Šiauliai su vaiakais

Ką veikti Šiauliuose su vaikais: pramogos, edukacijos ir poilsis

„Keliaujančios mamos” nuolat vyksta savo akimis įsitikinti, ką naujo ar jau gerai pažįstamo gali rasti šeimos su vaikais Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Tad šiandien pasakojime – Saulės miestas – Šiauliai! Tai ką Šiauliuose su vaikais galima įdomaus nuveikti šią vasarą?

Šiauliuose su vaikais jau esame ne kartą buvę, tačiau vis lieka įdomių neaplankytų vietų, kurios traukia sugrįžti. Taip atsitiko ir šįkart – turėjome tikslą aplankyti dar kelis nelankytus Šiaulių muziejus, sudalyvauti šokolado gamybos  edukacijoje ir aplankyti vieną seniausių vaistinių Lietuvoje bei tiksliai kaip vaistininkai pasigaminti ten kažką ir sau. Taip pat nepraleidome progos vėl užsukti į vietas, kuriose jau esame buvę, bet jos taip mums patinka, kad galime kartoti ir kartoti. Tad rekomenduojame šią vasarą ir jums užsukti į Šiaulius ir aplankyti jums labiausiai į akį kritusias mūsų rekomenduotas vietas (o gal ir visas).

„Keliaujančių mamų” keliones po kitus Lietuvos miestus rasite čia: Kelionės Lietuvoje

TOP lankytinos vietos Šiauliuose su vaikais: mamų gidas po Šiaulius

 

„Baltų kelias”, TIC ir interaktyvus miesto simbolis – trys įdomūs objektai vienoje vietoje

Jei neturite savo plano, rekomenduojame kelionę po Šiaulius pradėti nuo Šiaulių TIC. Tai Šiaulių turizmo informacijos centras, kuriame rasite visą reikalingą informaciją ne tik apie Šiaulius, regioną, bet ir Lietuvą. Taip pat čia galėsite įsigyti suvenyrų. Išsinuomavę dviračius (net ir su vaikiškomis kėdutėmis) bei pasitelkę į pagalbą specialų dviračių maršrutų žemėlapį šeimoms – galite leistis į smagią pažintinę kelionę Šiauliuose. Tose pačiose patalpose įsikūręs ir „Baltų kelias” – tai pirmasis Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvus baltų kultūros populiarinimo centras, kuriame galite pažinti baltų genčių palikimą įvairiais žaismingais būdais – statant pilį, dėliojant dėlionę, prisiliečiant gyvai ir pasineriant į baltų kultūrą virtualiai. O įėjimą į turizmo centrą puošia interaktyvus „Saulės veidrodis”. 

„Geležinė lapė” ir Talkšos ežero pakrantė

Jei nebuvotre čia, nebuvote Šiauliuose… Čia ir miesto simbolis Auksinis berniukas, ir didžiausia  gyvūno skulptūra Lietuvoje, ir smagi poilsio bei žaidimų vieta su aplink įsikūrusiomis kavinėmis.

„Auksinis berniukas” ir Saulės Laikrodžio aikštė

Bulvaras ir gatvės zoologijos sodas

Įdomiausi muziejai ir edukacijos Šiauliuose:

Valerijono vaistinė, muziejus, edukacija ir arbatinė

Į šią vietą labai norėjome patekti. Jau vien tai, kad „Valerijonas” yra viena seniausių tebeveikiančių vaistinių, turinti ir savo muziejų. Jame galima pamatyti autentiškus vaistus, vaistininko užrašus ir net šimtmečio sulaukusį kremą – labai įdomu. O dar su galimybe išgirsti pasakojimą apie šiuo metu „Valerijono” kosmetikos gamyboje naudojamas natūralias medžiagas, kurias net galima valgyti (taip taip – išragavome ir įvairių aliejų) bei  pačioms pasidaryti kartu su vaikais natūralaus lūpų balzamo! Taip pat sudomino vaistinės muziejus ir pasakojimas apie jo eksponatus. O galiausiai apsidžiaugėme išgirdusios, kad čia galima ne tik arbatos atsigerti, bet ir sočiai papietauti. Meniu arbatinėje vegetariškas, maistas tikrai sotus ir skanus.

„Rūtos” šokolado muziejus

Šįkart mums pasisekė ne tiks sudalyvauti ekskursijoje po Šokolado muziejų, bet net ir pasijusti šokolado meistrais gaminant savo šokoladinius saldainius! Tikrai taip – yra tokia galimybė sudalyvauti šokolado gaminime patiems, visko paragauti ir dar lauktuvių namo parsivežti. Tik užsisakyti šią edukaciją reikia labai iš anksto, kad dar būtų laisvų vietų, nes ji tikrai viena populiariausių edukacijų mieste. O jei keliaujate ne grupe, o šeima, galite jungtis į grupines edukacijas čia.

Telefonijos muziejus

Mamoms šiek tiek nostalgiškas ir primenantis laikus, kai gyvenome be mobiliųjų telefonų, o vaikams smagus žaidybinis, su visų telefonų išbandymais ir pasikalbėjimais. Po geros valandos mergaites dar teko įkalbinėti skubėti į kitą edukaciją, taip joms patiko.

Beje, kas domisi pinigais, rekomenduojame Šiauliuose užsukti ir į Centų kambarį.

Centų kambarys ir didžiausia Lietuvoje spausdintinė knyga

Užsukite į  kambario Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Informacijos centrą. Antrame aukšte rasite ir Centų kambarį. Jo sienos, lubos ir kiti atributai išklijuoti centais ir litais. Yra centų sostas ir Lietuvos žemėlapis iš centų, kuriame miestai pažymėti metaliniais litais. Atrodo įspūdingai, tikrai verta užsukti, juo labiau, kad apsilankymas nieko nekainuoja.

O nusileidus į pirmą aukštą, rasite didžiausią spausdintinę Lietuvos knyga, skirtą Lietuvos tūkstantmečiui. („Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“ –  125 cm aukščio, 90 cm pločio, 25 cm storio, kuri sveria 113,6 kg  ir turi 184 puslapius. Idėjos autorius  – Vilius Puronas. Knygą galima liesti, pavartyti.

Fotografijos muziejus

Geležinkelių muziejus

Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas

Šią vasarą stengiamės aplankyti vietas, kuriose dar nebuvome spėję apsilankyti, tačiau apie kurias nemažai girdėjome gerų atsiliepimų iš mamų „Keliaujančios mamos Lietuvoje – poilsis, pramogos, įdomybės” facebook grupėje. Viena tokių smalsumą žadinančių vietų  buvo Šiauliuose įsikūręs Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejus. Jis ir tapo įkvėpimu mūsų savaitgalio kelionei į Šiaulius. Tad penktadienį popiet pradėjusios autokelionę Klaipėda-Šiauliai, vakarop jau sustojome ties smagiai besišypsančiais geležiniais katinais. Katinų muziejuje gyvena 7 katės ir virš 4000 eksponatų, čia galite sužinoti ir kaip žodis „katinas” rašomas įvairiose šalyse.

Tačiau tai toli gražu ne viskas kuo gali sudominti ši vieta įsikūrusi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Čia yra ir tikras Gyvūnijos sodas!

Radijo ir televizijos muziejus

Jame eksponuojami seni, bet dar veikiantys gramofonai, patefonai, radijo ir televizijos aparatai, muzikinės dėžutės.

Chaimo Frenkelio vila-muziejus ir parkas

Botanikos sodas

Kur nakvojome, nes dienos Šiauliams tikrai neužteks

Apsistojome Šiaulių centre vos keli žingsniai nuo miesto Bulvaro. Tai privatus, tvarkingas butas su automatizuotu check-in pačiame Šiaulių centre, tad beveik visus išvardintus objektus pasieksite pėstute. Maloniai nustebino šeimininkų rūpestis – čia radome visko ko gali prireikti, net vienkartinių dantų šepetukų, jei pamiršote savuosius, veiklų vaikams ir net saldainių prie rytinės kavos ar vakarinės arbatos puodelio. Ne veltui vertinamas 9,8 balo Booking’e. Pasižvalgyti ir užsisakyti galite per Booking čia. O ir kainą gavome labai patrauklią, nes buvo pritaikyta nuolaida Booking’e.

Šiauliuose alkani neliksite

Bulvare rasite kur ir papusryčiauti, ir papietauti ir vakarienę gausite. Galite rinktis pagal skonį ir piniginę. Mes užsukome visur: nuo pusryčių į kepyklėlę, pietų į piceriją Pietiniam iki prabangaus restorano vakarienei Bulvare (vaikai neįvertino, nors buvo labai skanu, bet dauguma žinote vaikų skonį…).

Dar būnant Šiauliuose ir aplink galite aplankyti:

  • Muziejus: Dviračių muziejų, Žaliūkų malūnininko sodyba-muziejų
  • Talkšos ekologinį taką: čia gyvena virš 150 rūšių drugelių, yra rečiausių šalyje augalų buveinės. Ir tai – miesto centre!
  • Pėsčiųjų tiltą per Ventos upę: originalios išvaizdos tiltas traukia interaktyviais ir išmaniais sprendimais, šalia įrengti pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai, maudykla, prieplauka, lauko terasa.
  • Gyvūnus: Šiaulių jaunųjų gamtininkų  centro žirgyną; Kurtuvėnų gyvojo žirgo muziejus; Dargaičių zoologijos sodą; Paukščių ir naminių gyvūnų ūkį „Raiba plunksna”.
  • Naisius (ką ten galima veikti aprašėme čia – Naisiai, tad galite mūsų maršrutu užsukti ir ten.
  • Kryžių kalną.

Linkime smagių, įdomių ir saldžių įspūdžių Šiauliuose!

#kelionėsLietuvoje #poilsissušeima #vaikams #siauliai #pramogos #nakvyne #kurpavalgyti #kaveikti #siauliuose#reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas