TOP 14 Sodybų su gyvūnais, draugiškų vaikams

TOP 14 Sodybų su gyvūnais, draugiškų vaikams

Kai auklėtoja darželyje klausia vaikų iš kur atsiranda kiaušinis, vaikų atsakymas paprastas – iš parduotuvės. Na, tikrai ne iš vištos, nesąmonė – sako keturmečiai. O ką pasakytų jūsų mažylis? Galbūt laikas keliauti su vaikais ir pažinti gyvūnus gyvai, joms draugiškose sodybose? Keliaujančios mamos aplakstė visą Lietuvą ir išrinko pačias draugiškiausias sodybas su gyvūnais, kurias ypač smagu lankyti su vaikais.

Gyvenate mieste, o vaikus su gyvūnais pažindinate tik iš knygučių ir pliušinių žaisliukų? Jums laikas į gamtą! Lietuvoje tiek daug gražių sodybų pritaikytų draugiškam gyvūnų pažinimui, todėl, jei dar nesugalvojote savaitgalio, prašom – skaitom ir renkamės iš sąrašo.

Atkreipiame dėmesį, kad šis sąrašas ypatingas tuo, kad jame pristatome tik etiškas sodybas, kuriose vaikai gali pamatyti sveikus ir laimingus gyvūnus, pažinti juos iš arčiau, o kartais net pamaitinti tiesiai iš rankos.

PELĖDŲ PARKAS (Vilniaus rajonas)

Tai arčiausiai sostinės esantis paukščių parkas, nuo miesto jį skiria vos 12 km. Čia įsikūrusi sodyba išsiskiria savo jaukumu, o čia gyvenančios pelėdos sukuria magišką atmosferą. Apsilankymas „Pelėdų parke“ leis jums susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, bei suteiks galimybę pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Taip pat čia sužinosite daugiau apie pelėdų gyvenimą, o visą tai papasakos žmonės, kurie su didele meile augina ir puoselėje šiuos paukščius jau daugybę metų.

Šeimininkai siekia užtikrinti ramybę ir pelėdoms, ir parko lankytojams, todėl prieš apsilankant turėtumėte paskambinti ir užsirezervuoti laiką susitikimui. Atkreipiame dėmesį, kad savaitgaliais laiką rekomenduojame derinti prieš savaitę ar dvi.
Tel.:+370 688 00822. Daugiau informacijos – Facebook‘e „Pelėdų parkas Rudamina“ arba https://www.peleduparkas.lt/ .

GYVAS KALNAS (Kaišiadorių rajonas)

Tai šeimos ūkis, kuris gyvuoja net 21 metus. Jame galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Apsilankymas šioje sodyboje ypatingas tuo, kad galima ne tik susipažinti su gyvūnais, bet vaikai juos gali net paliesti ir pamaitinti. Sodybos savininkai garantuoja pliūpsnį nepamirštamų emocijų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia +37060356068 arba Diana +37067516291 arba Facebook puslapyje žinute – https://www.facebook.com/Gyvas-Kalnas-603656163135223/

MYLIU KAIMĄ (Kaišiadorių rajonas)

Keliaujant po Kaišiadorių rajoną rekomenduojame stabtelti miške įkurtoje rančoje. Čia vaikai gali bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais – pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaisti lauko žaidimus, suptis supynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. O tėveliams labiausiai patiko tai, kad tuo pat metu jie gali ilsėtis hamakuose, klausydamiesi miško paukščių čiulbėjimo arba leisti laiką prie laužavietės arba net surengti savo šeimos pikniką.

Ūkyje galima rengti fotosesijas ir gimtadienius, o ,,Myliu kaimą” koncepcija – ramus šeimos poilsis gyvūnų apsuptyje, todėl ilsintis būsite tik Jūs. Dėl šios priežasties būtina iš anksto susitarti dėl savo atvykimo, o šiltuoju metų laiku apsilankymo gali tekti palaukti net savaitę ar dvi.
Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/myliukaimaranca/

JONAVOS ALPAKOS (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Čia gyvena dar tik keletas išskirtinės išvaizdos gyvūnėlių, tačiau vasarą gims mažieji alpakiukai. Jeigu norite jas pamaitinti, šalia pabūti ir pasikrauti teigiamų emocijų – esate labai laukiami.

Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 656 50475. Karantino metu lankytojai įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis ir pirštinėmis.

KARPIŠKIŲ ŽVĖRYNĖLIS (Varėnos rajonas)

Varėnos rajonas gali pasigirti ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir gyvūnų mylėtojo įkurtu Dzūkijos zoologijos sodu – Karpiškių žvėrynėliu.
Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Atvykusių čia laukia pačių įvairiausių rūšių paukščiai. Tiesa, sparnuočių kompanijoje puikiai jaučiasi ir vilkai.
Po sodyba vaikšto spalvingi povai, kudakuoja margaplunksnės vištos, aptvare suka ratus vilkai. Taip pat čia galima pamatyti ir pamaitinti Šiaurės Amerikos meškėnus, triušius, salto atliekančią lapę.
Įdomu tai, kad Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

Lankytojai laukiami kasdiena nuo 10 val. iki 18 val. Karantino metu reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 670 23941.

ĄŽUOLŲ VILA (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažytis šeimos ūkis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avelių, ožkų, ponį, įvairių paukščių ir šunų. Sodyba priima svečius laisvam bendravimui su augintiniais, organizuoja fotosesijas ir šventes.
Būtina susitarti iš anksto telefonu: +370 611 76696. Daugiau informacijos Facebook’e: „Ąžuolų vila”.

TRIUŠIUKŲ SLĖNIS (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, o taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Mūsų patirtis sako, kad. mažiesiems labiausiai patinka glostyti visus triušiukus, todėl rekomenduojame numatyti ilgą meilės terapią.
Daugiau informacijos telefonu: +370 673 37 553 arba internetiniame puslapyje www.triusiukuslenis.lt

SAFARI PARKAS (Anykščių rajonas)

Unikali patirtis Lietuvoje, kur aptvertame 50 hektarų kalvų, miškų ir pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų! Šiame gardų ir aptvarų neturinčiame parke laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Jei visada visada varvinote seilę stebėdami Afrikos safari, tai labai rekomenduojame išbandyti.
TAip pat be safario teritorijoje galima rasti lauko teniso kortus, krepšinį, futbolą, šaudymą iš lankų, aitvarus, batutus, vaikų žaidimo aikštelę bei kitas pramogas, kurios yra visiškai nemokamos lankantis safaryje arba picerijoje.
Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.
Dėl apsilankymo reikia derintis iš anksto telefonu: +370 666 00114. Daugiau informacijos www.safariparkas.lt

PAUKŠČIŲ KAIMAS (Ignalinos rajonas)

Unikali vieta ir pojūčiai vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galite pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada nors esate girdėję.
Apie auginamus paukščius šeimininkė žino viską, todėl visiems atvykusiems gali apie juos pasakoti be galo. Sodyboje galima užsisakyti ir labai įdomias edukacines programas.
Daugiau informacijos telefonu: +370 670 72989 arba internetiniame puslapyje https://www.pauksciukaimas.lt/

PANEVĖŽIO ALPAKŲ ŪKIS (Panevėžio rajonas)

Dar vienas Alpakų ūkis, bet alpakos niekada neatsibosta! Panevėžio alpakų ūkis puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos, lamos ir ožiukai. Svetingi ir draugiški šeimininkai, Renata ir Rolandas Meleškos, ne tik papasakos, kaip pradėjo šį gyvenimo hobį, bet ir pakvies įsigyti švelnių ir šiltų gaminių iš alpakų vilnos bei dalyvauti edukacinėse programose.
Būtina registruotis iš anksto telefonu +370 682 19653

RAIBA PLUNKSNA (Šiaulių rajonas)

Šioje sodyboje vykdoma švietėjiška veikla, organizuojamos moksleivių ir kitų lankytojų ekskursijos bei parodos. Sodyboje auginama daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkų ir avių. Čia ne tik galėsite gyvai susipažinti, bet ir pamaitinti savo atsivežtu maistu – beje, tik sveiku! Maitinimui tinka morkos, obuoliai, salotos, kopūstai, tačiau jokiu būdu negalima maitinti sausainiais, batonu ir kitu nesveiku maistu. Argi ne puiki vieta pakalbėti su vaikais apie sveika mitybą?
Dėl apsilankymo kreipkitės telefonu: +370 620 88561.

DARGAIČIŲ ZOO (Šiaulių rajonas)

Ko niekada nebus per daug? Alpakų! Šiame alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime, galima išgirsti viską apie mielas ir draugiškas alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, kaip atrodo alpakų vilna.
Ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.
3 ha teritorijoje pamatysite ne tik daugybę gyvūnų, bet ir rasite skirtingų užsiėmimų vaikams – pasivažinėjimą elektromobiliais, jodinėjimą ant asiliuko, važinėjimą su karieta, žaidimų aikštelės.
Registracija nebūtina. Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/pg/alpakuauginimas/

VINETU KAIMAS (Klaipėdos rajonas)

Vinetu kaimas tai išskirtinė vieta, kitaip nei kitos sodybos, ji nukelia mus ne į kaimą, o į Ameriką pas čiabuvius indėnus. Tai tikras gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipi, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Kaime vedamos pažintinės, pramoginės programos, šaudymo turnyrai iš indėniškų ginklų, turistiniai maršrutai baidarėmis ir netgi bėgiojimas per žarijas. Pojūčiai visiškai unikalūs, žavintys ne tik vaikus bet ir suaugusius.
Kadangi gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad ,,Vinetu kaime” gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių su kuriais iš arti gali susipažinti visi lankytojai, o norintieji gali, kaip tikri indėnai net pajodinėti žirgais.
Daugiau informacijos: http://vinetukaimas.lt/

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS (Klaipėda)

Na ir sąrašą pabaigsime jau tradiciniu ir vienu mylimiausiu lankytinų vietų – Lietuvos jūrų muziejumi. Čia jūsų laukia visas įstabus povandeninis pasaulis. Gyvai susipažinsite su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais. Šis muziejus įdomus tuo, kad istoriniame Nerijos forte įsikūręs ne tik delfinariumas su visais gyvūnais bet ir labai interaktyvus istorijos muziejus supažindinantis ne tik su gyvūnais bet ir su laivais ir istorija apie jurą.
Visa informacija apie darbo grafiką ir lankymą karantino metu – https://muziejus.lt/

Tikimės, kad atradote idėjų savaitgaliui, o jei žinote daugiau smagių ir jaukių sodybų su gyvūnais, prašome komentuokite ir pasidalinkite su kitomis Keliaujančiomis mamomis.

Bendruomenė „Keliaujančios mamos®“ socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram jungia jau daugiau nei 50 000 šeimų, mėgstančių ir norinčių keliauti su vaikais.
Keliaujančios mamos® žino viską apie keliones su vaikais!

Komentarai