Pasvalys: ką aplankyti ir smagaus nuveikti?

Keliaujančios mamos leidžiasi į kelionę po Šiaurės Lietuvą ir šiandien lankome, dar visiškai nepažinta ir nematytą mums kraštą – Pasvalį. Internetas mįslingai užsimena, kad Pasvalys labai senas miestas – urbanistinis paminklas, ir kad čia galima sutikti bene didžiausią kiekį įdomių ir paslaptingų gamtos objektų smegduobių, šaltinių. Todėl leidžiamės su vaikais į šį dar mūsų protėvių gyventą kraštą ir pristatome TOP 10 sąrašą, ka veikti ir ką pamatyti Pasvalyje su vaikais.

Pasvalio krašto muziejus

Kai nieko nežinai apie naują vietą, pažintį su miestu geriausiai pradėti nuo krašto muziejaus. Pasvalio krašto muziejuje galima susipažinti su istorija ir įdomiais faktais, kurie vėliau leis visus objektus pamatyti kitu žvilgsniu. Šis muziejus maloniai nustebins visas šeimas, nes kol tėveliai semsis žinių, vaikai galės smagiai leisti laiką, jiems įrengtame kampelyje. Mažieji galės išbandyti senovinius dviratukus, paspirtukus ir karučius. O didesni vaikučiai galės išbandyti vietoje rengiamas įdomias edukacijas, apie kurias daugiau galite sužinoti jų puslapyje.

Smegduobių parkas

Susipažinus su istorija, laikas į gamtą. Bene labiausiai patraukęs akį objektas – vienintelis pasaulyje smegduobių parkas. Čia galėsite pamatyti keliolika įvairaus dydžio ir amžiaus smegduobių, bet vaikams, žinoma, labiausiai patiks jiems įrengtos smagios žaidimų aikštelės. Graži vieta pasivaikščioti, vaikams išsilakstyti ir išsidūkti, o tėveliams gyvai pamatyti paslaptingąsias smegduobes ir praleisti pusdienį gryname ore.

Žalsvasis šaltinis

Ar jūsų mažieji mėgsta pasakas? Gal norėtumėte aplankyti sveikatos ir jaunystės šaltinį? Dar vienas paslaptingas gamtos objektas mus patraukęs pavadinimu tai žalsvasis šaltinis. Tai yra giliausias urvas Lietuvoje (apie 21 metro) ir pats didžiausias šaltinis visame Pasvalio rajone. Pats šaltinis ypatingas tuo, kad ištryško smegduobėje, o dėl mineralų esančių vandenyje, turi gydančių ir sveikatinimo savybių. Vanduo skaidrus, šaltas, turi sieros vandenilio kvapą.

Girnų muziejus

Visai netoli stebuklingojo šaltinio su šeima galite aplankyti Dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekciją. Ši, po atviru dangumi įrengta ekspozicija -puiki vieta tėveliams sužinoti kažką naujo, o vaikučiams aplankyti “akmenų pasaulį”. Tvarkingas, pilnas įvairių, įdomių skulptūrų, smagi valandėlė su mažaisiais garantuota.

Partizanų bunkeris Žadeikių miške – dar viena įdomią ir autentišką patirtį suteikianti vieta

Ji įdomiausia bus tėveliams ir vyresniems vaikams, tačiau, pačiupinėti patiks ir patiems mažiausiems. Smagiausia, kad galima nusileisti į bunkerio vidų, kur viskas įrengta taip, kad galėtumėte pasijausti tikrais partizanais: prisėdę ant medinių gultų pavartyti pogrindžio spaudos, susipažinti su partizano priesaika, padainuoti partizaninių dainų, atsiversti maldaknygę. Šis bunkeris atkurtas tik šiemet, o Pasvalio krašto muziejuje arba savarankiškai virtualiai galite pamatyti ir 3D filmuką apie tikrą partizanų gyvenimą.

Raubonių pramogų parkas

Jei mažieji jūsų keliauninkai nerimsta ir reikia juos kaip reikiant “iškrauti”, galite aplankyti didžiausią vaikų nuotykių parką visose Baltijos šalyse. Maždaug 20 km nuo Pasvalio yra Raubonių pramogų parkas. Visi vaikai bus sužavėti čia esančio zoologijos sodo, kuriame kai kuriuos gyvūnus galima pamaitinti ir paglostyti. Vyresniems ir drąsesniems čia yra ir ,,Tarzano takas” – tai vienintelis tokio tipo parkas, kur galėsite stebėti gyvūnų gyvenimą iš viršaus! Ir, žinoma, milžiniškų Dinozaurų ir vabalų parke galėsite visa šeima nusikelti į tikrą filmo ,,Jūros periodo parkas” gyvenimą.

Pajiešmenių dvaras ir parkas

Jei lauke karšta ir norite laiką praleisti gryname ore ar papramogauti prie vandens, galite su šeima praleisti pusdienį šio dvaro parke. Parke yra įrengta maudykla, galite išsinuomoti vandens dviračius, valtis ar su vyresniais vaikais pažaisti tinklinį aikštelėje.

Muzikantas Antanėlis

Jei vaikštinėsite po patį Pasvalį, aplankykite ir susipažinkite su Pasvalio Antanėliu. Tai interaktyvi skulptūra pastatyta ant senojo Pasvalio tilto šalia bažnyčios. Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Palietus dešinę plaštaką Antanėlis (Jono Nainio balsu) pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas, palietus kairę Antanėlis Olitos Dautartaitės balsu primena Antanėlio legendą, o pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poeto Vlado Braziūno – pasvalietiška tarme skaitomas eilėraštis apie senąjį Lėvens tiltą.

Raubonių vandens malūnas-karšykla-verpykla

Žinių ištroškusioms šeimoms patiks šis autentiškas muziejus įkurtas senajame malūne ir verpyklos pastate. Turėsite galimybę susipažinti su istorija ir išmokti kažką naujo.

Pasvalio kultūros ir poilsio parkas

Šiame parke gausu pramogų visai šeimai. Pats parkas labai gražiai sutvarkytas, įrengti takeliai, žaidimų aikštelės ir kitos pramogos.

Bet jei keliaujate po šį kraštą su palapinėmis arba kemperiais, šiame parke rasite ir kempingą. Stovyklavietė yra vaizdingoje pušyno teritorijoje, o kempinge rasite puikias sąlygas poilsiui, pramogoms bei sportui. Geras kainos ir kokybės santykis!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas