Top 15 lankytinų Jonavos vietų su vaikais

Šiandien Keliaujančios mamos atranda Jonavą ir geriausius įspūdžius palikusiais atradimais nori pasidalinti su jumis. Jonava, mus nustebino gausybe įdomių ir tikrai unikalių vietų. Išbandyti visų greičiausiai nepavyks net per keletą dienų, bet neabejojame, kad šiame sąraše kiekviena šeima atras, kažką unikalaus ir tinkančio būtent jiems.

Taigi, kur Jonavoje galite pasijusti kaip Nidoje ar dykumoje, kokias pasakas pasekti vaikams ir kokią unikalią ekskursiją galite pasidaryti mieste – keliaujame su vaikais po didikų kažkada įkurtą privatų miestą ir su šeima išbandome Jonavos pramogas.

Pažintinis takas Kopa

Vienas labiausiai mus pradžiuginusių objektų tai unikalaus kraštovaizdžio ir augalijos (apie 2 km) ilgio gamtinis pažintinis takas– „Kopa“. Įdomus ir smagus ne tik vaikams, bet ir tėveliams – Dumsių miškuose esantis pažintinis takas, nuves iki žemyninės kopos, kuri niekuo nesiskiria nuo tų, kurias galite pamatyti pajūryje. Puikus laikas su šeima gamtos apsuptyje ir gryname ore garantuotas: informaciniai stendai padės pastebėti net mažiausias gamtos daleles, o prisėdus ant suoliuko galėsite atsikvėpti ar net papietauti. Gražiausiai šis takas atrodo liepos-rugsėjo mėnesiais, kai ištisais kilimais žydi viržiai, ir vaikštinėdami takais galite rasti voveraičių, kazlėkų ir net baravykų. Ar gi neįdomus žygis su vaikais beieškant smėlio kopos viduryje Lietuvos?

Adresas: Šveicarijos seniūnija, Jonavos r.

Mažųjų žinėnų piliakalnis

Keliaujant su vaikais visada trokštame, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl sekantis objektas – įspūdingo dydžio ir grožio piliakalnis. Šį piliakalnį puošia Andruškonių atodanga ir kelis šimtus metų skaičiuojantys ąžuolai. Šis objektas tituluojamas vienu gražiausių objektų Jonavos krašte. Nors dalis piliakalnio jau yra nuplauta Neries, tačiau erozija sparčiai tebevyksta palei visą piliakalnio ilgį, formuodama įspūdingą Andruškonių atodangą, nuo kurios atsiveria vaizdas į Neries slėnį ir salas. Dar įdomiau jį lankyti bus, jei vaikams papasakosite istoriją, manoma, kad ant šio piliakalnio, karžygiai galėjo net treniruotis Žalgirio mūšiui.

Adresas: Kulvos seniūnija, Jonavos r.

Lokėnėlių piliakalnis

Vaikams patinka pasakos ir meškiukai, todėl sekanti įdomi idėja turistaujančiai šeimai – Lokėnėlių piliakalnis. Tiesa, kad jį apžiūrėti su vaikais būtų tikrai įdomu, reikėtų papasakoti legendą: kad labai seniai čia gyveno Lokių šeima. Mirus Lokiui, Lokė su dviem Lokiukais išėjo laimės ieškoti. Jiems einant jaunesnysis Lokiukas išdykavo, slapstėsi, kol galiausiai visai pradingo. Atsisėdusi prie upelio su likusiu sūnumi Lokė ilgai laukė dingusio Lokiuko, bet jis negrįžo. Lokės sielvartas buvo toks didžiulis, kad nuo ilgo laukimo ji su lokiuku virto kalnu.
Kalva panaši į susikūprinusią Lokę, priglaudusią prie savęs lokiuką – mažesnę kalvelę, todėl gali būti smagi pikniko vieta su šeima, nes piliakalnis pritaikytas lankymui ir smagiam laiko praleidimui.

Jonavos tvenkiniai

Koks yra didžiausias jūsų vaikų noras vasara? Maudynės! Todėl, jei pasivaikščiojote pakankamai galite aplankyti net du paplūdimius prie Varnutės tvenkinių. Čia rasite daug smėlio, puikų krantą maudynėms, persirengimo kabinas, dušą, geriamo vandens stotelę – tikras rojus tiek mažiems, tiek dideliems. O jei tėveliams ar vyresniems vaikams pritrūks nuotykių – paplūdimyje veikia vandenlenčių parkas „Wake Jonava“. Kai atsibos maudytis ir degintis, čia pat Joninių slėnis, kuriame yra visus keturis Varnutės tvenkinius juosiantys dviračių ir pėsčiųjų takai, bei vaikų žaidimų aikštelės.

Jonavos parkai

Jei pramogaujate miesto centre aplankykite centre esantį parką – Ramybės skvere. Parke galite pamatyti paminklus istorinėms Jonavos krašto asmenybėms – Jeronimo Ralio kapą, paminklus Petrui Vaičiūnui ir Bronislovui Lubiui. Čia taip pat įrengta naujausia vaikų žaidimų aikštelė.

O atnaujintame Taurostos parke patiks ir mažiems, ir dideliems. Parke auga Lietuvai būdingi medžiai ir krūmai, iš gamtai draugiškų medžiagų įrengti takeliai, į medžius įkelti inkilai įvairioms paukščių ir šikšnosparnių rūšims, pastatyti pažintiniai ir informaciniai stendai. Prie parko įrengti suoliukai ir gultai, kad būtų dar patogiau grožėtis parku ir šalia tekančia Nerimi.

Vaikų žaidimų aikštelių ekskursiją

Jei norėtumėte vaikams padovanoti, nepamirštamą visą pramogų dieną. Galite vaikus pakviesti į neįprastą jūsų pačių organizuojamą ekskursiją „Vaikų žaidimo aikštelės TOP turas“. Jums prireiktų gero pusdienio, kad visas aplankytumėte. Bet tikriausiai, užtruktumėte dar ilgiau, nes vaikus iš jų prikviesti labai sunku. Bet visos Jonavos vaikų žaidimų aikštelės yra skirtingos, pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams. Žaidimų aikštelėse yra įvairiausių sūpynių, čiuožyklų, karuselių, laipiojimo sienelių, batutų, karstyklių ir kliūčių ruožų, net čiuožimo lynas. Kad lankyti būtų smagiau, skatinkite vaikus aplankyti visas ir išrinkti pačią smagiausią.

Keletas vaikų žaidimų aikštelių, kurias privalote aplankyti:

  • Ramybės skveras.
  • Neries krantinė.
  • Prie Chemikų g. 66 namo.
  • Prie A. Kulviečio g. 22 namo.
  • Prie Vilties g. 28 namo.

Visa Europa Jonavos rajone

Pati pigiausia ekskursija su šeima po Europą! Ar žinojote, kad Jonavoje galite rasti Šveicariją, Paryžių, Londoną ir net Veneciją! Išradingiausi čia pasidaro įspūdingas fotosesijas ar net surengia žygius. Lietuviškų gyvenviečių pavadinimai – vieniems sukelia šypsnį, kitus priverčia bent akimirką pasvajoti, tačiau abejingų nepalieka. Įdomu, tai, kad tai ne koks marketingo triukas, bet tokie pavadinimai vietovėms buvo suteikti dar prieš šimtus metų, šias apylinkes valdžiusių dvarininkų.

Paryžiaus užeigoje galėsite pasimėgauti prancūziškos sriubos dubenėliu, Londone rasite kelrodį, žymintį abiejų Londonų kryptis, o Venecija pakerės Neries upės vaizdais. Šveicarija išsiskiria nuostabiu gamtos grožiu, kuri praeityje garsėjo savo dvarais. Šiandien, gražaus miško pašonėje, prie tyvuliuojančio tvenkinio įsikūrusioje gyvenvietėje- jūs galite pajusti Šveicarijos dvasią.

Jonavos krašto muziejus

Jei ieškote su šeima naujų patirčių bei puikių emocijų Jonavos kultūros centro krašto muziejus kviečia dalyvauti edukacijose ir pažinti šio regiono kultūrą, prisiliesti prie lino mūkos, patiems nusilieti nuostabiai kvepiančių bičių vaško žvakių, įsižiūrėti į audinių raštus, išmokti skaityti jų simbolius. Kūrybinis procesas visada žavi, telieka pasiraitoti rankoves, kibti į darbus ir spalvinti, lieti, velti, dekoruoti, pinti. Populiariausios muziejaus edukacijos – „Lino kelias“, „Bičių šeima. Bičių produktų gidas“ , „Etninio tapatumo ženklai kasdienybėje: lininio maišelio dekoravimas“, „Kai dangus nusileidžia ant žemės“, „Medžio kultūra: „Vilkelio“ gamyba“, „Tarpe nyčių nytužėlių“. Jonavos kultūros centro krašto muziejus siūlo apie 20 skirtingų edukacijų, daugelis jų įtraukta į kultūros paso programą.

Būtina išankstinė rezervacija. Visa informacija ir registracija į edukacijas Jonavos kultūros centro krašto muziejuje arba telefonu 860120070.

Jonavos dviračių takai

Jei planuojate ir ruošiatės išvykai į Jonavą nepamirškite dviračių ir kitų mažųjų transporto priemonių. Jonavoje nutiesta apie 25 kilometrai dviračių takų, kuriais patogu apvažiuoti visą miestą. Norintys pasigrožėti gamta, gali pasivažinėti Varnutės tvenkinius juosiančiais dviračių takais. Taip pat galėsite apžiūrėti Jonavos tiltus, Laukagalių piliakalnį (Milžinų kalną), Skarulių bažnyčią, neseniai sutvarkytą Taurostos parką. Miesto aikštės su fontanais, gėlynais išpuošti skverai ir parkai, inovatyvios vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, Joninių slėnis, tvenkinių paplūdimiai. Puikiai išvystyta visa infrastruktūra: šalia dviračių takų įrengtos poilsio salelės, suoliukai, gultai, informaciniai stendai, geriamo vandens stotelės, dviračių remonto stotelės, atnaujintas dviračių takų apšvietimas.

Basakojų takas

Smagus iššūkis visai šeimai tai Survilų sodyboje įsikūręs Basakojų takas. Ar išdrįstumėte bent keletui minučių nusiauti patogius laisvalaikio batus ir žengti kankorėžių taku, o paskui pasimurgdyti molio klampynėje? Jūsų pėdų laukia rimtesnis iššūkis miške, mediniais kuolais pakilus virš minkštų samanų paklotės! 2 kilometrų Basakojų taką sudaro daugiau nei 10 skirtingų dangų. Šis potyris privers nusišypsoti ar suspigti iš netikėtumo kiekvieną nutolusį nuo gamtos šiuolaikinį žmogų. Išduosim paslaptį, kad ši pramoga ypatingai patinka vaikams, taip pat čia veikia laipiojimo bokštas, disko golfo ir futbolo golfo parkas, sodyboje galima užsisakyti nakvynę, pirtį ar kubilą.

Jonavos viešoji biblioteka

Atsinaujinusi Jonavos viešoji biblioteka tikras šeimų džiaugsmas. Bibliotekoje nuolat veikia parodos, o mažiesiems lankytojams yra specialiai pritaikyta vaikų ir jaunimo erdvė. Visus metus čia vyksta kūrybiniai užsiėmimai, įvairios edukacijos. Kartą per mėnesį yra rengiami linksmieji animacijos šeštadieniai bei šeimadieniai. Vaikai spalvina drugelius, gamina emociukus, piešia kreidelėm. Ir gamina įvairius rankdarbius. O vasarą linksmybės keliasi į Knygų terasą, kuri atvira lankytojams visą parą.
Naujausia paslauga – ekskursijos audio gidas „Literatūrinė Jonava“. Nuo šiol, atėję į Jonavos viešąją biblioteką, galėsite skolintis garso grotuvus, belaides ausines ir žemėlapius bei nueiti ekskursijos maršrutą savarankiškai, klausydamiesi gido teksto.

Adresas: Žeimių g. 9, Jonava

Vaikų žaidimų kiemas ,,PEPĖS VILAITĖ“

Ar jūsų vaikai pažysta Pepę ilgakojine? O gal patys dar jaučiate nostalgiją šiai šmaikštuolei? Todėl puiki proga visai šeimai nusikelti į vaikystę ir aplankyti Pepės jaukius namus su virtuvėle, miegamuoju, balkonėliu, iš kurio galima nusileisti smagia čiuožykla. Kieme sutiksite įvairių naminių gyvūnų: vištų, ožkų, triušiukų ir kt. Taip pat kieme gausu kūrybingų lauko žaidimų. Bet svarbiausia, kad čia sutiksite pačią tikrų tikriausią Pepę Ilgakojinę!

Jonavos alpakų ūkis

Šalia Jonavos tvenkinių ir dviračių bei pėsčiųjų takų yra įsikūręs Jonavos alpakų ūkis. Prieš du metus apsigyvenusių alpakų grupelė jau pagausėjo naujais augintiniais. Tai ne šiaip zoologijos sodas, kur gyvūnai stebimi per tvoras, tai galimybė iš arčiau pažinti šiuos nuostabius gyvūnus, juos paglostyti bei pamaitinti, pasigrožėti jų grožiu.

Visa informacija telefonu +37065650474

Laisvalaikio ir jojimo paslaugų centras „VILIUMAI“

Ar jūsų vaikai taip pat pametę galvas dėl arkliukų? Jonavoje galite aplankyti – laisvalaikio ir jojimo paslaugų centrą „VILIUMAI“. Čia rasite nuostabiame gamtos kampelyje, įsikūrusi centrą, kuris leis susipažinti, pabūti ir pabendrauti su žirgais. Centro teikiamos paslaugos yra originalios ir inovatyvios dėl jos kompleksiškumo: patraukli, patogi susisiekimui vieta, puikios sąlygos pailsėti ir papramogauti.

Adresas: Pakrantės g. 2, Stašėnai, Jonavos raj. Telefonas: +37061883367

Jonavos kultūros centras

Jei norite Jonavą aplankyti didžiųjų švenčių metu, pasidomėkite naujausia informacija Jonavos kultūros centre. Visa informacija apie filmus, spektaklius, koncertus, festivalius. Be to, Jonavos kultūros centro Meno galerijoje parodas galite aplankyti nemokamai. Kultūros centre įrengtas motinos ir vaiko kambarys, kad pramogauti būtų dar patogiau.
O didžiausia naujiena, kad šiais 2020 metais rugpjūčio mėn. Jonava švęs 270 gimtadienį!
Jonavos kultūros centras žada daug staigmenų ir įspūdingiausius pasirodymus.

Adresas: Žeimių g. 15, Jonava
Sąrašas parengtas bendradarbiaujant su Jonavos turizmo informacijos centru, kuris ir padėjo atrasti visas įdomiausias veiklas.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas