Ką veikti su vaikais lauke: 20 idėjų rudeniui

RUDUO. Ką gi veikti su vaikais rudenį? Keliaujančios mamos dalinasi 20 smagių lauko veiklų IDĖJŲ, kuriomis galite mėgautis su savo vaikais:

Idėjos ką veikti ne lauke: pasimaudyti!

 1. Šokimas į lapų krūvą: sugrėbkite didžiulę lapų krūvą ir leiskite savo vaikams juose šokinėti, vartytis ir mėtytis. Tai nesenstanti  klasika!
 2. Paieškos žaidimas gamtoje: sukurkite sąrašą daiktų, kuriuos reikia rasti gamtoje, pavyzdžiui, skirtingų spalvų lapai, akmenukai arba kankorėžiai, ir pradėkite paieškas.
 3. Obuolių rinkimas: pasidomėkite, kur yra obelų sodas, o gal seneliai ar draugai jų turi savo sode? Nuvykite į svečius, padėkite juos surinkti, o po to galėsite pasimėgauti kartu pasigamintu obuolių pyragu, obuoliene ar nuvežti išspausti obuolių sulčių!
 4. Moliūgų laukas: nuvykite pas ūkininką į moliūgų lauką pasirinkti moliūgų sveikam maistui ir dekoravimui – vaikams antroji veiklos dalis tikrai patiks labiau.
 5. Žygiai gamtoje: pasivaikščiokite su šeima (ar kartu su kitomis mamomis) mėgaujantis kintančiomis gamtos spalvomis. Artimiausias žygis mamoms su vaikais.
 6. Piknikas: pasiruoškite piknikui rudens tema ir mėgaukitės šeimos ar draugų pietumis gražioje vietoje gamtoje – prie jūros, upės ar ežero.
 7. Laužas: su vaikais kartu užkurkite laužą ar kepsninę savo kieme ar įrengtose laužavietėse ir kepkite bulves žarijose. Arba zefyrus ant lazdelių.
 8. Dviratis: pasivažinėkite dviračiais vaizdinga trasa ar po savo kvartalą ir pasigrožėkite rudeninėmis spalvomis.
 9. Išbandykite transporto priemonę, kurios dar nebandėte: autobusą, traukinį, keltą per marias (čia tiesioginė transliacija) ar upę, lynų keltuvą Druskininkuose.
 10. Kempingas: apsvarstykite šeimos kelionę kemperiu ar savo automobiliu apsistojant kempinge gryname rudens ore.
 11. Paukščių stebėjimas: įrenkite lesyklą savo kieme ir nuvykite į paukščių stebėjimo vietas pasižiūrėti, kaip jie buriasi  ruošdamiesi migracijai. Tam labai tinka Ventės rago ornitologinė stotis.
 12. Gamtos fotografavimas: perleiskite savo vaikams fotoaparatus arba išmaniuosius telefonus ir skatinkite juos užfiksuoti rudens grožį nuotraukose.
 13. Nuvykite stebėti lėktuvų ir pasvajokite apie kitą savo kelionę. Prie Vilniaus, Kauno ar Palangos oro uostų.
 14. Aplankykite kukurūzų, energetinius, akmenų labirintus, botanikos sodus ar pramogų parkus lauke, pvz.:  Babilono sodus (miniatiūrų ir botanikos parkas),  Dinozaurų ar Labirintų parkus.
 15. Žvaigždžių stebėjimas: giedriais rudens vakarais, kai jau anksčiau temsta, stebėkite žvaigždes. Galite pasiimti teleskopą stebėjimui, o gal net pasiseks išvysti Šiaurės pašvaistę (vakar Zarasuose buvo nuostabi – pažiūrėk čia video). Taip pat labai smagu nuvykti ir į vieną įspūdingiausių Lietuvos muziejų – Etnokosmologijos muziejus Molėtuose.
 16. Gamtos amatų darbai: rinkite lapus, šakas ir kankorėžius, kad galėtumėte kurti rudens tema darbelius mokykloms ar darželiams. Ieškokite kaštonų po medžiais ir organizuokite kaštonų perskėlimo varžybas.
 17. Derliaus šventė: patikrinkite savo regione vykstančias rudens šventes ar muges, kuriose galite ne tik smagiai leisti laiką su vaikais, bet ir ragauti bei įsigyti daržovių ir vaisių žiemos atsargoms ruošti.
 18. Pasidomėkite, ką siūlo aplankyti Turizmo informavimo centrai. Šiuo metu labai daug renginių skelbiama artėjančios Turizmo dienos proga: Žemaitijoje, Klaipėdoje, Ignalinoje, Alytuje, Šiauliuose, Vilniuje, Trakuose. Taip pat peržvelkite ir kitus miestus!
 19. Aplankykite vaizdingas Lietuvos vietas, kurios rudenį ypač gražios! Atodangos ir regyklos (sąrašas čia). Arba važiuokite grybauti – taip suderinsite gryną orą ir edukaciją apie grybus! Miškuose tikrai pravers apsauga nuo erkių vaikams ir suaugusiems.
 20. Krepšinis, futbolas ir kiti lauko žaidimai ir užsiėmimai: išnaudokite gerą orą, eikite kasdien į vietinį parką ar žaidimų aikštelę vaikams.

Jei aplankai įdomią vietą Lietuvoje, pasidalink ja su kitais čia: Keliaujančios mamos apie Lietuvą.

Neužmirškite tinkamai apsirengti pagal orą ir turėti šiltų gėrimų, pavyzdžiui, kakavos ar arbatos, kad visi jaustųsi šiltai.

Mėgaukitės rudens grožiu su savo vaikais!

#lietuva #ruduo #kaveiktirudeni #keliaujanciosmamos #kelionessuvaikai #veikluidejos #geliuparkai #eparduotuve #reklama #dinozauruparkas #babilonosodai #labirintuparkas #botanikossodas #pramoguparkai #etnokosmologijos muziejus #lankytinos vietos su vaikais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas