Artėjant vaikų atostogoms, aktyvios šeimos jau žvalgosi kur galėtų praplėsti savo akiratį ir geografijos žinias kartu su vaikais. Bet ką daryti, kai matome, jog kasdien (o ypač vaikų atostogų metu) lėktuvų bilietai tik brangsta? Turime įdomių patirčių, tad siūlome idėją – leiskitės į keliones su vaikais automobiliu! Kas norėtų pasidairyti po kalnus ir išgirsti kaip sekėsi žygiuoti Zakopanėje su kūdikiu? Kviečiame skaityti mamos Indrės – Mama gamtoje kelionės į kalnus ne sezono metu įspūdžius ir patarimus kitoms mamoms!
„Keliaujančių mamų” ambasadorė mama Indrė pasakoja: Žinau, kad dauguma tėvų mėgsta saugesnius variantus atsotogoms su vaikais ir renkasi šiltąjį metų periodą arba šiltuosius kraštus. Mūsų šeima mėgsta iššūkius ir gamtą visais metų laikais, todėl, kai užsinorėjau į kalnus, net nesusimąsčiau, kad bus blogas oras ir dėl to reikėtų nevažiuoti. Nuspręsta – tikslas Zakopanėje su kūdikiu žygiuosime į kalnų žygius.
Taip pat apie keliones į kalnus ne slidinėjimo sezono metu skaitykite: Automobiliu su vaikais į Lenkiją: Varšuva-Zakopane-Krokuva ir Tatrai. Kelionė į kalnus su vaiku
Tikslas – Zakopanė, pakeliui – Varšuva ir Krokuva!
Vykome automobiliu. Išvažiavome apie 9 val. ryto ir po pietų buvome Varšuvoje, ten praleidome pirmąją naktį ir spėjome dar aplankyti senamiestį, Barbakaną bei Varšuvos karališkąją pilį. Trečiadieniais šios pilies lankymas yra nemokamas.
! Verta pasidomėti, kurią savaitės dieną, kuris muziejus yra nemokamas, nes kiekvieną savaitės dieną, kažkuris lankytinas objektas Varšuvoje siūlo nemokamą įėjimą.
Kitą rytą atsikėlėme ir važiavome į didžiausią europoje vandens pramogų parką „Suntago“. Šis vandens pramogų parkas turbūt kiekvieno vaiko svajonė, nepaisant jo amžiaus, kadangi pramogų ras įvairiausio amžiaus vaikai. Jis įsikūręs apie 40km nuo Varšuvos, ten verta pirkti visos dienos bilietą, nes pramogų daug, kavinės viduje – užtrukome iki vakaro.
! Prieš vykstant pasižiūrėkite zonų veikimo laikus, nes pavyzdžiui tam tikromis dienomis nusileidimo trasos veikia nuo pietų.
Nakvynei vykome iki Krokuvos, o ryte atsikėlę aplankėme Vavelio pilį, kuri yra tiesiog įspūdinga. Galima pasirinkti kurias zonas lankysite. Mes pasirinkome net 4, todėl užtrukome pusė dienos. Tiek kūdikis, tiek mūsų šešiametis apsilankymą puikiai atlaikė, turėjome pertraukėlę po dviejų zonų lankymo, todėl išgėrėme kavos vidiniame kieme esančioje kavinukėje. Na ir tą pačią dieną vykome iki Zakopanės. Nuo Krokuvos kelias jau netolimas, užtrukome apie keletą valandų, ten vakare pasivaikščiojome po miestelio centrą ir ruošėmės kitos dienos nuotykiui.
Žygių trasos Zakopanėje:
Wielka krolowa kopa
Pirmąją trasą pasirinkome gana spontaniškai, kadangi orai ten keitėsi labai greitai nuo šilto pavasario iki gilios žiemos į tai net nekreipėme dėmesio. Kopėme į „Wielka krolowa kopa“ trasa buvo žiedinė ir viena sunkesnių. Užkopus atsivėrė kvapą gniaužiantis vaizdas, tuomet pačiame viršuje užėjo labai stiprus vėjas, pūga, tekelius šiek tiek užpustė, vaikai išsigando, bet mums tai buvo WOW šypsenos iki ausų. Tikrai vaizdingas maršrutas. Beje ėjome be kačių ir be lazdų, tai vietomis slidoka, rekomenduotume pasiimti.
Morskie oko
Antrą dieną pasirinkome ne tokį ekstremalų, tačiau gana ilgą maršrutą. Keliavome iki „Morskie oko“ ežero. Labai populiarus maršrutas, pagaliau sutikome ir kitų keliautojų su vaikais. Iki jo yra 9km ir tuos pačius 9 km reikės grįžti atgal.
- Pagrindinis kelias geras padengtas asfaltu, todėl lengvai pasiekiamas ir su vaikiškais vežimėliais;
- Yra galimybė ir važiuoti su vežimu, kurį traukia arkliai. Žinoma iki pat galo nepriveža, dar keletą km reikės patiems eiti, bet didžioji dalis kelio buna pravažiuota;
- Taip pat yra įrengti ir statesni užlipimai, kuriais einant galima „nukirsti“ kelią, eiti šiek tiek sunkiau, bet trumpiau ir smagiau.
Prie ežero yra įsikūręs restoranas, kuriame galima atsiskaityti tik grynaisiais, tačiau kainos nėra didelės ir galima paragauti tradicinių lenkiškų patiekalų. Mes valgėme kopustienę su mėsa, tai viduryje kelionės labai geras sprendimas buvo pakelti moralę ir sušilti. Na, o jei turėsite jėgų, galite kirsti ežerą ir kopti tolyn iki kito ežero ir pasiekti garsiąją „Rysy“ viršūnę.
! Bilietus už parkingą prie „Morskie oko“ trasos reikia pirkti internetu. Taip pat sezono metu, ten dažnai nebūna vietų. Taigi dar vienas privalumas keliaujant ne sezonu – visuomet rasite vietos parkinguose ir kituose lankytinuose objektuose.
!! Prieš einant internete pasižiūrėkite „Morskie oko live camera“ ir pamatysite, koks oras ir kokį vaizdą galite tikėtis pamatyti prie ežero.
Kasprowy wierch
Trečią dieną jautėsi kojos, todėl nusprendėme „patinginiauti“ ir užsikelti su keltuvu iki garsiosios „Kasprowy wierch“ viršūnės. Deja, čia gerąja patirtimi pasidalinti nelabai galime, nors kol kilome vaizdai buvo gražūs, tačiau užkilus buvo rūkas, nieko nesimatė, o negana to, po kelių minučių paskelbė pavojaus alarmą dėl stipraus vėjo ir nedelsiant visi turėjo leistis žemyn. Tai likome nusivylę, nes beveik nieko nepamatėme, o sumokėjome apie 80eur. Bet, kaip ir minėjau, orai ten keičiasi dažnai, todėl viskas yra sėkmės dalykas, mums šį kartą nepasisekė.
Dolina ku dziurze
Ketvirtąją dieną pasirinkome taip pat nesudėtingą maršrutą, šis buvo linijinis, labai gražus, takelis ėjo palei kalnų upelį, pro krioklį iki įspūdingo dydžio uolos. Kelias vadinosi „Dolina ku dziurze“. Galėjome įeiti į uolos vidų, tačiau negiliai, nes viduje buvo gana slidu.
! Nepamirškite pasiimti žibintuvėlių!
Štai tokios buvo mūsų „nepoilsinės“ atostogos. Daug judėjimo, daug pažinimo, daug kompromisų ir pačių geriausių vaizdų.
Keletas patarimų, jei atsirastų tokių „bepročių“ kaip mes:
- Pasirūpinkite tinkama apranga (termo drabužiai, striukės nuo vėjo, žygių avalynė);
- Šiltai aprenkite kūdikius, nes jie visą laiką nejuda ( mes vilnones kojines dėjome tiesiai ant kojos, kad aktyvintų kraujotaką, dėjome šiltus termo drabužius, kombinezoną nelabai pralaidų orui, batukus ir pirštines neperpučiamas vėjo, taip pat kojas įvyniojome į pledą, ant nešioklės naudojome apsaugą nuo lietaus ir vėjo, taip kūdikis puikiai išlaikė šilumą);
- Pasirūpinkite „katėmis” ir žygio lazdomis;
- Būtinai turėkite kojinių ir jas keiskite;
- Kai einate, prasirenkite, kai sustojate būtinai apsirenkite;
- Žinoma šilta arbata ir užkandis visuomet pakelia moralę;
- Beveik visur atsiskaityti galima kortele ir atsiskaitant pasirinkite zl valiutą, taip sutaupysite;
- Kur įmanoma įsigykite bilietus internetu;
- Paieškokite apgyvendinimo įstaigos arčiau trasų, sutaupysite parkingui;
- Jei būsite daugiau dienų, įsigykite daugkartinį įėjimo į parką bilietą, nes kiekvienas įėjimas vienam suaugusiam žmogui kainuoja 9zl.
Ačiū Indrei už išsamų pasakojimą – žygius Zakopanėje su kūdikiu užskaitome ir šią kryptį rekomenduojame aktyviems keliautojams!
Reikia kelioninės nešynės? Nebūtina pirkti, kai gali išsinuomoti! Susisiek su mumis.
Nori pasidalinti savo kelionių istorija? Parašyk arba žymėk mus instagrame.
Patiko istorija? Buvo naudinga? Pasidalink su draugais ar išsisaugok ateičiai.
#zakopane #kelionessukudikiu #zygiaisuvaikais #lenkija #autokelione #mamosistorija #kelioniupatarimai #rekomendacijos #nesyniunuoma #seimostogos