Automobiliu su vaikais į Lenkiją: Varšuva-Zakopane-Krokuva

Šią vasarą padidėjus keliautojų srautams, ne paslaptis, kad sutriko daugelio oro uostų darbas. Todėl kelionės į kaimynines šalis automobiliu sulaukia ypatingo dėmesio. Viena populiariausių krypčių – Lenkija. Dalinamės mamos Gabrielės kelionės maršrutu Varšuva-Lodzė-Zakopane-Krokuva-Balstoge.

 

Anksčiau apie Lenkiją rašėme:  „Skrydis Vilnius – Gdanskas ir ką aplankyti su vaikais Gdanske” ir „Šeimų odisėja į Lenkiją: neatrastoji šiaurinė Lenkija„.

Su vaikais į Lenkiją: pažinti ir dalintis

Mama Gabrielė: „Keliaujančių mamų” Facebook grupėje radau daug patarimų, todėl ir pati noriu pasidalinti mūsų kelionės maršrutu – gal kam pravers.

Į Lenkiją nusprendėme vykti, nes vyras ten turėjo darbinių reikalų, norėjome pabandyti kelionę mašina ilgesnį laiką su 2 metų vaiku ir nesame poilsinių kelionių, kai apsistoji vienoje vietoje ir joje būni, tipo žmonės.

VARŠUVA – 2 naktys

Apsistojome: Double Tree by Hilton. Rekomenduoju – geras susisiekimas, žaidimų kambarys vaikui, SPA zona, skanūs pusryčiai
Aplankėme: ZOO sodas – tikrai rekomenduojame, kol viską apeini, apžiūri, užtrunka tikrai ilgai. Gyvūnai laikomi humaniškomis sąlygomis, daug žalumos.
Senamiestis – nedidelis, bet yra kur pasivaikščioti.
Kelis didelius prekybos centrus, nes norėjome apsipirkti.

LODZĖ – 1 naktis

Apsistojome: AMBASADOR PREMIUM. Gera vieta, šalia daug veiklų, bet viešbutis gan nešvarus, SPA zona miniatiūrinė ir labai vėsi.
Aplankėme:
 • EC1 – sunku pasakyti, kas čia yra, nes ten yra ir planetariumas, ir technikos muziejus, ir kino filmų muziejus, ir gamtos stichijų interaktyvus muziejus mažiesiems. Labai rekomenduoju, labai įdomu, ypač vaikams patiks pastarasis.
 • Manufaktura – ten irgi sunku pasakyti kas tai. Tai lyg prekybos centras/kultūros centras. Daug veiklų mažiesiems, daug skirtingų virtuvių, vyksta parodos, yra paplūdimys, įdomios parduotuvės
 • Energylandia – atrakcionų parkas. Manau, kad vaikams iki kokių 6 metų šis parkas patiks labiau nei Disneilendas. Labai daug atrakcijonų būtent mažiesiems. Bet tikrai visi ras ką veikti. Įdomu, modernu, tvarkinga, aiškus planas. Būtinai aplankykite!

 

ZAKOPANE – 4 naktys

Apsistojome: Hotel Paryski Art & Business. Puikus butikinis viešbutukas. Tvarkingi, labai švarūs kambariai, nuostabus vaizdas per langus, jauki SPA zona, gausūs pusryčiai, patogus susisiekimas, aplink yra maisto prekių parduotuvė, kelios kavinės.
Aplankėme:
 • Morskie Oko – ežeras tarp kalnų. Patogi trasa eiti su vežimu, nuostabūs vaizdai, pakeliui yra kavinė atsigaivinimui. Tiek į priekį, tiek atgal galima nuvykti su arkliukais (50 zlotų žmogui, vaikui nemokamai). Pirmyn ir atgal bendras atstumas apie 14 km.
 • Krupowski gatvė – panašu į Basanavičiaus gatvę Palangoje, bet pasivaikščioti verta. Yra pelyčių ir papūgų muziejai, kyr gali maitinti jas ir paimti į rankas.
 • Gubabuvkos viršukalnė – užkyli keltuvu, galima su vežimu. Gražūs vaizdai tikrai
 • Bania Thermal – terminių vandenų vandens parkas. Nebrangu, smagu. Patariu atvykti iš pačio ryto, nes paskui prisirenka žmonių.
Taip pat vaikščiojome nesudėtingais maršrutais, parkais, nes neplanavome kopinėti, bet ir taip tikrai buvo ką veikti tas kelias dienas.

KROKUVA – 2 naktys

Apsistojome: NOVOTEL CITY WEST. Nerekomenduoju. Pasenęs viešbutis be dvasios. Už panašią sumą tikrai galima rasti geriau
Aplankėme:
 • Krokuvos senamiestį, žydų kvartalą – viską apeiti, su pasedejimais kavinėse mums užtruko visą dieną. Tikrai gražus, savitas senamiestis
 • Veličkos druskų kasyklas. Buvo labai įdomi ekskursija su gide, bet nusiteikite, kad jei vaikas mažas, daug kur jį teks nešti, nes laiptų daug ir pats ekskursijos maršrutas ilgas.

 

BALSTOGĖ – 1 naktis

Apsistojome: HOTEL ROYAL & SPA. Už tikrai nedidelę kainą gavome nerealų viešbutį. Labai rekomenduojame, pačiame pačiame centre, o viešbučio pirmam aukšte jų gaminamo alaus bravoras
Aplankėme:
Nieko  pavaikščiojome po jų centrą ir jau važiuodami namo užsukome į didesnį prekybcentrį nusipirkti maisto.
Kelionės biudžetas netaupant: 10 naktų, 2.5 žmonės tilpome į 1800 eur.su lauktuvėmis.
Taip pat noriu išskirti kelias vietas, kur tikrai labai patiko maistas:
 • Varšuva – Naam Thai
 • Lodze – OFF Piotrowska
 • Zakopanė – Trattoria Adamo
 • Krokuva – Crepe Me
 • Balstogė – Doho Sushi
Tad su vaikais į Lenkiją tikrai verta važiuoti ar skristi – visada rasite ką joje pamatyti.

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas