Tenerifė: naujausia informacija keliautojams

Ar galima keliauti į Tenerifę ir kokios taisyklės įsigalioja nuo gruodžio 19 dienos?

Tenerifė: naujausia informacija keliautojams. Naujos priemonės bus taikomos Tenerifės saloje ir įsigalios nuo gruodžio 18 d., penktadienio vidurnakčio ir tęsis 14 dienų.

Dauguma Europos šalių griežtina atvykimo/išvykimo sąlygas, taip pat ir taisykles šalies viduje. Apie Lietuvoje galiojančias sąlygas, susijusias su keliavimu rašėme Keliaujantiems po karantino sąlygų griežtinimo.

Kadangi mūsų bendruomenėje vis dažniau kyla klausimų dėl keliavimo į kitas šalis, pateiksime naujausią ir oficialią informaciją apie taip mėgstamą žiemos kryptį – Tenerifę.

Atkreipiame dėmesį, kad sąlygos taikomos TIK Tenerifėje, bet kol kas ne visose Kanarų salose.

Keliavimas į ir iš Tenerifės yra galimas

Tenerifė neuždaro sienų ir nedraudžia atvykti ar išvykti turistiniais tikslais. Tačiau pratęsiamos ir prieš tai galiojusios sąlygos, jog atvykti galima TIK su neigiamo testo atsakymu. Taip pat papildoma sąlyga atvykstantiems – privaloma turėti atostogų namų rezervacijos patvirtinimą.

Oro uostuose kontrolės metu reikalinga su savimi turėti:

 • Neigiamas Covid tyrimo rezultatus. Sertifikatas, įrodantis neigiamą tyrimo rezultatą turi būti pateiktas anglų arba ispanų kalba spausdiname arba skaitmeniniame variante.
 • Rezervacijos patvirtinimas, kur apsistosite atostogų metu.
 • QR kodas, kuris suteikiamas užpildžius anketą internetu. Užpildyti formą galite mobiliojoje programėlėje „Spain Travel Health app-SpTH“ arba internete anglų kalba.

Koks testas reikalingas?

Tenerifė: naujausia informacija keliautojams – mes remdamiesi oficialia informacija rekomenduoja visgi pasirūpinti PCR testu. Nors anksčiau Kanarų salos teigė, kad atvykus galima pateikti antigenų tyrimą, tačiau pasienio postus kontroliuojantis ,,Užsienio Sveikatos centras“, vadovaudamasis Ispanijos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais tokius testus laiko negaliojančiais. Todėl atvykus rekomenduojama pateikti PCR (COVID-19 RT-PCR) arba TMA (Transcription Mediated Amplification) tyrimą. Šiuos tyrimus Ispanijos vyriausybė laiko galiojančiais ir taiko iš rizikos zonų atvykstantiems keliautojams. Tyrimas turi būti padarytas ne anksčiau kaip prie 72 valandas iki suplanuoto skrydžio ir patvirtinti neigiamą aktyvios Covid-19 infekcijos diagnozę.

Sertifikate turi būti nurodyti: keliautojo vardas ir pavardė, paso numeris arba asmens kodas, testo atlikimo data, laboratorijos, kurioje buvo atliktas tyrimas pavadinimas ir kontaktiniai duomenys, tyrimo metu naudota technika ir neigiamo tyrimo rezultato atsakymas.

Reikalinga ir patvirtinta apgyvendinimo įstaigos rezervacija

Nėra tikslaus reglamento, pagal kurį keliautojas turėtų pasirinkti, kokioje apgyvendinimo įstaigoje apsistoti. Vienintelis, lapkričio 14-ąją dieną įsigaliojęs reikalavimas – apgyvendinimo įstaiga privalo turėti licenciją. Tokiu būdu turistas automatiškai gali pretenduoti į Covid-19 draudimą, kurį siūlo Kanarų salų Vyriausybė. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad apsistoti pas draugus ar giminaičius yra griežtai draudžiama. Tokiu būdu siekiama išvengti žmonių grupių susimaišymo.

Kokios taisyklės galioja saloje?

 • Medicininės kaukės privalomos iš esmės visur – gatvėje, prekybos centruose ir kitur. Išimtys – restorane kai jums atneša valgyti ir gerti, paplūdimiuose, vandens parkuose ir baseinuose, sportuojant lauke, jei tai individualus sportas.
 • Susirinkimai ir susitikimai – šiuo sugriežtintu laikotarpiu galite bendrauti tik savo šeimoje arba žmonių grupėje, kurie kartu gyvena. Tai liečia visas erdves – viešojo ir privataus naudojimo erdvės, uždaros erdvės ar laukas.
  Išimtis – susirinkimai, vyksiantys gruodžio 24, 25 ir 31 dienomis bei sausio 1 d., neturi viršyti šešių žmonių (išskyrus sugyventinius) arba dviejų gyvenamųjų vienetų skaičiaus (neįtraukiami nepilnamečiai nuo 0 iki 6 metų).
 • Judėjimas saloje – rekomenduojama, bet nedraudžiama, vengti judėjimo tarp jos savivaldybių. Sveikatos priežiūros institucija yra įgaliota nustatyti kontrolę, prireikus ir griežtai riboti judėjimą tarp savivaldybių. Atkreipiame dėmesį, jog didžiausias sergamumas yra salos sostinėje Santa Kruze bei šalia esančioje La Lagūna mieste.
 • Komendanto valanda – nuo 22 val. iki 6 val.
  Išimtis – naktį cirkuliacijos apribojimas paankstinamas vieną valandą ir nustatomas nuo 22:00 iki 6:00, išskyrus Kūčias ir Naujųjų metų išvakares, kurios bus nuo 00:30 iki 6:00.

Ar dirba restoranai, kavinės, prekybos centrai ir kitos pramogų vietos?

 • Restoranų vidaus zonos liks uždaromos šiuo sugriežtintu laikotarpiu. Restoranai turintys terasas galės dirbti šiomis sąlygos – neviršyti 50% leistinos talpos lauko terasose, kurių atstumas tarp gretimų stalo kėdžių yra ne mažesnis kaip 2 metrai, o vienam stalui gali skirti ne daugiau kaip 4 kartu gyvenantys žmonės. Restoranai, neturintys terasų gali tiekti maistą išsinešimui arba pristatyti į namus laikantis nustatyto laiko apribojimo.
 • Rūkymas – terasose ar kitose lauko vietose, priklausančiose restoranams draudžiama rūkyti. Viešuose vietose, kur yra netoliese žmonių taip pat draudžiama rūkyti.
 • Prekybos centrų ir parkų atveju bendrų patalpų talpa ribojama iki 33% leistinų pajėgumų, draudžiama naudoti rekreacines zonas, tokias kaip vaikų zonos, žaislų bibliotekos ar poilsio zonos, kurios turi likti uždarytos.
 • Viešasis transportas – kelionėms rekomenduojama naudoti alternatyvius metodus, tokius kaip važiavimas dviračiu ar ėjimas pėsčiomis. Miesto ir didmiesčio viešasis transportas yra ribojamas 50% jo pajėgumų.
 • Vakarėliai, festivaliai, mugės, mugės atrakcionai ar kiti panašūs renginiai negali būti rengiami.
 • Žaidimų, lažybų įstaigos ir patalpos – uždaryti.
 • Neprofesionalios sportinės veiklos ir fizinių pratimų praktika – fizinio ir sportinio aktyvumo praktika uždarose patalpų patalpose ir sporto centruose yra draudžiama. Komandinės sporto šakos ar tokios praktikos ar pratimai, kurių metu negalima garantuoti, kad atstumas visada išlaikomas, draudžiama.

Taigi kokia situacija dėl sergamumo Tenerifėje?

Gruodžio 17 dienos duomenimis Kanarų salose nustatyti 242 nauji atvejai, iš kurių 184 atvejai Tenerifėje. Keturiolikos dienų (gruodžio 4-17d.) sergamumo rodiklis yra 124.83.

Oficiali ir išsami statistika čia.

Tikimės ši informacija Jums padės, jei suplanavote kelionę į Tenerifę. Saugių kelionių ir saugių švenčių!

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu