Kur įdomiai ir saugiai švęsti Saulėgrįžą-Jonines su vaikais?

Joninės tai viena smagiausių švenčių mūsų šalyje, juolab, kad vyksta ji vasarą, kai dienos ilgos, vakarai šilti ir net vaikams leidžiama ilgiau padūkti lauke. Tačiau ne visos šventinės vietos yra tinkamos ir saugios šeimoms su mažais vaikais.

Jeigu Jonines švenčiate ne šeimos ar draugų tarpe, tai beveik visi šalies miestai ir miesteliai ar net kaimeliai kviečia visus švęsti bendruomenėje, su kapelomis, žaidimais, o dažnai ir bendru stalu, nukrautu gyventojų atsineštomis vaišėmis. Nors šiais metais daug renginių buvo atšaukta arba perkelta į virtualią erdvę, bet dauguma suplanuotų Joninių švenčių vis dėlto įvyks, laikantis, kaip pažymi organizatoriai, visų saugumo nurodymų.

Visgi dažnai tokios bendruomenių šventės nelabai traukia tėvelius su vaikais, nes jose netrūksta alkoholio, o ir aplinka yra nelabai pritaikyta vaikams. Būtent todėl „Keliaujančios mamos“ sudarė sąrašą vietų, kur galėsite visiškai ramiai atšvęsti Jonines su visa šeima, nes organizatoriai pasisako prieš svaiginančius gėrimus ir pasiūlo specialios veiklos vaikams.

Baltų Edukacinis Mitologijos Parkas (Kretingos r.)

Tai yra turbūt tinkamiausia vieta švęsti tradicinę Rasos (Joninių) dieną ir supažindinti vaikus su baltų tradicijomis. Parkas (pažintinis takas) puoselėja senąsias baltų kultūros vertybes. Eidami taku lankytojai susipažįsta su įvairiais mitologiniais personažais, parke yra daugybė skulptūrų, vyksta edukaciniai renginiai.

Birželio 23 d.
19:00 – atidaromi šventės vartai, kuriamas Aukuras, pirmosios apeigos. Pasveikinimų sulauks Jonai ir Janinos.
20:00 – orientacinis žaidimas “Paparčio žiedo paieška”. Žolininkė Eglė norintiems išburs ateitį, o svečiai pins šventinius vainikus.
Temstant susirinkusieji pereis prie laužo. Prasidės vaišių metas, dainos ir šokiai. Laukia ir pasivaikščiojimas per žarijas. Ištvermingiausieji paryčiais keliaus link Lazdininkų tvenkinio ir leis vainikus bei maudysis.
Organizatoriai ragina pasiimti maisto savo šeimai ir draugams pavaišinti, o be to pasiimti muzikos instrumentą ir pasiruošti dainų, kad galima būtų smagiai praleisti vakarą dainuojant ir šokant.

Adresas: Sausdravai, Darbėnų sen., Kretingos raj.

Vinetu kaimas (Klaipėdos r.)

Tai unikali galimybė pasinerti į tradicijų pasaulį netradicinėje aplinkoje. Autentiškas Šiaurės Amerikos indėnų kaimas tai gyvosios indėnų istorijos muziejus, poilsio ir pramogų parkas, kuriame Joninės bus švenčiamos net 2 dienas!

Birželio 23-24d. – Vinetu kaimo gentis švenčia Vasaros saulėgrįžą (Jonines – Rasos). Galėsite visa šeima bėgioti laukais basi, šokinėti per ugnį, bėgti per žarijas, išsidažyti veidus raštais, maudytis saulės spinduliuose, šaudyti iš lanko, groti būgnais, medituoti, žaisti. Veiks ir vaikų kampelis.
Bilietų pardavimas vietoje arba parašius el. paštu: info@vinetukaimas.lt
Adresas: Šlikių g. 63, Šlikių k. Kretingalės sen., Klaipėdos r., FB: Vinetu kaimas

KU Botanikos sode (Klaipėda)

Joninių vakarą KU Botanikos sodas taps susitikimų, edukacijų, kapelų pasirodymų ir koncertų erdve.
Birželio 23 d.
18.00 – 22.00 – šventės metu galėsite nusipinti vainiką, burtis iš kupolių ar augalų kortų, kurios atskleis ateities paslaptis, mesti vainiką ant kupolės. Šventės metu gros ir linksmosios kapelos.
Adresas: Kretingos g. 92, Klaipėda

Kirkilų pramogų parkas (Biržų r.)

Tiesiog šeimų rojus. Čia rasite batutų, mini golfą, pasivaikščiosite pažintiniu paukščių taku, o pramogų komplekso ypatingos traukos vieta tai gravitacinis namas.
Birželio 23 d.
17.00-19.00 – specialioje šventinėje programoje vaikus linksmins žavioji Kakė Makė.
19.00 – prasidės įspūdingas fakelų įžiebimas.
Visus susirinkusius į šventę organizatoriai vaišins Kirkilų kaimo tradicine žuviene.
Adresas: Mokyklos g., Kirkilų kaimas, Biržų r., FB: Kirkilų pramogų parkas

Pepės vilaitė (Jonavos r.)

Įsikūrusi nuotykių parke „Lokės pėda“. Vilaitėje galite pamatyti Pepės namą, yra ūkio gyvūnų (triušiai, ožkos), yra ir kiemo žaidimai bei gardumynų krautuvėlė. Didesnėms vaikų grupelėms rengiamos ir specialios Pepės programos, gimtadieniai, kitos šventės.

Birželio 24 d.
15.00 Joninių proga vyks pasimatymas su Pepe (užsiregistruokite telefonu: +37060876878 arba FB žinute).
Adresas: Lokėnėlių kaimas 3, Šilai, Jonavos r., FB: Pepės vilaitė
Be to, Jonines švęs visa Jonava, tad atvykite čia jau birželio 23 d., nes nuo pat ryto šiame mieste vyks šventinė mugė, įvairiose miesto vietose skambės koncertai, vyks pramogos ir žaidimai. Na o vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai!

Lietuvos liaudies buities muziejus (Kaišiadorių r.)

Senojo Lietuvos kaimo pavyzdys, kuriame galima susipažinti su mūsų senolių kasdieniais darbais, pastatais ir įrankiais. Muziejuje yra auginami ir gyvūnai – arkliai, ožkos, avys ir bitės.

Birželio 23 d.
18.00 Muziejus kvies įsijausti į gamtos virsmą, senolių papročius, atlikti vandens ir ugnies apeigas, braidžioti po laukinių gėlių pievas, kupoliauti ir spėti ateitį, pinti gėlių vainikėlius bei, žinoma, šokti, dainuoti ir visaip kaip linksmintis. Po to organizatoriai kvies į koncertą, kur susitinka senoji ir šiuolaikinė kultūros.
Adresas: L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių r.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu