpinome sau ir vaikams mineraline apsauga nuo saulės su SPF, taip pat kremu po deginimosi ir priemonių nosytėms drėkinti bei pagelbėti po oro kaitos (sausas oras lėktuve – karštas oras lauke – kondicionieriai vidaus patalpose). Kas mus seka iš anksčiau, tai žino mūsų požiūri, kad stengiamės naudoti kuo ntūralesnius produktus visur kur įmanoma, tad vežėmės mineralines, natūralias, ir eterinių aliejų pagrindu sukurtas sertifikuotas priemones, apie kurias konsultacijas mielai suteikia aromaterapijos žinovė Jolanta Puzienė. 

 

Mobiliosios aplikacijos:

Atsisiųskite reikalingas programėles iš anksto, kad galėtumėte išsikviesti taksi (Airalo, nepamirškite nuolaidos kodo KELIAU4075 ), pažindintis su miestu naudojantis Uber ar Google Maps, susirasti pramogų vietų, lankytinų objektų, įsigyti bilietų ( Get Your Guide) ir kur pavalgyti, jei iš anksto tuo nepasirūpinote ar tiesiog mėgstate ekspromtą ir tyrinėjimus vietoje.

Lankytinų vietų Dubajuje SĄRAŠAS, kur tikrai bus smagu su vaikais:

Vardiname vietas kur lankėmės ir iškart pateiksime alternatyvą kaip sutaupyti pinigų netaupant įspūdžių:

1. Burj Khalifa

Pradėkite savo nuotykius Dubajuje aplankydami aukščiausią pasaulio pastatą. Vaikams tikrai patiks liftas, kuris per kelias sekundes pakels jus į stebėjimo aikštelę, ir jūs galėsite mėgautis kvapą gniaužiančiais miesto vaizdais. Bilietus iš anksto galite nusipirkti čia. Bet… yra vienas bet. Čia Jūsų laukia eilės, tikslus pasikėlimo laikas, ribotas buvimo laikas pakilus, na, ir kaina nemaža. Siūlome alternatyvą – vaizdą į aukščiausią pasaulyje dangoraižį iš gretimais stovinčio dangoraižio, kuriame dar turėsite galimybę nusileisti stikline čiuožykla pastato išorėje. Išdrįsite? Tuomet užsukite į Sky View Prasieikite 25 metrų stiklinėmis grindimis, čiuožkite 53 aukšte pritvirtintoje stiklinėje čiuožykloje, įsiamžinkite stulbinamos Dubajaus centro panoramos fone 219,5 metrų aukštyje virš miesto kaip tai padarėme mes – vos už 20 eur žmogui. Ir niekas čia jūsų neskubins. Bilietus į Sky View rasite čia.

2. Dubajaus šokantis fontanas

Dubajaus fontanai vadinami didžiausia pasaulyje šokančių fontanų sistema. Šių fontanų (jų iš viso 1500!) vanduo trykšta į 150 m aukštį, o šviesos, muzikos ir specialiųjų efektų pagalba sukurtas vandens šou išties pakeri. Šį fontaną vakarais apšviečia 6600 lempučių ir vaizdą papildo reginys ant Burj Khalifa dangoraižio, tad verta šį šou stebėti jau sutemus. Paprastai šou vyksta kas pusvalandį, bet pasitaiko ir didesnių tarpų.

3. Senasis Grand Souq, aukso ir prieskonių turgūs

Būdami Dubajuje, negalėjome praleisti apsilankymo ir garsiuosiuose turguose. Senajame Grand Souq, nuo kurio praktiškai prasidėjo Dubajaus istorija, Aukso ir Prieskonių turguose.

4. Dubajaus autodromas

Dubajus – automobilių mylėtojų rojus, čia pilna prabangiausių automobilių, kuriuos tiesiog galite pamatyti gatvėse, prie prekybos centrų, požeminėse stovėjimo aikštelėse. O ar žinojote, kad Dubajuje įrengtas visas miestelis pagal automobilių tematiką – kur net gatvių pavadinimai primins jums apie šį automobilinį sportą ir čia rasite Dubajaus autodromą. Atidarytas jis 2004 m., čia rengiamos tarptautinės lenktynės, bet lygiai taip pat galite išbandyti lenktynininko rolę savo automobiliu. Įėjimas stebėti lekiančius automobilius – nemokamas!

5. Miracle garden

Skulptūrų parkas, kuriame skulptūros suformuotos iš gėlių. Jausmas – lyg būtumėte pasakoje „Alisa stebuklų šalyje”. Kompozicijos keičiasi kiekvienais metais, todėl grįšite kiekvieną kartą lyg į naują vietą.

Kitos įspūdingos PRAMOGOS vaikams Dubajuje: 

Pastaba: parkuose prašoma turėti asmens dokumentus.

Aquaventure Vandens Parkas

Įsikūręs ant Palm Jumeirah dirbtinės salos. Šis vandens parkas yra Gineso knygos rekordininkas kaip turintis daugiausia čiuožyklų. Bilietus rezervuotis galite čia.

Dubajaus safari parkas

Tai naujausias pramogų parkas Dubajuje, kuris namus suteikia daugiau nei 2500 gyvūnų iš viso pasaulio. Tai puiki vieta, kur vaikai gali sužinoti daugiau apie gyvūnus ir gamtosaugą. Eco-friendly safari parkas, kurio pagrindinis energijos šaltinis – saulė. Parkas didelis, tad jam reikėtų paskirti beveik visą dieną. Kainas ir bilietus rasi čia.

IMG Worlds of Adventure

Tai vienas iš didžiausių uždarų pramogų parkų pasaulyje, siūlantis įvairias atrakcijas ir veiklas, pagrįstas populiariais personažais iš Marvel ir Cartoon Network. Tai puiki vieta, kur visa šeima gali mėgautis jaudinančiomis pramogomis ir susitikti su mėgstamais veikėjais. Rezervuokis bilietus iš anksto čia.

Dubajaus Akvariumas ir Povandeninis Zoo

Įsikūręs Dubajaus prekybos centre (Dubai Mall). Tai 10 milijonų litrų akvariumas, kuriame gyvena daugiau nei 140 rūšių gyvūnų ir kasdien pritraukia minias žmonių. Tai neįtikėtino dydžio – 50 metrų ilgio, 20 – pločio ir 11 metrų aukščio statinys. Vaikai gali stebėti vandens gyvūnus – ryklius, rajas bei praeiti povandeniniu tuneliu. Bet ar verta už tai mokėti po 37 eurus žmogui, spręskite patys. Nes jei norite tik pasigrožėti akvariumu, bilietų (kuriuos rasite čia) galite ir nepirkti – iš Dubai Mall foje pats akvariumas puikiai matomas.

LEGOLAND® Dubajus

Šie teminiai parkas ir vandens parkas yra puikus pasirinkimas šeimoms su mažais vaikais. LEGOLAND pramogų parkas tinka šeimoms su vaikais nuo 2 iki 12 metų. Parke yra daugiau nei 40 atrakcionų, 15 000 skirtingų figūrų, surinktų iš 60 milijonų LEGO kubelių. Parkas siūlo jums šešis teminius rajonus su pramogomis ir edukaciniais žaidimais, interaktyvių atrakcionų, statybinių zonų ir pramogų, kurios pagrįstos LEGO® konstruktoriais.

Vandens parkas LEGOLAND yra kaimynystėje su „LEGOLAND”. Tai pirmasis šio regiono vandens parkas, sukurtas specialiai šeimoms su vaikais nuo 2 iki 12 metų amžiaus.

Kompleksinis pasas pramogų parkuose:

Praleiskite dieną 2-juose pasirinktuose Dubajaus parkuose: MOTIONGATE™ Dubai, LEGOLAND® Dubai ir LEGOLAND® vandens parke. Patirkite įvairių atrakcionų ir pramogų per vieną dieną! Bilietai čia.

KITOKS Dubajus

Dubajui galėjome skirti vos porą dienų, nes skubėjome į kruizinį laivą, bet labai rekomenduojame ilgiau čia viešintiems kreiptis į „Poilsis emyratuose” gidą, mūsų tautietį Kęstutį, čia gyvenantį 10 metų. Kaip jums skamba toks turas: „Vandenynas (nardymas su vėžliais), amfiteatras, krioklys, apžvalgos aikštelė kalnuose, egzotiniu vaisių turgus. Diena baigiasi palydint saulę dykumoje džipų safariu. Dykumoje būsime tik mes ir daugiau jokių žmonių. Sutemus užsikuriame laužą, valgome egzotinius vaisius. Sutemus važiuojame iš dykumos į Ras Al Khaimah emyratą, kur valgome tradicinę šavarmą, geriame karak arbatėlę.” Mes su Kęstučiu turėjome turą po Abu Dabį, apie kurį papasakosime antroje straipsnių ciklo apie mūsų kelionę kruizu dalyje.

Dubajus unikali vieta, pilna neišsemiamų nuotykių ir atradimų šeimoms, kur telpa viskas kas apibūdinama žodžiais didžiausias, aukščiausias, brangiausias ir visi kiti rekordiniai pasaulyje dalykai, kurie randa vietą šiame mieste.

Tikimės, šis gidas padės jums suplanuoti nepamirštamą kelionę ir patirti tai, ką Dubajus turi pasiūlyti. Keliaukite, tyrinėkite ir mėgaukitės kiekvienu momentu šiame megapolyje, nes pramogų ir įdomių objektų čia niekada nepritrūks!

Pasakojimą apie kruizą tęsime jau 2-oje straipsnių ciklo dalyje. Pasidalinsime kur  lankėmės Kataro sostinėje Dohoje, Bahreine ir Abu Dabyje bei privačioje šeicho saloje Sir Bani Yas.

Laukiame Jūsų patirčių iš kelionių

Mamos savo patirtimi apie užsienio keliones dalinasi čia: Keliaujančios mamos (apie užsienį)

Kartu keliaujame, pramogaujame, dalinamės nuolaidomis: KM Klubas 

Nenori praleisti įdomių kelionių istorijų su vaikais? Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį.

#kruizas #dubajus #lankytinosvietos #keliaujanciosmamos #kelionessuvaikais #gidas #JAE #kapamatyti #dubajuje

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas