Uganda Afrika

Uganda: savarankiška šeimos kelionė į Afriką

„Keliaujančios mamos“ bendruomenė jau nekart stebino savo drąsa pažinti pasaulį kartu su vaikais. Šiandien pratęsime kelionių istorijas apie apsilankymą dar vienoje Afrikos šalyje. Ir taip – vėlgi – savarankiškai! Savo  įspūdžiais iš ką tik pasibaigusios kelionės dalinasi mama Rimutė Zagurskienė, kuri lankėsi Ugandoje su savo šeima.

Dar vieną kelionės istoriją iš Afrikos rasite paspaudę čia:Marokas su vaikais

Šeimyninės egzotikos beieškant arba 3 savaitės Ugandoje

Kelionės kryptis – kaip gimė mintis apie Afriką

Mūsų trimetis sūnus, vartydamas knygą su pasaulio žemėlapiu, bedė į Afriką ir sakė – “Noriu į šitą žemyną”. Mūsų šeima vis ieško naujų krypčių ir nuotykių, tad ir čia buvo ne išimtis – pradėjome domėtis. Įvertinome, kad pirmas kartas Afrikoje gali gerokai šokiruoti, tad rinkomės egzotiką, saugumą ir optimalų dydį pamatyti kiek įmanoma daugiau. Taip nukrypome link Ugandos.

Uganda: atvykimas

Keliavome šių metų sausio 20 – vasario 9 dienomis. Pati kelionė su Turkish Airlines iš Vilniaus iki Stambulo, su patogiu 3 val. tarpu persėdimui ir tuomet dar 9 val. Skrydis iki Ugandos, Entebės (EBB). Tik reikia turėti omeny, kad čia įeina nusileidimas Kigalyje (Ruanda) ir keleivių įlaipinimas/ išlaipinimas. Dėl to vidury nakties nemenkai išsibudini.

Na, o pagaliau pasiekus raudonąją žemę, Tave pasitinka išsvajota ir viduržiemį išsiilgta šiluma. Vizos reikalingos, joms aplikuojama iš anksto internetu (50 USD mokestis žmogui). Beje, keliaujant į Ugandą reikalingas geltonojo drugio skiepas. Jo įrodymą reikia įkelti aplikuojant vizai, tad pasiplanuokite iš anksto.

Imigracijos procedūra turint visus dokumentus – vienas juokas. Bent mums tikrai pasitaikė malonesni ir operatyvesni darbuotojai nei Vietname ar Malaizijoje. Oro uoste iškart galima išsikeisti pinigų (patartina dolerius) ir pasirūpinti interneto kortele (AirTel rekomenduojamas kaip vienas plačiausiai veikiančių tinklų). Planai nuo 3GB ir kainos nuo 4Eur. Vienas saugiausių būdų keliauti iš oro uosto – SAFE Boda taxi programėlė. Jums iškart parodys kainos rėžius.

Daug keliautojų pirmą dieną lieka Entebėje. Mes atskridome anksti ryte, tad keliavome iškart į Kampalą, sostinę.  Iš ten prasideda visi maršrutai į kitus miestus, jei keliaujama vietiniu susisiekimu. Eismas Ugandoje baisus. Pagrindiniai keliai veda į Kampalą, bet ir jie nėra nei labai platūs, nei kokybiški. O dar paminėkime, kad didžioji dauguma – per nesibaigiančius miestelius. Bet mes mėgstame iš tikrųjų pajusti vietinį gyvenimą, tad ir kelionės vyko autobusais, mikroautobusais, o kur nebuvo tokio varianto – tuomet privačiu pervežimu.

Kelionės taškai:

Entebės oro uostas – Kampala.

Adaptacijai, pirmiems dieviško skonio didžiuliams mangams po 0,5 Eur ir miegui.

Kampala – Mbale – Sipi.

275km kelionė truko 12 valandų. Supratome, ką reiškia vietinių “tuoj” ir kelių būklė. Galutinį tikslą pasiekėme sutemus, bet buvome nuostabiai sutikti šeimininkų. Pasirūpino šilta vakariene, prailgintuvu, kad tiktų EU kištukai (nepamirškite adapterio!) ir palinkėjo gero poilsio. Ryte pabudus ir apsidairius supratome, kokiame rojaus kampelyje atsidūrėme, kuomet vaikštai praktiškai ant skardžio ir po Tavimi plyti bananų palmių kloniai, o šone matomas vienas iš vietinių krioklių. Tikras ramybės ir egzotikos mišinys. Čia galima ir žygiuoti kalnais su gidais, ir keliauti į kavos gaminimo patirtis nuo pupelės iki puodelio. Praktiškai kiekvienos lodžės šeimininkai viską suorganizuos – nuo gido ir žygių iki lauktuvėms perkamų pupelių iš vietinės bendruomenės ryte paskrudintų ant keptuvės.

Sipi-Mbale-Lira-Murchinson Falls.

Planuojant matėsi, kad dažnai Murchinson Falls pasiekiama iš Kampalos, bet mes norėjome išvengti keliavimo pirmyn-atgal, dėl to darėme papildomą nakvynę Liros mieste ir iš ten turėjome privatų pervežimą.

Murchinson Falls vienas didžiausių traukos objektų Ugandoje. Laukinės gyvūnijos pilnas nacionalinis parkas su žirafomis, liūtais, drambliais, bufalo, antilopėmis, paukščiais., Nilo upė su begemotais, krokodilais. Gyvenimas Mama Vashindi lodžėje pranoko lūkesčius – mėgaujiesi gamta, baseinu, Nilo kraštovaizdžiu, puikiu pilnu maitinimu pagal Tavo planus, turi du safari važiavimus (rytinį ir vakarinį), plaukimą laivu Nilu ir krioklių apžvalgą. Visas paketas 2+1 mums kainavo apie 1000Eur trims naktims.

Murchinson Falls – Kampala.

Grįžimas iš egzotikos, gamtos garsų į perpildytą, kamščiais alsuojančią sostinę nėra lengvas, bet porai naktų pasimėgavome ir tuo. Nenupasakojamas kiekis daržovių ir vaisių turguose juokingai mažomis kainomis. Pvz., į delną netelpantis avokadas – 0.25 Eur, bananai kekėmis iki 0,5 Eur ir t.t.

Patarimas: visuomet pasakykite, kada planuojate valgyti, kad geriausiai parinktų, nes tai, kas mums atrodo tinkamas – dažniausiai nebūna toks geras, kaip jų parinktas. Norintiems taupyti laiką ir keliaujantiems su nuomotu automobiliu – drąsiai siūlyčiau Kampalą išvis praleisti.

Kampala-Mburo Lake National park.

230 km ir 5 valandų autobuso kelias. Tik išlipus ant pagrindinio kelio vietiniai iškart prisistato pasiūlyti pagalbą. Ir tokiu būdu taxi nebūtinai bus brangesnis – ypač jei žinote apytikres kainas. Apsistojome Leopard Rest Camp lodžėje, kuri nutolus apie 12 km nuo pagrindinio kelio. Garantuota ramybė, vienas geriausių restoranų tiek mėsos patiekalais, tiek vegetariškais pasirinkimais. Pats parkas mylimas turistų dėl dviejų priežasčių – paukščių įvairovės ir zebrų gausos. Garantuoju, bus abiejų. Kas ypatinga – čia galima su gidu eiti pėsčiomis ir stebėti zebrus iš labai arti – unikali patirtis.

Mburo National Park – Lake Bunyonyi.

Dar 200km žemyn į pietus. Sudėtingas ir tuo pačiu žavus keliavimas, kai nežinai, kada autobusas bus, nes tvarkaraščio tiesiog nėra. Lauki ir tikiesi. Smagu, jog visada sulauki. Nebūtinai telpi į pirmąjį, bet anksčiau ar vėliau sulauki. Kelias link Bunyonyi ežero įspūdingas, kadangi kylama į 2,200 m aukštį. Pro langą palydėjome ne vieną kavos plantaciją, slėnius, neaprėpiamas žalumas ir stūksančius kalnus.

Vasario mėnuo šiame regione yra ne sezoninis, priskiriamas prie lietingų. Tačiau neskaitant daugiau miglos panoramoms nei norėtume, visa kita – puikiai. Ežeras didelis, turintis apie 30 salelių viduje. Jose galima gyventi tiek prabangiose vilose, tiek glamping stiliaus nameliuose. Labai smagu, kad visur drąsu vaikščioti patiems – tiek pahikinti į panoramines apžvalgas ar apsilankyti kitų lodžių restoranuose, tiek paplaukioti ežere kajakais ar vietinėmis medinėmis kanojomis. Yra bent pora lodžių, kur už nedidelį mokestį galima mėgautis baseinais su rankšluosčiais, restoranų aptarnavimu ir t.t.

Lake Bunyonyi – Entebbe.

Paskutinė atkarpa apie 350km truko pusvalandį taxi, 8 val. autobusu ir dar 1,5val paskutiniams 30km jų vietiniu mikroautobusiuku (matatu). Entebbe yra nedidelė, bet dėl oro uosto populiari, išvystyta, visur sutinkama turistų, puikiai tinka paskutinėms dienoms prieš skrydį prisipildyti lauktuvių ir dar pasimėgauti ežero, žalumos ir poilsio akimirkomis. Skrydis atgal labai patogus, nes 7 val. iki Stambulo ir 3 val. persėdimas. Dar vienas nemažas pliusas, kad grįžus neturima problemų su jetlag, kadangi laikas skiriasi tik valanda.

Apibendrinant – Uganda mums tapo lūkesčius stipriai viršijusiu atradimu. Toli nuo komforto, be galo daug naujų patirčių, praplėstų kantrybės, vaizduotės ribų. Keliauti su vaiku yra tiek sudėtinga, kiek ir visur kitur – reikia galonų kantrybės, bet tuo pačiu ir pasitikėjimo. Praktiškai neegzistuojančias žaidimų aikšteles judriam berniukui pakeičia lazdos, akmenys ir molis. Gamtos garsai žadina smalsumą ir milijoną klausimų. Vietiniai tikrai paslaugūs, svetingi ir susidomėję. Maistas įvairus, naudojama daug daržovių, vaisių, kiaušinių ir mėsos. Iš vietinių užkandžių privaloma paragauti Egg Rolex ir šviežiai iškeptų Mandazi desertų bei bananų duonos.

Uganda dar tikrai neatrasta ir nedažno keliautojo sąraše sutinkama kryptis, bet verta kiekvienos planavimo valandos!

Pasidalinti savo kelionėmis, pasitarti jas planuojant ar ieškoti įkvėpimo kviečia www.keliaujanciosmamos.lt

Keliauji užsienyje su vaikais?

Mamos savo patirtimi apie užsienio keliones dalinasi čia: Keliaujančios mamos (apie užsienį)

Kartu keliaujame, pramogaujame, dalinamės nuolaidomis: KM Klubas 

Nenori praleisti įdomių kelionių istorijų su vaikais? Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį.

#uganda #afrika #lankytinosvietosugandoje #keliaujanciosmamos #kelionessuvaikais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas