Marijampolė: ką pamatyti su vaikais?

Šiandien Keliaujančios mamos ilgesingai niūniuodamos maestro V. Kernagio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…” atranda Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Ir galime patvirtinti, Marijampolė mums tiesiog apsuko galvas, tokia gausybė įdomių veiklų ir vietų aplankyti su vaikais, kad vienai dienai gali būti sunku išsirinkti. Tačiau garantuojame, kad bet kokiu oru ir bet kokių pomėgių šeimoms čia tikrai neteks nuobodžiauti. Todėl apie tai, kur reikia lėkti šnabždėti savo norus, kur ieškoti smaližių rojaus ir kokias įspūdingas transporto priemones pamatyti, rasite mūsų TOP sąraše ką pamatyti Marijampolėje su vaikais.

Šunskų fazanynas

Kokia išvyka su vaikais be gyvūnėlių aplankymo? Taigi, pažintį su Marijampole pradėsime, būtent nuo Šunskų fazanyno. Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galite susipažinti su įvairiomis skirtingomis šių įvairiaspalvių kilmingų paukščių rūšimis ir sužinoti daugiau apie jų gyvenimą. Taip pat, čia be fazanų jūsų lauks ir kiti puošnūs poviniai balandžiai, perlinės vištos, net voverės ir, žinoma, visų vaikų numylėtinės, amžinai besišypsančios draugiškosios alpakos.

Gatvės menas

Marijampolėje galite pasijusti tarsi meno parodoje po atviru dangumi, todėl nepraleiskite progos su šeima surengti meno ekskursijos, ieškant vis kitur pasislėpusių ypač spalvingų ir gražių gatvės meno darbų. Meno simpoziumo metu sukurti darbai netikėtose miesto vietose vis kitaip ir įdomiai puošia Marijampolės miesto pastatų fasadus. Kartu su šeima ieškodami meno kūrinių, ne tik apkeliausite visas meno įžymybes, bet ir pramankštinsite kojeles, o gal suradęs daugiausiai nusipelnys ir mažo prizo?

Kubilkiemis

Technikos ir ratų didžiausiems gerbėjams, rekomenduojame nepraleisti tikrai įspūdingo senovinių transporto priemonių muziejaus Kubilkiemis. Kuriame tiek tėveliai ir mamytės, tiek mažieji galės pačiupinėti dar prisiminimuose išlikusius senuosius automobilius ir motociklus. Tai unikalus, eksponatų gausa garsėjantis muziejus, įsikūręs sename kepyklos pastate, kuriame, gerus įspūdžius garantuojame tiek mažiesiems, tiek tėveliams.

Būtina išankstinė registracija. Adresas: Sporto g. 46, Marijampolė, tel. +370 698 33217

Zuikių muziejus

Kadangi orai Lietuvoje gali būti nenuspėjami, su mažaisiais rekomenduojame užsukti į vienintelį Lietuvoje zuikių muziejų. Čia sutiksite net 800 įvairiausių zuikių, nuo 1 cm iki 1 metro dydžio. Apsilankymas šioje ilgaausių karalystėje gali būti labai smagus, čia galite sudalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, fotografuotis zuikių foto ateljė, kepti zuikių meduolius, pasigaminti miego zuikutį ar išbandyti kitas edukacijas.

Būtina išankstinė registracija. Sūduvos 46 Sasnava, Marijampolės sav., tel. +370 614 42830.

Kačių kiemelis

Ar jūsų vaikams patinka stebuklai? Tai kviečiame aplankyti kačių kiemelį. Šiame kiemelyje miestelio įkūrėjos grafienės Butlerienės garbei, įrengtos jos numylėtų kačių skulptūros. Sakoma, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas kates, norai tikrai išsipildo!

Marijampolės krašto ir prezidento Griniaus muziejus

Jei patys mėgstate istoriją arba keliaujate su tikrais kodėlčiukais, rekomenduojame, nepraleisti ir Marijampolės Kraštotyros ir prezidento Griniaus muziejaus, kuriuose galėsite sužinoti daugiau apie Marijampolės kraštą, istoriją, vairius istorinius paminklus ir gamtinius paminklus. O visos vietos kurias vėliau lankysite kartu su šeima bus pripildytos įdomių žinių. O taip pat čia rengiamos įvairios edukacijos vaikams, apie kurias daugiau papasakos muziejaus šeimininkai.

 

Poezijos parkas

Kadangi Lietuvoje vasara, todėl tikimės, kad jūsų suplanuotos į Marijampolę kelionės metu, orai bus patys geriausi, todėl leidžiamės į gamtą ir lankome gražiausius Marijampolės parkus, kurių čia tikrai netrūksta. Poezijos parkas puikiai tiks tėveliams su vaikais, kurie ieško ką nuveikti Marijampolės mieste geru oru. Parkas gražiai sutvarkytas, jį puošia plastiškos formos suoleliai, nuostabūs želdynai, fontanai ir, žinoma, svarbiausia vaikams – žaidimo aikštelė. Puiki vieta atsipūsti ir leisti vaikams išlieti kelionės metu susikaupusią energiją.

Vytauto Didžiojo parkas

Tai pats seniausias miesto parkas, kuriame prieškariu būriavosi išsipustę ponai ir damos, nors šis parkas išlaikęs savo istorinę reikšmę, tačiau šiandien buvo interaktyviai pritaikytas, net ir patiems didžiausiems technologijų mėgėjams. Šiame parke veikia interaktyvi paroda “Miesto sodo istorija” su papildyta realybe. Jums tereikės tik išmaniojo telefono ir specialios programėlės ir galėsite ne tik susipažinti su miesto sodo istorija, bet ir pamatyti, kas šiame parke vyko, net prieš 150 metų.

Marių parkas

Jei išvykoje į Marijampolę su šeima, jus džiugina puikūs vasariški orai, nepraleiskite galimybės pasimėgauti vandens pramogomis, ramybe ir gamtovaizdžiu traukiančiame pusiasalyje Marių parke. Čia pusiasaliuose rasite daugybę veiklų nuo poilsio zonų su vaikų žaidimo aikštelėmis iki įrengtų grilių, šeimos piknikui gamtoje ar ekstremalių pramogų vandenlenčių parke tėveliams ar jau paaugusiems vaikams.

Kneipo terapijos pojūčių parkas

Pritrūkote iššūkių? Galite su šeima išbandyti pojūčių taką basomis ir gyvai pajusti, kuo skiriasi futbolo maniežo danga, nuo asfalto skaldos ir kokius tai pojūčius sukelia. Šio tako ilgis net 88 metrai ir tai ne šiaip takas, o įrengtas pagal vokiečių filosofo ir dvasininko Kneipo sveikatos filosofiją. Tai ar pasiruošę pakviesti savo šeimą į iššūkį? Kneipo terapijos pojūčių takas yra Šunskų miestelyje.
Buktos pažintinis takas. Na, štai ir pabaigai, tiems, kurie bėga nuo miesto triukšmo, trokšta ramybės ir nepaliestos gamtos, rekomenduojame aplankyti Buktos pažintinį taką.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas