Slidinėjimas su vaikais Liepkalnis

Slidinėti su vaikais: Lietuvoje ar užsienyje?

Jeigu jūs esate prisiekęs kalnų bei slidinėjimo mėgėjas ir šeimą papildžius vaikams tik ir svajojate, kada gi bus tinkamas laikas sugrįžti į kalnus? Nuo kokių kalnų pradėti? Kaip išsiruošti slidinėti su vaikais ir juos užkrėsti meile kalnams – šis straipsnis kaip tik jums! „Keliaujančios mamos” dalinasi mamų bei slidinėjimo specialistų rekomendacijomis bei patarimais.

Daugiau apie rekomendacijas prieš pradedant slidinėti su vaikais rasite ankstesniuose mūsų straipsniuose čia: Rekomenduojami užsienio slidinėjimo kurortai ir mamų atsiliepimai iš ten bei Mamos, slidinėjimo instruktorės, gyvenančios Austrijoje, patarimai.

Vaikas ant slidžių – nuo kada?

Neretai tėvai prisižiūri gražių video vaizdelių su sliuogiančiais vos atrodo vaikščioti pramokusiais vaikais ir trokšta patirti tą patį. Tačiau socialiniai tinklai ir realybė gali skirtis. Slidinėjančių trimečių yra tik vienetai! Todėl visų pirma, patariame neturėti didelių lūkesčių bei nekelti vaikams reikalavimų. Slidinėjime, kaip ir daugelyje kitų sričių, vaikai mokosi žaisdami ir iš karto atmeta tai, kas iš jų yra įkyriai reikalaujama.

Kalbant apie slides ar snieglentę, verta paminėti, jog iki 6 metų amžiaus yra rekomenduojama vaikams vis dėlto rinktis slides. Mažesnio amžiaus vaikučiams yra ganėtinai sunku viduryje kalno atsistoti su snieglente patiems ir vėl pradėti čiuožti.

Slidinėjimo mokykla ar tėvų pamokos

Visų pirma, jeigu jūsų šeimos šių metų tikslas yra Alpės ar kiti dideli kalnai, rekomenduojame kelionei ruoštis iš anksto bei vaikų pažintį su kalnais pradėti dar esant Lietuvoje. Vilniuje Liepkalnyje įsikūręs puikus net 10 trasų turintis slidinėjimo kurortas yra puikus jūsų kelionės startas. Kodėl verta pasipraktikuoti Lietuvoje? Visų pirma, instruktoriai čia kalba gimtąja kalba, todėl vaikams bus paprasčiau suprasti. Pirmą kartą užsikėlus į kalnus, vaikus gali ištikti lengvas šokas, todėl verta pradėti pratinti jau esant Lietuvoje. Be to, instruktorių ir pakelėjų kainos Lietuvoje yra „draugiškesnės“ mokymusi.

Liepkalnyje dirbantys sertifikuoti, profesionalūs instruktoriai padės pasiruošti jums bei jūsų vaikams kelionei į kalnus. Žinoma, jūs tikrai galite vaikus slidinėjimo technikos mokyti ir patys, tik tai užtruks ilgiau, be to, kaip ir visose gyvenimo srityse pastebėta, jog vaikai labiau klauso kitų žmonių nei tėvų, todėl mokymasis bus efektyvesnis.

Vaikams iki 8-erių metų rekomenduojama užsisakyti privačias pamokas, kurių trukmė ne ilgesnė nei 50 minučių (bent jau pirmus kartus), kadangi tokio amžiaus vaikai greičiau pervargsta, jiems nusibosta ir ilgesnė treniruotė neatneša teigiamų rezultatų. Tiek mokantis užsienyje, tiek ir Lietuvoje, tikrai galima vaikus į grupines slidinėjimo pamokas. Viena vertus, vaikams smagiau tarp bendraamžių, atsiranda daugiau motyvacijos, noro varžytis. Užsienio mokyklose pabaigus kursą yra išdalinami diplomai, prizai, vyksta ir kitokios atrakcijos.

Atminkite, jog tiek patyręs instruktorius, tiek jūs pats mokindamas vaiką slidinėti, pirmiausiai turite išmokyti svarbiausio dalyko – t.y. stabdyti (slidininkai tai vadina slydimą plūgu arba pica). Tai yra pati svarbiausia pamoka, kurios nemokant jokiu būdu negalima kilti su vaiku į slidinėjimo trasas!

Dar daugiau mamos – slidinėjimo instruktorės rekomendacijų rasite čia: Austrija: į kalnus su vaikais. Slidinėjimo instruktorės rekomendacijos

Slidinėjimo apranga ir inventorius

Kokiu inventoriumi reikėtų pasirūpinti, planuojant slidinėjimo kelionę? Visų pirma, termo apatiniai rūbai! Ar pamenate, kaip Keliaujančios mamos dalinosi video vaizdeliu prieš kelionę į Laplandiją, apie sluoksniavimą? Tai tikrai puikus patarimas, praversiantis ir slidinėjime! Taip pat, žinoma, vaikams reikės slidinėjimo kostiumo. Rekomenduojame rinktis neperpučiamą, neperšlampamą kostiumą. Jeigu slidinėjimo komplektas sudarytas iš dviejų dalių, atkreipkite dėmesį, kad nugara būtų ilgesnė. Nei vienas vaikas neišmoko nei vaikščioti, nei slidinėti nenukritęs. Todėl svarbu, kad nukritęs vaikas nesušaltų ir galėtų toliau tęsti pamokas!

Pasinaudokite puikia proga ir šiuo metu vykstančiais išpardavimais:

Tėveliai tikri slidinėjimo entuziastai yra pasiruošę vaikams nupirkti ir slidinėjimo inventorių. Tačiau gerai pagalvokite prieš pirkdami, nes kiekvienas slidinėjimo kurortas turi nuomos punktus. Liepkalnis nuomoja slides, kurios pritaikytos vaikams nuo 3 metų amžiaus, o slidžių batų nuoma prasideda nuo 25 dydžio. Gali būti taip, kad nuomos punkte batai vaikui atrodys idealūs, tačiau trasoje pamatys, jog yra netinkami. Išnuomotą inventorių galėsite pasikeisti, o įsigytą pakeisti bus sunku. Nerimaujate, ar slidinėjimo inventoriaus užteks visiems besikreipiantiems? Liepkalnis pasirengęs aprūpinti net ir didžiausius klientų srautus! Vienintelis patarimas, jeigu užsisakėte slidinėjimo pamokas su instruktoriumi, rekomenduojame į nuomos punktą užsukti bent 30 minučių likus iki pamokos. Tinkamo inventoriaus parinkimas gali užtrukti, o su vaikais, pasitaiko ir gan ilgai.

Šalmas yra privalomas atributas. Jis yra tikrai ne dėl grožio, o atlieka svarbią apsaugos nuo traumų funkciją. Slidinėjimo akiniai mokantis nėra privalomi, tačiau jeigu vaikas neprieštarauja, gali praversti užklupus pūgai ar jau pradėjus slidinėti leidžiantis didesniu greičiu nuo trasos. Slidinėjimo instruktoriai taip pat atkreipia dėmesį į kojines – nesuklyskite vilnonės kojinės, nors ir yra šiltos, bet slidinėjimui yra prastas pasirinkimas. Geriausia būtų avėti sportines storesnes kojines. Dar vienas patarimas – įsidėkite vienkartinių servetėlių bėgančioms vaikų nosytėms ar sniegui nuvalyti.

Kada ir į kokius slidininkų kurortus vykti?

Mokantis slidinėti Liepkalnyje, geriausiai tai daryti tuomet, kai mažiausi klientų srautai, tai yra darbo dienomis darbo valandomis. Liepkalnyje trasos yra apšviestos, todėl slidinėti galėsite net iki 23 valandos (mokykla dirba iki 22 valandos). Slidinėjimo trasos veikia net ir tada, kai pro langus nesimato sniego. Tiksliausiai galite sužinoti apie tai sekdami informaciją Facebook ar internetiniame puslapyje arba tiesiog pasiskambinę.

Renkantis slidinėjimo kurortą užsienyje, reikėtų skirti laiko pastudijuoti trasų žemėlapį. Pradedantiems slidininkams labiausiai tinkamos yra ilgos nuožulnios trasos, kurios žymimos mėlyna spalva. Raudona spalva pažymėtos trasos yra skirtos pažengusiems slidininkams, o juoda trasa – ekstremaliems. Keliaujant su vaikais, patariame atkreipti dėmesį į kurortuose siūlomas veiklas ir pramogas, tokias kaip rogučių trasos, baseinai, tokios pramogos kaip sniegmobiliai ar arkliais traukiami vežimai. Vaikams draugiškuose kurortuose paprastai pilna mokyklėlių.

Kada vykti? Brangiausios slidinėjimo kurortų kainos būna per vaikų atostogas ar per patį sezono įkarštį, t.y. sausio mėnesį. Todėl siekiantiems sutaupyti, rekomenduojame rinktis gruodžio ar kovo mėnesį, kai kainos būna mažiausios. Populiariausi ir brangiausi kurortai yra Italijoje bei Austrijoje. Tačiau čia ir servisas yra geriausias – galėsite mėgautis naujais moderniais pakėlėjais, ilgomis puikiai prižiūrėtomis trasomis bei kvapą gniaužiančiais vaizdais. Norintiems ekonominio varianto, rekomenduotume pasižvalgyti į Lenkijos bei Slovakijos kurortus.

Rekomenduojami kurortai

Mūsų partneris kelionių ekspertai iš Kelionių Panorama keliaujančioms šeimoms atrinko bei rekomenduoja šiuos kurortus:

AUSTRIJA

Austrija, Bad Gastein. Gašteino slėnis – vienas didžiausių ir gražiausių slidinėjimo regionų Austrijoje. Bendras trasų ilgis čia yra 196 km, iš kurių  65 km. lengvų (mėlynų) trasų, kurios puikiai tinka mažiesiems slidininkams. Čia taip pat rasite slidinėjimo mokyklas, žaidimų vietas, be to, kurortas garsėja savo karštosiomis versmėmis, kurios puikiai atpalaiduos po aktyvios dienos. Jeigu važiuojate slidinėti su vaikais, kurių dar nestatysite ant slidžių, dienos metu galėsite leistis į įvairios trukmės ir sudėtingumu žygius, pasivaikščioti po miestelį, važinėti rogutėmis, specialiai tam įrengtose trasose, ar pačiaužyti ant ledo. Besidomintys istorija gali aplankyti už maždaug 22 km esančią „Burg Klammstein“ pilį. Šeimoms čia tikrai patiks: mažiesiems turistams pilyje siūlomos vaiduoklių ekskursijos.

Pasiūlymus slidinėti į AUSTRIJĄ rasi čia (spausk)

ITALIJA

Italija, Livinijo. Livinjo – laikomas vienas iš pigiausių Alpių kurortų, tačiau jokiu būdu ne prasčiausiu. Slidinėjimo zona išsidėsčiusi skirtinguose šlaituose. Bendras trasų ilgis – 115 km., iš kurių lengvų – ~ 40 km. Trasos čia yra ilgos ir  plačios, kas suteikia maksimalų komfortą, ypatingai besimokantiems. Livinjo miestelyje veikia kelios sporto mokyklos, joms vadovauja patyrę instruktoriai, kurie moko naujokus. Kartą per savaitę mokyklų instruktoriai rengia pasirodymą naktinėje miestelio trasoje.

Livinjo kurorto išskirtinumas – miestelyje galiojanti „tax free” zona, vilioja slidininkus žemomis kuro, maisto, gėrimų, kvepalų, drabužių, elektroninės technikos ir slidinėjimo inventoriaus kainomis. Be to, čia galima išbandyti ir važinėjimą sniego dviračiais, pačiūžomis ar jodinėjimą. Lankytinų vietų pačiame Livinjo miestelyje taip pat netrūksta: čia galėsite aplankyti miestelio muziejų, seną pieninę, Val Nera krioklį.

Pasiūlymus slidinėti į ITALIJĄ rasi čia (spausk)

PRANCŪZIJA

Prancūzija, Trys Slėniai, Meribel. Trijų Slėnių regione iš viso yra net 8 kalnų kurortai: Courchevel, Friendly Menuires, La Tania, Brides les Bains, Saint Martin de Belleville, Meribel, Val Thorens ir Orelle. Meribel kurortas laikomas Trijų slėnių širdimi, tai vienas didžiausių privalumų, nes apsistodami centre, turite galimybę lengviau judėti, rinktis slidinėjimo kryptis ir teritorijas priklausomai nuo oro, nuotaikos ar savo, kaip slidininko, pasiruošimo. Meribel kurorte po slidinėjimo trasose, galėsite išbandyti ir kitas veiklas: žygius, pasivažinėjimą šunų traukiamomis rogėmis, boulingą, sniego motociklus ir dar daugiau. Nepamirštamus įspūdžius visai šeimai gali palikti naktinis slidinėjimas su rogutėmis 2 km ilgio trasoje. Šį kurortą rekomenduojame šeimoms, kurios slidinėti vyksta ne pirmą kartą ir jau yra bent kažkiek įvaldę slidinėjimo meną.

Pasiūlymus slidinėti į PRANCŪZIJĄ rasi čia (spausk)

Šeimų patirtys ir rekomenduojami užsienio slidinėjimo kurortai

Čia aprašyti rekomenduojami UŽSIENIO KALNŲ KURORTAI (spausk), iš kurių savo įspūdžiais ir patarimais dalinasi net kelios šeimos.

Kiti svarbūs patarimai mažiesiems slidininkams

Namų darbus patartina pasidaryti dar prieš vykstant į bet kokius kalnus. Ką tėvai gali padaryti patys, tai tiesiog uždėti slidinėjimo batus ir leisti vaikui su jais apsiprasti, pavyzdžiui pavaikščioti po lauką ir apsiprasti su nauja patirtimi.

Patyrę Liepkalnio instruktoriai rekomenduoja slidinėjimo mokymosi dieną neplanuoti daugiau kitų aktyvių pramogų. Į pamokas atvykti tik gerai besijaučiantiems vaikams. Ligos ar bloga nuotaika tikrai neprideda motyvacijos stengtis bei neverta tikėtis gerų rezultatų. Taip pat, išdrįskite pabandyti! Jei pamoka su mažamečiais vaikais (nuo 3 iki 7 metų amžiaus) baigiasi greičiau nei per 20 minučių dėl vaiko nuotaikos, ligos, pervargimo – mokykla grąžina pinigus už pamoką.

Ar jūsų šeima jau bandė slidinėti su vaikais?

„Keliaujančios mamos” primena, kad svarbiausias ir brangiausias laikas – su šeima. Pasistenkite, jog atostogos būtų smagios visiems šeimos nariams. Niekada neverskite vaikų lipti ant slidžių esant blogoms oro sąlygoms (siaučiant pūgai ar esant dideliai neigiamai temperatūrai) – juk jūs tikslas, kad vaikai pamiltų kalnus ir slides!

Nori pasidalinti savo kelionių istorija ir patirtimi?

Parašyk mums keliaujanciosmamos@gmail.com arba žymėk instagram stories @keliaujancios_mamos arba @keliaujancios_mamos_lietuvoje

#kalnai #slidinejimas #patarimaislidinejant #kalnuosesuvaikais #slidinejimopradziamokslis #kaipismokintislidinetivaika #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas