Apranga vaikams pavasarį

Pavasaris jau čia, netrukus sulauksime ir šilumos. Ar jau pradėjote atnaujinti vaikų garderobą naujam sezonui? Kokia apranga vaikams tinkama aktyviai veiklai pavasarį? „Keliaujančios mamos” kartu su specialistais pataria kaip rengti vaikus, kad jie jaustųsi komfortiškai (neprakaituotų ir nesušaltų) bei atrodytų stilingai!

Taip pat skaitykite apie kokybišką vaikų akių apsaugą nuo saulės pavasarį ir vasarą – Akiniai nuo saulės vaikams: KAIP IŠSIRINKTI?

Pagrindine taisykle išlieka sluoksniavimas

Žiemą mums  net ir Laplandijoje nesušalti savo patarimais padėjo  Hiatus komanda, tad ir artėjant orų pasikeitimui kalbiname  Vytautą – Hiatus kokybiškų aktyvaus  laisvalaikio rūbų žinovą, kokia tūrėtų būti funkcionali apranga vaikams:

Vaikai, vaikai, vaikai! Pavasaris. UUUCH!
Apie žiemą pasakoti esu pratęs, bet, vat, apie pavasarį – ne tiek dažnai. Visų pirma, pradėsiu nuo to, kad vasarą, kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku – verta sluoksniuoti. Tik, žinoma, sluoksniai bus plonesni. Ypatingai trečiasis, tas kuris turėtų apsaugoti nuo išorės veiksnių. Pasistengsiu kuo mažiau kartotis, bet labai norėčiau apie sluoksnius kiek plačiau, iš naujo.

Pirmasis sluoksnis

Tas, kuris arčiausiai kūno. „Termo“ apranga, kaip sakome žiemos metu.
Pirmojo sluoksnio užduotis, kaip jau žinoma – patraukti drėgmę nuo kūno. Tam, kad aktyvios veiklos metu drėgmė nesikauptų šalia kūno. Žiemos metu – tai pavojinga. Na, nes atsiranda didelė rizika peršalti, sužvarbti: drėgmė traukia šaltį. Pavasarį, kai jau norisi išsirengti ir bėgti į lauką su bičiuliais, tai taip pat yra kiek pavojinga. Drėgmė šalia kūno paaštrina vėjo keliamus pavojus. Dėl to šlapia nugara ilgam – bėda. Bėda yra ir nepatogumas, kurį suteikia apsunkęs, drėgnas ir nemalonus audinys.
Verčiausi pasirinkimai pirmajam sluoksniui – merino vilna bei poliesteris. Abu jie puikiai kovoja su drėgme: greitai ją paskirsto, greitai išgarina, o dėl to audinys kur kas greičiau išdžiūsta. Merino vilna turi savybę ne tik puikiai išlaikyti šilumą, tačiau ji taip pat puikiai kūną izoliuoja ir nuo kaitros! Poliesteris, tuo tarpu, kiek sparčiau šalina drėgmę. Ne be reikalo, juk, visų sportininkų, bėgikų aprangos – iš poliesterio! Žinoma, artėjant šilumai – vertėtų rinktis plonesnius drabužėlius, marškinėlius trumpomis rankovėmis. Na, bet medvilnė tikrai turėtų būti palikta ramiems pasivaikščiojimams ar laisvalaikiui. Madai. Ne aktyviai veiklai.

Antrasis sluoksnis

Antrojo sluoksnio tikslas – sulaikyti reikiamą šilumos kiekį nevaržant kvėpavimo. Kuo oras lauke geresnis, tuo plonesnį antrąjį sluoksnį vertėtų rinktis. Kol kas, pavasario pradžioje, puikiai tiks flisas, likęs iš žiemos. Tačiau visam pavasario sezonui praverstų plonesnis džemperis. Toks kaip gerai užsirekomendavę Columbia ar žaismingas LegoWear .

Žinoma, liemenė – puikus kompanionas visam šiltajam metų laikui. Bent tiek, kiek tenka girdėti iš tėvelių, tai – nepamainomas drabužėlis tiek prie jūros, tiek miškuose, mieste ir kaime, kelionėse bei poilsio metu. Tuo pačiu dabar, kai oras jau pradėjo šilti, bet vis dar jaučiasi šaltis iš žemės – liemenė puikiai pasitarnaus, kaip papildomas sluoksnis aprangoje. Pasidalinsiu, ką turiu omenyje kiek vėliau, kai aptarsiu trečiąjį sluoksnį.

Trečiasis sluoksnis

Tas, kuris turi apsaugoti nuo drėgmės bei vėjo. Viršutinis drabužis turi būti toks, kad be problemų apsaugotų nuo drėgmės, bei vėjo. O jeigu kalbame apie aktyvią veiklą: žygį, pasivažinėjimą dviračiais, stovyklas – kvėpavimas bus didžiulis privalumas. Na, tiksliau, viso sluoksniavimo esmė. Jeigu striukė nekvėpuos, visi kiti sluoksniai bus šiek tiek “bergždžias reikalas”.

Taigi, pavasario pradžioje bei rudens pabaigoje, striukėje gali būti šiek tiek užpildo. Ypač, jeigu dar
juntama žvarba. Tačiau kuo arčiau šiluma, tuo verčiau yra rinktis vasarinę neperšlampamą striukę. Joje nebus jokio užpildo. Tik tinklelis arba pamušalo audinys. Tokios striukės privalumai: kompaktiškumas, lengvumas bei funkcionalumas. Kadangi striukė bus lengvutė ir kompaktiška – ją drąsiai galima įsimesti į kuprinę vietoje skėčio, kad ir kur bekeliaujant.

Kokia apranga vaikams tinkama aktyviai veiklai šiltuoju metu?

Pora pavyzdžių pavasario pradžiai:
1. Marškinėliai ilgomis rankovėmis iš merino vilnos + plonesnis flisinis džemperis + liemenė +
neperšlampama vasarinė striukė
2. Marškinėliai trumpomis rankovėmis iš poliesterio + plonesnis flisinis džemperis + demisezoninė
striukė

Tiesa, tėčiams ir mamoms, kurie planuoja ieškoti kombinezono pavasariui – rekomenduojame žvalgytis kombinezonų be užpildo, tačiau su, pavyzdžiui, flisiniu pamušalu. To, dažniausiai, pakanka visam šiam pereinamajam sezonui.

“Softshell’as” – kas tai?

Visi didieji vaikams skirtos aprangos gamintojai vasaros sezonui gamina kombinezonus, kurių išorinis audinys – neperšlampamas. Tačiau labai sparčiai populiarėja dar vienas kombinezonų išorinio audinio tipas – vadinamasis “softshell’as”. Tai yra savotiškas viduriukas tarp džemperio ir neperšlampamo audinio. “Softshell’as” turi atsparumo drėgmei bei vėjui ir, dažniausiai, ne tiek ir mažai. Taip pat šis audinys pasižymi elastingumu ir patogumu, panašiai tokiu, kokiu pasižymi įprastas džemperis. Taigi, gaunamas viduriukas iš abiejų pasaulių: patogumo ir apsaugos.

Kuris geriau? “Softshell’as” ar neperšlampamas audinys?

Čia labai geras klausimas. Galite pamėginti palyginti.
Neperšlampamo audinio privalumai:
+ Daugiau apsaugos
+ Daugiau tvirtumo
Softshell’o privalumai:
+ Daugiau elastingumo ir patogumo
+ Greitesnis kvėpavimas

Dažnai galite rinktis net to paties gamintojo nepešlampamą arba „softshel” striukę.

Avalynė vaikams artėjant balų sezonui – kokią avalynę rinktis?

Praktiškiausia būtų turėti tokią porą, su kuria vaikas jaustųsi patogiai ir maloniai, kurioje pėdos “nešustų” (atsiprašau, čia jau gal kiek per smarkus žodelis) nuo savo pačios generuojamos drėgmės o, tuo pačiu nereiktų dairytis į grindinį ir sukti galvos: “Oi, kaip čia apeiti visas tas balutes?”.
Detaliau? Tuomet pirmiausia – apie savybes:

Taigi, labai universalus pasirinkimas – neperšlampama žygiams ar laisvalaikiui skirta avalynė,
neperšlampami batai. Kaip ją identifikuoti? Na, savo internetinėje svetainėje šalia avalynės pavadinimo naudojame žodelį – “Neperšlampama”! ( :D) !  O jeigu rimtai, Reima naudoja Reimatec technologiją, Columbia turi savo Omni-Tech, Jack Wolfskin – Texapore, tikrai esate girdėję ir Gore-Tex bei, galbūt ir dar vieną – kitą alternatyvią technologiją, kuri suteiktų neperšlampamumą. Šiokia avalynės konstrukcija išleidžia besikaupiančią drėgmę iš vidaus, tačiau neleidžia drėgmės iš išorės. Taip gauname avalynę, kuri kvėpuoja geriau nei botai, tačiau lygiagrečiai sukuria apsaugą nuo drėgmės. Vertinga? Sakytume, kad vertinga.

Jeigu kyla klausimėlis dėl aulo aukščio, atsakymai slypi vertybėse:

aukštesnis aulas “apkabins” čiurną ir neleis kryptelti keliaujant miškeliu ar lakstant kieme. Daugiau saugumo. Tiesa! Ir bala gilesnė nebus baisi.
žemesnis aulas, dažnu atveju, yra kiek malonesnis nešiotojui. Na, nes pėdą lengviau sukioti. Tad
bėgti, lėkti – žemaaulio darbas.

Skirtumas tarp geros ir mylimos avalynės poros

Pastaroji turi būti ta, su kuria būtų ne tik saugu, tačiau ir išties malonu bei patogu klajoti gamtoje. Patogumą apsprendžia ne tik medžiagos, iš kurių gaminama avalynė, tačiau ir pats avalynės išformavimas, plotis, kelties aukštis ir išformavimas. Čia taip paprastai nepavyks išsisukti. Matuotis – vertinga. Tiesa! Renkantis avalynę vaikams – verta palikti šiek tiek vietos pėdos augimui. Dauguma gamintojų ant savo vidpadžių pripaišę smagių veidukų, pirštukų ir kitokių dalykėlių. Jie padeda. Jeigu mėginsite rinktis nuotoliu – rinkitės rekomenduojamą pėdos ilgiui dydį. Kiek vertėtų palikti vietos priekyje? Na, sakytume tarp 0,5-1,2cm, „per pirštą“, kaip sakydavome anksčiau.
O toliau – dizaino reikalai. Čia jau kištis – sudėtinga. Na, nes dėl skonio ginčytis negalima.

#keliaujančios mamos  # apranga vaikams # avalyne vaikams # vaiku apranga # kaipišsirinkti #specialistaipataria # hiatus # apranga aktyviai veiklai # batukai  #funkcineapranga # vaikams #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas