Druskininkai: ką veikti su vaikais?

Keliaujančios mamos toliau tęsia keliones po Lietuvą, kuriose galite prisijungti ir jūs! Šįkart kviečiame į kurortinių miestelių karaliumi tituluojamus Druskininkus! Druskininkai turi ką pasiūlyti ne tik romantiškų akimirkų ieškančioms poroms, tačiau ir šeimoms, ieškančioms tiek ramaus poilsio, tiek ir aktyvių pramogų!

Esame apie Druskininkus rašę ir anksčiau: Viešbutis vaikams Druskininkuose: kaip išsirinkti ir sutaupyti?  ir Druskininkuose su vaikais: pramogos ir SPA malonumai!

Druskininkai – Lietuvos kurortas nr.1!

Ar žinojote, jog Druskininkai yra ne tik seniausias (nuo 1794 m.), didžiausias visus metus veikiantis, bet ir miškingiausias kurortas, kurį supa girios ir nuolat plečiami rekreaciniai plotai bei sudaromos sąlygos gryno oro ir miško terapijai. O mamos tai labai vertina! Tad ką galima veikti Druskininkuose, kad būtų ir sveikatai naudinga, ir vaikams įdomu?

Pasivaikščiokite pėsčiomis:

Vijūnėlės parkas

Druskininkuose su vaikais būtina užsukti į Vijūnėlės parką, į kurį poilsiautojai traukia visais metų laikais. Balandžio mėnesį Vijūnėlės parko pievos pavirsta begaline baltų narcizų žiedų jūra, kuri kasmet atrodo vis įspūdingiau ir pritraukia į kurortą vis daugiau lankytojų. Narcizai užėmė jau beveik visą laisvą parko plotą: dabar čia auga ir žydi jau pusė milijono šių trapių pavasario gėlių. Gaila, kad mes atvykome jau po žydėjimo piko… Tačiau nenuobodžiausite čia ir atvykę vėliau su visa šeima: parke įrengti lauko treniruokliai, krepšinio, tinklinio aikštynai, vaikų žaidimų aikštelės, netoliese yra vandens dviračių nuoma, muziejai, vasaros metu Vijūnėlės parko paplūdimyje laukia puikios sąlygos mėgautis saulės voniomis ir maudynėmis bei grožėtis fontanu. Kitus Druskininkų parkus rasite čia.

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas

K.Dineikos sveikatingumo parke (Sausoji g. 1, Druskininkai 66165) oazės kampelis, įsikūręs gražiame pušyne ant Ratnyčios upės kranto. Tai – ypatingas šeimos sveikatingumo parkas, tikras Druskininkų perlas, į kurį sudėtos šimtametės sveikatingumo tradicijos. Jauniesiems lankytojams neteks nuobodžiauti, nes parke įrengta vietinių ir kurorto svečių pamėgta laipiojimo ir žaidimų aikštelė, kurią su malonumu išbandėme. O paaugliai čia gali pažaisti tinklinį arba stalo tenisą, yra neįgaliesiems pritaikytos supynės. Parkas tęsia senas gydymo oru, vandeniu bei saule tradicijas ir kviečia išbandyti unikalias procedūras: pasivaikščiojimą dozuotais vaikščiojimo takais, mėgavimąsi jonoterapija, saule ir ramybe terasose, pėdų masažu akupresūros baseine.

Vilniaus alėja

Einant Druskininkuose  Vilniaus alėja, tikrai neteks galvoti ką čia su vaikais nuveikti, kad jiems būtų įdomu. Čia rasite ne vieną dešimtmetį skaičiuojančių skulptūrų, grojančius fontanus, supynių, žaidimų aikštelių, karuselių.

Užsukome gero juoko dozei ir į Apverstą namą Druskininkuose. Panašius namus lankėme net keliuose Lietuvos miestuose, o šį, Druskininkų centre, – pirmą kartą. Apverstas namas kviečia patirti nesvarumo būseną ir pasivaikščioti lubomis! Name viskas apversta aukštyn kojomis. Ši pramoga patiks ir mažiems, ir dideliems.   Namas nors palyginti nedidelis, bet išradingiems vaikams ir mamoms veiklos užteko kol visus namo kambarius „prisimatavom”. Smagiomis emocijomis dalinamės trumpame video čia. Jei ieškote unikalios ir išskirtinės vietos asmenukėms – garantuojame, jog pavyks pagauti neprilygstamų, linksmų bei išmoningų kadrų, kurie puikiai papildys jūsų atostogų šeimos albumą. Darbo laiką ir tikslią vietą rasite  Google žemėlapių „Keliaujančios mamos” gide čia.

Dviračiais leiskitės į terapiją arba nuotykius:

Druskininkų pušynuose yra įrengti dešimtis kilometrų besitęsiantys pėsčiųjų ir dviračių takai, kviečiantys kuo daugiau laiko praleisti pušynuose bei pasimėgauti oro terapija. Druskininkai pasižymi ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Aplink Druskininkus nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių, miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo!  Mamos žino, o mokslininkai patvirtina, jog buvimas gryname ore teigiamai veikia vaikų miegą bei nuotaiką, padeda nusiraminti ir pravalo mintis.

Dviračių maršrutus galite rasti paspaudę čia. Važiuodami dviračiu ar pasivaikščiodami nepralenkite Druskininkų lenkto tiltelio (Druskininkai 66120), kuris kitaip vadinamas Meilės tiltu! O vaikai tikrai įsimins kelionę, jei pasakysite, kad vykstate prie Velnio akmens (GPS 53.985296, 23.929185) ir papasakosite legendą apie turtingą miestą Raigardą, kurio gyventojai per daug šventė ir taip pykdė Perkūną. Dėl tokio jų elgesio miestas sugriuvo ir prasmego skradžiai, o nuo to laiko žemėje skamba  varpas. 

Druskininkuose veža traukinukas!

Mažieji tikrai apsidžiaugs šia pramoga – kas nenorėtų pasivėžinti traukinuku? Ekskursinis traukinukas leis mažoms kojytėms atsipūsti ir miestą pažinti pro traukinio langą. Apie ekskursinį traukinuką po Druskininkų senamiestį daugiau informacijos rasite čia.

Pakilkite virš medžių:

Norite aštresnių pojūčių? Pažvelkite į Druskininkus iš paukščio skrydžio, pakilkite virš pušų viršūnių keliaudami Lynų keliu. Dešimtviečiai keltuvai yra viena ekologiškiausių transporto rūšių. Trasa prasideda prie Druskininkų vandens parko bei tęsiasi 1,16 kilometro vaizdingais Druskininkų miškais. Per 7-8  minutes iš 45 metrų aukščio stebėsite Nemuno upės vingius bei pamatysite net 11 objektų! Ir kiekvienu metų laiku tas vaizdas vis kitoks. Todėl, kai būsite Druskininkuose, bet kuriuo metų laiku, užsukite čia būtinai. Lynų kelias veikia tiek žiemą, tiek vasarą, todėl labai simboliškai jungia vasaros pramogų sostinę – Vandens parką su žiemiškąja Snow Arena. 

Užkilę „Lynų keliu”, visada pakylame dar aukščiau į apžvalginę aikštelę (reikia paėjėti kairiau išlipus iš keltuvo), kylame liftu iki kavinės, kuri, deja dar neveikia. Čia jau turime net savo mėgiamą foto vietą.

Druskininkuose vasarą kvies paplūdimiai ir kitos vandens pramogos!

Druskininkai unikalūs tuo, jog vandens pramogas gali pasiūlyti bet kokiu oru! Karštą vasaros dieną galėsite atsigaivinti net 10-tyje viešųjų paplūdimių (tikslias vietas rasite čia)!

O jei orai nelepins – atsipalaiduoti ir pasimėgauti vandens bei pirčių malonumais visada galite viename iš daugelio puikių Druskininkų SPA viešbučių ar gydyklų.

Kur apsistojome

Mes apsistojome SPA VILNIUS, kuriame taip pat su malonumu išbandėme baseiną, jakuzzi ir pirtis, galima rinktis ir kitus SPA malonumus. Beje, ypatingai norisi pagirti šį viešbutį už sudarytą jausmą „kaip namie”. Jums neteks rūpintis automobilio pastatymu, elektromobilį pakraus nemokamai viešbučio elektromobilių stotelėje, vaikams yra žaidimų kambarys, kuriame vyksta įvairūs užsiėmimai (nemokamai), maistas  išskirtinai šviežias ir skanus (visa maisto filosofija čia), vakarais girdėsite grojant gyvą muzika (gitarą ar rojalį). Net asmeninį sveikinimo atviruką su gimtadieniniais palinkėjimais radome užrašytą ranka! Sutikite, tai jau reta 🙂 Tvarka ir švara nepriekaištinga, o ir pasiūlymu šeimoms galima rasti pratęsiant savaitgalio poilsį su 50% nuolaida ar vaikams apsistojant antrame kambaryje. Viešbutyje galite išsinuomoti ir dviračius Druskininkų tyrinėjimui.

Edukacinės pramogos Druskininkuose:

Druskininkų miesto muziejus ir galerija

Muziejus kviečia pamatyti unikalią kurorto istorijos ekspoziciją gyvai. Kai apsilankysite viloje „Linksma“ įsikūrusiame muziejuje, nepraleiskite progos palypėti aukščiau į vilos bokštelį ir pasigrožėti unikalia Druskininkų panorama. Norintiems susipažinti su miesto istorija siūlome sudalyvauti smagiose edukacinėse programose: „Į svečius pas kurorto vaistininką“ edukacijos metu pagal orginalius senoviškus receptus išmoksite gaminti aromatines tabletes kojų ar viso kūnio vonioms, „Druskininkai – mano miestas“ sužinosite apie Druskininkų miesto istoriją, gamtos išteklius bei jų teikiamą naudą.

Kūrybinė erdvė

“Menų kalvėje” (M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai) po vienu stogu bičiuliaujasi dailininkai ir tautodailininkai. Čia galite pamatyti ne tik jų darbus, bet ir patys išbandyti save kaip amatininką daugybėje visai šeimai tinkančių edukacijų. Tai universali kūrybinė erdvė, kurioje nuolat eksponuojamos menininkų kūrybos darbų parodos, taip pat čia galėsite įsigyti rankų darbo gaminių ir autorinių meno kūrinių bei sudalyvauti kūrybinėje, edukacinėje veikloje. Amatų centras – puiki kūrybiško laisvalaikio užimtumo vieta, kurioje kiekvienas gali susipažinti su kurorte kuriančiais menininkais, pažinti skirtingus vaizduojamojo ir taikomojo meno bei amatų raiškos būdus, priemones, technikas ir technologijas, o taip pat išbandyti save kūryboje ir įvairiose edukacijose.

Šakočių kepimas

Tik Druskininkuose yra kepiami šakočiai atviroje židinio liepsnoje (restorane “Romnesa”) . Restoranas siūlo ne tik paragauti įvairių rūšių šakočių, bet ir sudalyvauti parodomojoje šakočio kepimo programoje, kurios metu sužinosite visą šakočio kilmės istoriją, pamatysite gamybos procesą bei sužinosite kuo šakotis skiriasi nuo „baumkūcheno”.

Druskininkų kurorto šventė 2024

Paskutinį pavasario savaitgalį (Gegužės 24-26 d.) Druskininkai visus, ištroškusius poilsio ir pramogų, kviečia linksmai ir griausmingai pasitikti vasaros sezono pradžią – čia vyks tradicinė Druskininkų kurorto šventė. O kadangi šįmet Druskininkai švenčia savo 230-ąjį gimtadienį, miestas rengia turiningą, žadančią daug įspūdingų renginių, triukšmingą, spalvingą ir pilną staigmenų tikrą Gimtadienio partį, truksiantį visas tris dienas!

Kurorto šventės renginių maratonas bus intensyvus – nuo jau tradicija tapusios teatralizuotos eisenos, gongų terapijos iki Lietuvoje dar nematyto šviesų, ugnies ir specialiųjų pirotechnikos efektų šou ant Druskonio ežero bei žinomiausių Lietuvos atlikėjų koncertų! Šiemet muzikiniais pasirodymais džiugins visuomet Druskininkuose laukiamas Merūnas, svajingieji „Kamanių šilelis“, dainininkė ir dainų autorė GJan, jaunosios kartos atlikėjas Free Finga, lietuviško folkroko grupė „Kitava“, alternatyvios popmuzikos kūrėja Petunija, dainų ir tekstų autorius Kazmieras Likša, hiphopo atlikėjas Konstantinas – Lilas, geriausios Lietuvos grupės ir dar du trofėjus M.A.M.A. apdovanojimuose pelnę rokeriai „ba.“ bei vienas talentingiausių šalies dainininkų ir muzikos prodiuserių Linas Adomaitis!

Priimti svečius ruošiasi sveikatinimo ir grožio paslaugas teikiančios įstaigos, stalus lauko terasose dengia kavinės ir restoranai, ekskursijų gidai siūlo platų spektrą pažintinių programų, dviratininkams atnaujinti ir parengti kelionių po apylinkes maršrutai, keleivių smagiam pasiplaukiojimui Nemunu laukia laivas.

Visą savaitgalį kurorto svečiai kviečiami pramogauti, mėgautis kultūriniais, muzikiniais ir kitais kurortinių paslaugų malonumais bei rasti pačių įvairiausių veiklų – nuo meditacijos, sporto iki kūrybos ir lengvo vakarėlio. Plati veiklų po atviru dangumi programa bus išdėstyta skirtingose kurorto erdvėse, nesunkiai pasiekiamos pėsčiomis. Koncertai ir kitos veiklos planuojamos taip, kad būtų galima spėti išgirsti ir pamatyti viską.

Atvykite į vasaros ritmu pulsuojančius Druskininkus – ryškiausias metų renginys neabejotinai paliks nepakartojamus įspūdžius.

Primename, kad visi renginiai nemokami! Programa bus pildoma, sekite informaciją: druskininkai.lt

Informacija straipsniui pasidalino Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

Kviečiame dalintis patirtimis

Neseniai lankėtės Druskininkuose ir aptikote „Keliaujančių mamų“ dar neatrastą įdomią vietą? Rašykite mums – mielai papildysime rekomenduotinų vietų sąrašą!

#idejalaisvalaikiui #kapamatyti #kelioneslietuvoje #druskininkai #kelionessuvaikais #lankytiniobjektai  #keliaujanciosmamos #lynutakas #pramogossuvaikais #visitdruskininkai #pazintinistakas #muziejus #edukacija #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas